Akta metrykalne mieszkańców urodzonych w Praszczykach 1730-1800

Więcej
4 lata 11 miesiąc temu #36410 przez Marek Górny
Czy akta z tych lat również spłonęły we wspomnianym wcześniej pożarze w Truskolasach?
Z tego co wyczytałem kościół w Truskolasach do 1810 roku podlegał parafii w Kłobucku.
Cy w latach 1730-1800 mieszkańcom Praszczyk wszystkie sakramenty udzielano w kościele w Truskolasach?
Będę serdecznie wdzięczny za  odpowiedzi.
Marek

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 11 miesiąc temu #36411 przez Roman Kempa
Cały czas mam złudną nadzieję, że w którymś archiwum, kiedyś w przepastnych magazynach/półkach odnajdą się Truskolasy z tych lat - na razie nie ma takiej informacji.
Nie znalazłem dotychczas aktów z Praszczyków w innej parafii. Jeśli takie są chętnie poznam.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 11 miesiąc temu #36412 przez Marek Górny
Dziękuję za odpowiedź.
Szukam tych akt w nadziei potwierdzenia w dokumentach tożsamości moich przodków i pójścia dalej w ich poszukiwaniu
Ostatnim jest akt urodzenia z parafii w Dankowie Jakuba Górnego z 1790 urodzonego w Rębielicach.
Jakub był synem Marcina Górnego i Ewy Cebulskiej (urodzona w Praszczykach).
Niestety w znalezionych aktach zgonów Marcina i Ewy nie ma informacji o ich rodzicach.
Nie mogę znaleźć ich aktów urodzeń jak również aktu małżeństwa.
Byłbym wdzięczny za jakąś fachową podpowiedź
Marek Górny

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 11 miesiąc temu - 4 lata 11 miesiąc temu #36415 przez Jacek Tomczyk
Jeśli mnie pamięć nie myli to Księgi Metrykalne dla Truskolas (Truskolasów) prowadzono od 1727 roku.
i niestety te z lat 1727-1808 spłonęły 3 września 1939 roku.  Spłonęły też późniejsze, ale dzięki Napoleonowi od 1808 obowiązywał nakaz pisania dokumentów w dwu egzemplarzach. Ten drugi przechowywano w gminie dlatego mamy możliwość śledzić XIX wiek.
Przed 1727 roku była to parafia Kłobuck.
Praszczyki w 18 i 19 wieku należały do parafii Truskolasy.
Ostatnia4 lata 11 miesiąc temu edycja: Jacek Tomczyk od.
The following user(s) said Thank You: J K R

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 11 miesiąc temu - 4 lata 11 miesiąc temu #36418 przez J K R

jacek (Jacek Tomczyk) napisał: Jeśli mnie pamięć nie myli to Księgi Metrykalne dla Truskolas (Truskolasów) prowadzono od 1727 roku.
i niestety te z lat 1727-1808 spłonęły 3 września 1939 roku.  Spłonęły też późniejsze, ale dzięki Napoleonowi od 1808 obowiązywał nakaz pisania dokumentów w dwu egzemplarzach. Ten drugi przechowywano w gminie dlatego mamy możliwość śledzić XIX wiek.
Przed 1727 roku była to parafia Kłobuck.
Praszczyki w 18 i 19 wieku należały do parafii Truskolasy.


Jest troszeczkę inaczej i tak akta dostępne są dla miejscowości Truskolasy oraz innych miejscowości podległych pod kościół w Kłobucku od 1599 roku (trzeba cierpliwie szukać strona po stronie).
Dostępne są online na serwerze  www.familysearch.org , pisane oczywiście po łacinie (nie wszystkie).
Na tym samym serwerze są również dokumenty parafii Truskolasy od 1798 roku ale dotyczą administracyjnych spraw tej parafii i też są dość ciekawe.
Parafia Przystajń jest tam od roku 1747;
Parafia Krzepice od roku 1604;
Parafia Miedźno od roku 1775;
Parafia Starokrzepice od roku 1704;
Parafia Wilkowiecko od 1726 roku;
Parafia Danków od roku 1676;
Parafia Praszka od roku 1694;
itd.

Pozdrawiam JKR.
Ostatnia4 lata 11 miesiąc temu edycja: J K R od.
The following user(s) said Thank You: Jacek Tomczyk, Marek Górny

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 11 miesiąc temu #36420 przez Jacek Tomczyk
Tak o księgach pisano w 1837. Co oznacza, że osobne księgi dla Truskolasów były już w w roku 1691.
The following user(s) said Thank You: J K R, Marek Górny

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie