Topic-icon Szukam rodziny Bolesława Siudyki.

1 tydzień 5 dni temu #36460 przez Wlodek3667 (Włodzimierz Siudyka)
 Dzień dobry..
Szukam rodziny Bolesława Siudyki, który urodził się w Trzebiesławicach 11.12.1915 r., (wg ówczesnego podziału admin.: powiat Będzin, gm. Wojkowice Kościelne, woj. Kieleckie.), syna Jana i Marianny Kocotki.
12 maja 1944 r., poległ pod Monte Cassino, walczył w 15 Batalionie Strzelców jako strzelec. W posiadanych przeze mnie dokumentach z W.Brytanii osobą wskazaną do zawiadomienia w razie wypadku podana jest siostra Janina Siudyka, zamieszkała wówczas w Trzebiesławiach. Będę wdzięczny za wszelkie informacje.
Z wyrazami szacunku,
Włodzimierz Siudyka.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

1 tydzień 5 dni temu #36461 przez polhof (Hanna Hofman-Polańska)
w 1915 roku to była parafia Siewierz

1 tydzień 5 dni temu #36462 przez Karsowianin (Bartosz i Joanna Nagły)
Chodzi Panu osoby żyjące, czy o przodków?
 Jan i Marianna wzięli ślub w Siewierzu w 1903 roku. Do roku 1909 mieli 3 trójkę dzieci:  Juliana(ur.1904), Józefa(ur.1906), Stefana(ur.1908). Późniejsze księgi nie są zindeksowane. W 1914 zmarła Janina ich córka (ur.1913).

1 tydzień 4 dni temu #36463 przez Wlodek3667 (Włodzimierz Siudyka)
Dziękuję za wskazówkę,
pozdrawiam.

1 tydzień 4 dni temu #36464 przez Wlodek3667 (Włodzimierz Siudyka)
Dzień dobry,
dziękuję za podane informacje, precyzując moje zapytanie chodzi mi raczej o osoby żyjące. Jak już wspomniałem dysponuję materiałami z archiwum brytyjskiego, które chętnie przekazałbym najbliższym ś.p. Bolesława. Jako, że moje korzenie za sprawą Ojca także wywodzą się z Trzebiesławic więc kiedyś zainteresowałem się (przy okazji szukania moich przodków...) historią Bolesława. Natomiast Janina, o której Pan wspomina, była prawdopodobnie pierwszą z Janin, musiała być jeszcze jedna, gdyż tą drugą podał w Zeszycie Ewidencyjnym założonym w 1943 r., już jako strzelec 15 Batalionu Strzelców, do kontaktu w razie wypadku (jak to ujęto...). W tym też zeszycie przy imionach rodziców, tj. Jana i Marianny, widnieją małe "+", co może sugerować, że w tym czasie Jego rodzice już nie żyli.Niestety nie mam pomysłu jak dotrzeć do najbliższej, żyjącej rodziny a z drugiej strony szkoda, żeby jego historia uległa zapomnieniu....

Czas generowania strony: 0.749 s.