Szukam -Nazwisko Bitner

Więcej
4 lata 7 miesiąc temu #37309 przez Agnieszka Bad
Szukam -Nazwisko Bitner was created by Agnieszka Bad
Witam,
Poszukuje jakich kolwiek informacji o rodzinie Bitner z Kamienicy Polskiej . Sporo jest juz dostepnych akt na FS i nawet tu TGZC, ale niestety nie ma nic o tej ze rodzinie . Wiem ze kilka osob tu zajmuje sie redagowaniem /szukaniem/badaniem historii Kamienicy Polskiej . Niestety ja niemam mozliwosci pojechania do tejze miejscowosci i odszukania wiecej informacjii , mieszkam od kilku lat zagranica . Byloby fajnie gdyby ktos udostepnil mi jakakolwiek podpowiedz ,  malymi kroczkami dam "sobie rade" ;)
Pozdrawiam 
Agnieszka

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 6 miesiąc temu #37316 przez Hanna Hofman-Polańska
Replied by Hanna Hofman-Polańska on topic Szukam -Nazwisko Bitner
znawcami tematu są Andrzej Kuśnierczyk i Piotr Gerash.


Proszę też sobie wpisać to nazwisko w "szukaj w archiwach".Wyskoczą różne informacje związane z tym nazwiskiem.Może akurat te właśnie?
The following user(s) said Thank You: Agnieszka Bad

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 6 miesiąc temu #37319 przez Agnieszka Bad
Replied by Agnieszka Bad on topic Szukam -Nazwisko Bitner
Dziekuje za odpowiedz . Wolnej chwili skontaktuje sie z ktoryms z panow . 

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 6 miesiąc temu #37321 przez Andrzej Kuśnierczyk
Replied by Andrzej Kuśnierczyk on topic Szukam -Nazwisko Bitner
W Kamienicy Polskiej mieszkał tkacz Jan Bittner  urodzony 25 października 1815 r.  w Prusach ,   syn Józefa i Johanny z Grulichów. Prawdopodobnie przybył z terenów hrabstwa kłodzkiego  ( Grafschaft Glatz).
The following user(s) said Thank You: Agnieszka Bad

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 6 miesiąc temu #37322 przez Andrzej Kuśnierczyk
Replied by Andrzej Kuśnierczyk on topic Szukam -Nazwisko Bitner
ps
Jest odnotowany także  syn |Jana  - Józef Aleksander  ur. 24 listopada 1856  r.   ale chyba nie zapuścił korzeni w Kamienicy, Tego  nazwiska w okresie międzywojennym w księgach meldunkowych już nie ma. 
The following user(s) said Thank You: Agnieszka Bad

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 6 miesiąc temu #37443 przez Agnieszka Bad
Replied by Agnieszka Bad on topic Szukam -Nazwisko Bitner
Dziekuje za odpowiedz na moje zapytanie . Wiem ,ze ma pan duza  wiedze na genaologie Kamienicy Polskiej. 
 W mojej teorii moi przodkowie byli kolonistami(?) , dokonca niewiedzialam z kad przybyli czy to byly Prusy byc moze z Czech? Dzieki panu teraz mam pewna informacje ze pochodzili z Prus . Czytalam ze wiekszosc ludnosci zostawala przesiedlana do Kamienicy Pol. i nawet na Hute Stara ,wlasnie tkaczy z Prus, Czech , Austrii . Teraz bede musiala "jakos" to ogarnac . Coraz ciekawsze to bedzie do opisowania drzewa . Dziekuje bardzo serdecznie .

Pozdrawiam .

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie