Poszukuję z rodu Grabiańskich i Czernych z Gołuchowic

Więcej
4 lata 3 miesiąc temu #38275 przez Wiktor Majka
Witam. W poszukiwaniu moich korzeni natknąłem się na przodka Macieja Sączowskiego z Gołuchowic, który zmarł 19.11.1840r., lat 60. Według aktu jego rodzicami byli Antoni Sączowskich i Marianna z Grabiańskich, pozostawił Magdalenę z Czernych. Są to rody szlacheckiego pochodzenia. Szukając dalej nie natrafiłem na Mariannę z Grabińskich. Czy ktoś jest mi wstanie pomóc? Natomiast Magdalena z Czernych zmarła 17.03.1841r., lat 60. Czy mogła być córką dożywotniego posiadacza ziem Gołuchowickich, Antoniego de Szwarcenberga Czernego? Według aktu śmierci Antoniego Czernego w 1818r., zmarł w domu Macieja Sączowskiego w Gołuchowicach. 

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 3 miesiąc temu #38277 przez Krzysztof Łągiewka
Replied by Krzysztof Łągiewka on topic Poszukuję z rodu Grabiańskich i Czernych z Gołuchowic
Grabiańscy byli właścicielami jednej trzeciej części wsi Chruszczobród tj. Chruszczobród część B. W latach 20 tych i 30 tych XIX w. są tu wzmiankowani: Jan Kanty, Franciszek i Antoni Grabiańscy. Tomasz Grabiański. Skarb Królestwa Polskiego skonfiskował część należącą do Stanisława Grabiańskiego. Marianna z Grabiańskich Rogawska. Tomasz i Jan bracia Grabiańscy niepodzielnie. Ludwik Grabiański w 2/3 częściach.
Grabiańscy są też w tym samym czasie wzmiankowani wraz z Rogawskimi jako właściciele Niegowonic. Są to: Leopold Grabiański, Ludwik Grabiański i Józefa Helena Petronella Rogawska - żona Tomasza Grabiańskiego.
To są notatki znajdujące się w zespole akt: Pisarz Kancelarii Ziemiańskiej Guberni Radomskiej w archiwum państwowym w Kielcach. Niestety pisarz ten spisał tylko osoby figurujące w hipotekach jako właściciele ziemscy bez podania dat czy innych informacji.
Chruszczobród jest parafią od 1459 r., a Niegowonice od 1802 r. Wcześniej Niegowonice należały do parafii Chechło. Prawdopodobnie w księgach metrykalnych tych parafii należałoby poszukiwać Marianny z Grabiańskich Sączowskiej.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 3 miesiąc temu #38279 przez Wiktor Majka
Dziękuję za informację. Chruszczobród sprawdziłem, niestety brak tam Marianny.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 3 miesiąc temu #38282 przez Rafał Molencki
Replied by Rafał Molencki on topic Poszukuję z rodu Grabiańskich i Czernych z Gołuchowic
Księgi z Chechła i Niegowonic są dostępne w Archiwum Diecezji Sosnowieckiej w Będzinie. Przeglądałem je miesiąc temu. Jest tam też alfabetyczny spis zaślubionych i zmarłych w par. Niegowonice w latach 1799-2004 - są tam m.in. Grabiańscy, którzy byli skoligaceni z moimi przodkami. Mam parę zdjęć aktów chrztu z Niegowonic z lat 1798-1817, gdzie Grabiańscy występują jako rodzice lub rodzice chrzestni.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 3 miesiąc temu #38283 przez Tomasz Piasecki
Replied by Tomasz Piasecki on topic Poszukuję z rodu Grabiańskich i Czernych z Gołuchowic
Antoni Czerny jest ciekawą postacią z wielu względów, o których pisałem tu:
www.genealodzy.czestochowa.pl/forum/foru...rmacje-w-akcie-zgonu
Sporym wyzwaniem wydaje się znalezienie dowodu na powiązanie Antoniego z Joachimem Cz.-Schwarzenberg h.Nowina, marszałkiem województwa krakowskiego konfederacji barskiej, bohaterem Polskiego Słownika Biograficznego.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 3 miesiąc temu - 4 lata 3 miesiąc temu #38286 przez Wiktor Majka
Dodaję akt śmierci Macieja Sączowskiego, Magdaleny z Czernych i Antoniego de Szwarcenberga Czernego
Załączniki:
Ostatnia4 lata 3 miesiąc temu edycja: Wiktor Majka od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie