Kto jest na fotografii? Częstochowa, Radomsko. Może Peczyński, Suchański?

Więcej
4 lata 1 miesiąc temu #38863 przez Joanna Kubasińska
Dzień dobry,
W zbiorach rodziny Kubasińskich z Kutna znajdują się poniższe zdjęcia. Z moich poszukiwań wydaje się, że mogą to być Peczyńscy, Suchańscy lub Kubasińscy.

Bronisława Emilia Suchańska (z d. Peczyńska), praprababcia mojego męża,urodziła się 26 kwietnia 1862 w Waleńczowie, parafii Kłobuck. Była córką Michała i Rozalii z Janickich, małżonków Peczyńskich. Michał w 1862 był wójtem gminy Waleńczów a w 1864 - rządcą dóbr Walenczowa.
Bronisława po slubie mieszkała w Kutnie i tam zmarła. Nie wiem gdzie brała ślub.

Z drugiej strony może to być też całkiem inna część rodziny czyli Suchańscy, ale bezpośredni przodek męża Roch Suchański urodził się tam w 1795 roku w Kłobucku, a w 1818 już przeprowadził się do Błotnicy Starej pod Radomiem, gdzie był organistą. Został już w tej Błotnicy i najbliższe pokolenia wychowywały się już tam (aż do męża Bronisławy), ale może jacyś dalsi kuzyni utrzymywali kontakty jeszcze?

Czy coś możecie powiedzieć o tych zdjęciach?
A może po prostu odnajdzie się ktoś kto ma takie same zdjęcia?

Nie wiem nic więcej na razie o Peczyńskich. Wiem tylko, że Bronisława miała czworo rodzeństwa: 

1. 21 maj 1864, Erazm Hipolit Peczyński, Waleńczów, parafia Kłobuck k. Częstochowy
2. 4 lut 1870 Aleksander Józef Peczyński, Waleńczów, parafia Kłobuck k. Częstochowy, Ślub z Paulina Peczyńska (z d. Adlersfeld):  Warszawa, parafia św. Jana, 1906
3. 18 gru 1875 Marianna Peczyńska (martwo urodzona?)
4. ok 1888 Maria Stankiewicz pro voto Chojnowska (z d. Peczyńska), Marię znalazłam, aż w Podlaskiem! Tam brała drugi ślub jako wdowa.

Myślę, że na zdjęciach może być jej rodzeństwo?

Consilka
Załączniki:

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie