Wrońsko, Radziszewscy, Mieszczanowscy

Więcej
14 lata 7 miesiąc temu #1202 przez Joanna Barań
Wrońsko, Radziszewscy, Mieszczanowscy was created by Joanna Barań
Poszukuję informacji o rodzinie Piotra i Heleny z Radziszewskich-Mieszczanowskiej, którzy w 1883-9 dzierżawili dwór w Raczycach k.Chmielnika, a w 1893 we Wrońsku urodziło się ich 4 dziecko: Jan Witold Mieszczanowski. Prawdopodobnie Wrońsko należało do Parafii Konopnica (diecezja częstochowska)ale nie ma tam Ksiąg Chrztów z tych czasów.
Proszę o radę, gdzie szukać informacji o losach ziemian z tych terenów. Do jakiego powiatu należało Wrońsko w 1893 i czy podlegało wtedy parafii w Konopnicy? Z góry dziękuję za pomoc - JB

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 7 miesiąc temu #1206 przez Mariusz Kolmasiak
Replied by Mariusz Kolmasiak on topic Odpowiedź: Wrońsko, Radziszewscy, Mieszczanowscy
Witam!

Mogę się mylić, ale akta Konopnicy z tych lat znajdują się najprawdopodobniej w Archiwum Państwowym w Łodzi.


Z pozdrowieniami
Mariusz Kolmasiak

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 2 miesiąc temu #3085 przez wojciech majewski
Replied by wojciech majewski on topic Odp: Wrońsko, Radziszewscy, Mieszczanowscy
moja Babcia, Irena, byla corka Piotra i Heleny. W zalaczniku akt slubu
Załączniki:

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 1 miesiąc temu #3328 przez mariola chmielewska
Replied by mariola chmielewska on topic Odp: Wrońsko, Radziszewscy, Mieszczanowscy
Witam Cie Wojtku,
Twoja Babcia Irena byla siostra mojego Dziadka Jana Mieszczanowskiego,oraz Dziadka Malgosi /ktorej corka zamiescila ten post/ - Aleksandra Mieszczanowskiego.
W ubieglym roku bylam na grobie Twojego Dziadka w Sniadowie.
Spotkalam 2 starsze panie z W-wy i Sniadowa,ktore pamietaja Twoich Dziadkow. O smierci Twojej Mamy Olgi dowiedzielismy sie rok temu. Mariola Chmielewska mchmielewska8@wp.pl

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie