Poszukuję rodziny GRYGIEL (Krakowiak, Skwara, Kawka) z Myszkowa

Więcej
3 lata 11 miesiąc temu #39550 przez GRZEGORZ BORECKI
Witam,
poszukuję kontaktu z rodziną Grygiel i powiązanych z nią rodzin Krakowiak, Skwara, Kawka z Myszkowa. 
Wiem, że w Myszkowie do dziś żyją potomkowie Konstantego Grygla (s. Józef, Franciszka Nawrot/Nawrocka) i Konstancji Jarmickiej.
Dzieci Konstantego i Konstancji, które dożyły późnego wieku:

1) Stefan Grygiel + Helena Kluba z Kołaczkowic Dużych, mieli dwóch synów: Kazimierza i Szczepana/Stefana. Mieszkali w Myszkowie.

2) Marianna Grygiel + Aleksander Kawka, dzieci: 
a) Marianna Kawka + Jean Souchaud
b) Janina Kawka + Edward Wasik
c) Zofia Kawka + Władysław Hiller
d) Kazimiera Kawka + Wacław Machura

3) Józef Grygiel + Genowefa Mrowiec

4) Idzi Grygiel + Agnieszka ...

5) Ludwik Grygiel + Irena Łukasek

6) Helena Grygiel + Skwara

7) Leokadia Grygiel + Stanisław Krakowiak, dzieci:
a) Jadwiga Stanisława Krakowiak + Tadeusz Cukiernik
b) Irena Marianna Krakowiak + Franciszek Olszański
c) Kazimiera Krakowiak + Wronka

Za pomoc dziękuję
Grzegorz

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 11 miesiąc temu #39558 przez Jarosław Grygiel
Dzień dobry,
jestem synem Stefana (nie Szczepana) Grygla, brata Kazimierza;
pozdrawiam,
J.Grygiel

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 11 miesiąc temu #39560 przez GRZEGORZ BORECKI
Witam serdecznie.
Bardzo się cieszę, że Pan się odezwał i dziękuję za wiadomość. 
Genealogią naszych Gryglów zajmuję się od przeszło 20 lat i udało mi się dojść do początków lat 1700.
W naszym rodzinnym albumie zachowało się zdjęcie Pana dziadków Stefana Grygla (syn Konstanty Grygiel i Konstancja Jarmicka - ich zdjęcia także posiadam) i Heleny Kluba (córka Jakuba Kluby i Katarzyny Koniecznej). Na tym zdjęciu są także dwaj chłopcy, ich synowie tj. Kazimierz Grygiel (Pana wujek, pracował w Światowidzie) i Stefan Grygiel (Pana tata, mylony z Szczepanem).
Pana pradziadek Konstanty Grygiel (ur. Chobanin, parafia Wieruszów 16.02.1862, zm. Myszków 30.06.1939) żonaty z Konstancją Jarmicką (ok 1860 - Myszków 22.11.1922) był synem Józefa Grygla (ur.Wieś Złoczewska, parafia Złoczew 15.03.1832, zm. Sieradz 01.10.1902) i Franciszki Nawrot/Nawrockiej.
Józef Grygiel - ojciec Konstantego był rodzonym bratem mojego 3x pradziadka Bonawentury Grygla (1822 Złoczew - 1900 Kołaczkowice Duże) 
Józef i Bonawentura mieli jeszcze sześcioro rodzeństwa byli dziećmi Marcina Grygla i Elżbiety Skowron.
Tak jak wspomniałem, genealogię Gryglów mam wyprowadzoną do początków kat 1700, tak samo Klubów (z Klubów pochodzi Pana babcia Helena) bo to dwa bardzo powiązane ze sobą nazwiska. To bardzo rozbudowana genealogia. Byłoby mi niezmiernie miło gdyby Pan zgodził się na dalszy kontakt ... Ja mogę podzielić się wszystkim o Gryglach co posiadam.

Podaję mój adres mailowy: gpborecki@gmail.com

Z pozdrowieniami 
Grzegorz (rocznik 82)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 2 miesiąc temu - 3 lata 2 miesiąc temu #41697 przez Ewa Grygiel

Witam Panie Grzegorzu, czy zna pan date urodzin Idzi Grygiel, ja mam w moim drzewie  rodzinnym Idzi Grygiel 1785-1840 zmarł w Witowie (k Piotrkow Tryb ). Niestety nie jestem w stanie odtworzyc danych jego rodzicow b nie wiem skad  do Witowa trafil. napisał:  

Ostatnia3 lata 2 miesiąc temu edycja: Ewa Grygiel od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 2 miesiąc temu - 3 lata 2 miesiąc temu #41699 przez GRZEGORZ BORECKI
Witam, Idzi Grygiel (s. Konstantego), o którym wspominam wyżej rodzi się w 1889 roku.
Podejżewam, że nie o tego Idziego Pani chodzi ...
Jeśli chodzi o Idziego z Witowa to na geneteca ma Pani w UR, Śl i ZG. bardzo dużo informacji:
geneteka.genealodzy.pl/index.php?op=gt&l...e=&rpp1=&ordertable=
Pozdrawiam
Grzegorz
Ostatnia3 lata 2 miesiąc temu edycja: GRZEGORZ BORECKI od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie