Par. Jaworzno szukam danych

Więcej
3 lata 10 miesiąc temu #39997 przez zbigniew nalichowski
Par. Jaworzno szukam danych was created by zbigniew nalichowski
Dzień dobry. Szukam informacji o małżeństwie Szczepana Kokota z Praszki ,ur w 22,12,1911 a Marianną Konieczną z parafii Jaworzno. Dopisek na marginesie aktu chrztu Szczepana informuje, że "Szczepan Kokot w dniu 9,02,1938 r. zawarł zw, małż  z Marianną Konieczną w par. Jaworzno". Czy jest szansa na znalezienie w sieci tego małżeństwa ? Czy zostaje jedynie droga na plebanię ? USC odpada bo jestem dość luźno spokrewniony ze Szczepanem. Będę wdzięczny za wszelkie informacje i sugestie. Pozdrawiam

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 10 miesiąc temu - 3 lata 10 miesiąc temu #39998 przez Rafał Molencki
Replied by Rafał Molencki on topic Par. Jaworzno szukam danych
W parafii raczej nic się Pan nie dowie. Jest tam proboszcz wyjątkowo nieżyczliwy genealogom. Dwa lata temu chciałem przejrzeć księgi z XVIII wieku, najpierw się zgodził, ale jak przyjechałem na miejsce, oświadczył: ja Panu jednak tego nie pokażę...
Natomiast powinien Pan uzyskać dostęp w USC, zgodnie z prawem akta sprzed 80 lat mogą być udostępniane, chociaż nie wszyscy szefowie USC to chcą honorować:

www.prawo.pl/prawo/akty-zgonu-i-malzenst...blicznie,360842.html
Ostatnia3 lata 10 miesiąc temu edycja: Rafał Molencki od.
The following user(s) said Thank You: zbigniew nalichowski

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 10 miesiąc temu #40098 przez zbigniew nalichowski
Replied by zbigniew nalichowski on topic Par. Jaworzno szukam danych
Bardzo dziękuję  za informacje. Przy najbliższej sposobności spróbuję jednak podjechać do Jaworzna, a nuż ....

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie