Topic-icon Piekary Śląskie

5 miesiąc 1 dzień temu #40554 przez Wiktor Majka
COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED_NEW
Witam. Według aktu w Piotrkowicach zmarła moja przodkinia Regina Majewska z Sroków w 1920, 92l. Była córką Michała i Małgorzaty. Urodziła się w Piekarach Śląskich. Czy ktoś wie gdzie szukać w internecie rodziny? Pozdrawiam
Załączniki:

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

5 miesiąc 1 dzień temu #40559 przez Rafał Molencki

5 miesiąc 22 godzin temu #40562 przez Wiktor Majka
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Bardzo dziękuję za informację. Szukałem lecz nie ma Reginy. Nie ma również Sroków. 

5 miesiąc 18 godzin temu #40564 przez Rafał Molencki
Są Srokowie (w tym Michał jako ojciec, ale inna żona, może druga?) w sąsiednim Kamieniu, dziś to nawet część Piekar:

siliusradicum.pl/ksiegi-metrykalne/asc-p...ej-w-kamieniu-kamin/

Jednak wg indeksacji w Genetece dopiero od 1849:

geneteka.genealodzy.pl/index.php?op=gt&l...&from_date=&to_date=

Po ponad 90 latach mogli nie pamiętać, gdzie się urodziła. Warto przejrzeć jeszcze inne sąsiednie parafie, np. Dąbrówka i Brzeziny. Mogła też być ochrzczona pod innym imieniem, a potem w dorosłym życiu używać innego. Często tak się działo.

5 miesiąc 15 godzin temu #40565 przez Wiktor Majka
Dziękuję za informację Panie Rafale. Natknąłem się ma Michała w Kamieniu też przypuszczam taką wersję. Regina ożeniła się z Wawrzyńcem z Zielonek w małopolskim. Dzieci rodzą się w różnych miejscowościach. Dwoje z nich w tym moja przodkinia Marianna bierze ślub w parafii Krzcięcice w Świętokrzyskim. Zastanawia mnie czemu tak podróżowali. Wawrzyniec umiera w Książu Małym, a Regina w Olbrachcicach w Świętokrzyskim. Dodatkowo Piekary Śląskie jako urodzenie. W Świętokrzyskim jest akt ślubu z 1833 Michała Sroki i Małgorzaty Szląg. Może to oni? Regina w każdym akcie była młodsza od męża a un rodził się w 1833 roku. 

Czas generowania strony: 0,000 s.