Piekary Śląskie

Więcej
3 lata 7 miesiąc temu #40554 przez Wiktor Majka
Piekary Śląskie was created by Wiktor Majka
Witam. Według aktu w Piotrkowicach zmarła moja przodkinia Regina Majewska z Sroków w 1920, 92l. Była córką Michała i Małgorzaty. Urodziła się w Piekarach Śląskich. Czy ktoś wie gdzie szukać w internecie rodziny? Pozdrawiam

Załącznik IMG_20200823_231102.jpg nie został znaleziony

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 7 miesiąc temu #40559 przez Rafał Molencki

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 7 miesiąc temu #40562 przez Wiktor Majka
Replied by Wiktor Majka on topic Piekary Śląskie
Bardzo dziękuję za informację. Szukałem lecz nie ma Reginy. Nie ma również Sroków. 

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 7 miesiąc temu #40564 przez Rafał Molencki
Replied by Rafał Molencki on topic Piekary Śląskie
Są Srokowie (w tym Michał jako ojciec, ale inna żona, może druga?) w sąsiednim Kamieniu, dziś to nawet część Piekar:

siliusradicum.pl/ksiegi-metrykalne/asc-p...ej-w-kamieniu-kamin/

Jednak wg indeksacji w Genetece dopiero od 1849:

geneteka.genealodzy.pl/index.php?op=gt&l...&from_date=&to_date=

Po ponad 90 latach mogli nie pamiętać, gdzie się urodziła. Warto przejrzeć jeszcze inne sąsiednie parafie, np. Dąbrówka i Brzeziny. Mogła też być ochrzczona pod innym imieniem, a potem w dorosłym życiu używać innego. Często tak się działo.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 7 miesiąc temu #40565 przez Wiktor Majka
Replied by Wiktor Majka on topic Piekary Śląskie
Dziękuję za informację Panie Rafale. Natknąłem się ma Michała w Kamieniu też przypuszczam taką wersję. Regina ożeniła się z Wawrzyńcem z Zielonek w małopolskim. Dzieci rodzą się w różnych miejscowościach. Dwoje z nich w tym moja przodkinia Marianna bierze ślub w parafii Krzcięcice w Świętokrzyskim. Zastanawia mnie czemu tak podróżowali. Wawrzyniec umiera w Książu Małym, a Regina w Olbrachcicach w Świętokrzyskim. Dodatkowo Piekary Śląskie jako urodzenie. W Świętokrzyskim jest akt ślubu z 1833 Michała Sroki i Małgorzaty Szląg. Może to oni? Regina w każdym akcie była młodsza od męża a un rodził się w 1833 roku. 

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie