Zagadka ślubu Krysiak i Korkusinska

Więcej
3 lata 6 miesiąc temu #40595 przez Alina Woźniak
Zagadka ślubu Krysiak i Korkusinska was created by Alina Woźniak
Szukam aktu ślubu Marianny Korkusińskiej, urodzonej w Lisińcu 25.11.1895 , ochrzczonej w parafii św. Barbary z Władysławem Krysiakiem (ur. 20.10.1894, wieś Borucice, powiat Łęczyca).Przy jej metryce chrztu /nr 454/ nie ma wzmianki o ślubie, przy akcie Władysława to samo. Nie ma ani w św. Barbarze ani w św. Zygmuncie ani na Jasnej Górze, nie ma w USC. W parafii pana młodego i w tamtejszym USC także nie ma aktu małżeństwa.Najstarsza córka (i jedyna, która przyszła na świat jeszcze przed emigracją) Zofia Krysiak urodziła się w 1921 r. i podobnie jak matka - została ochrzczona w parafii św. Barbary. Dlaczego tam nie ma aktu ślubu jej rodziców? Nie wiadomo nawet, kiedy ten ślub się odbył. Najpóźniej w 1921, bo przy akcie urodzenia ich córki rodzice widnieją  jako małżeństwo. Zakładam, że ślub mógł mieć miejsce w latach: 1916- początek 1921. Dlaczego nie w parafii panny młodej? To mnie dziwi najbardziej. Gdzie oni mogli się pobrać? Czy ktoś ma jakieś sugestie? 

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 6 miesiąc temu #40597 przez Krzysztof Kucharski
Replied by Krzysztof Kucharski on topic Zagadka ślubu Krysiak i Korkusinska
Jeżeli ślub odbył się w Częstochowie, proponuję sprawdzić jeszcze w : par. św. Józefa Rzemieślnika na Rakowie / par. istnieje od 1910r / oraz w par. św. Rodziny w Katedrze / par. istnieje od 1917r / . Ślub mógł się odbyć w parafii w której aktualnie panna młoda zamieszkiwała / po okazaniu odpowiednich zaświadczeń z poprzedniej parafii /

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 6 miesiąc temu #40600 przez Alina Woźniak
Replied by Alina Woźniak on topic Zagadka ślubu Krysiak i Korkusinska
Dziękuję. Parafia św. Józefa już sprawdzana. Jestem ciekawa, jak to się skończy... 

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 5 miesiąc temu - 3 lata 5 miesiąc temu #40742 przez Alina Woźniak
Replied by Alina Woźniak on topic Zagadka ślubu Krysiak i Korkusinska
Przeszukane zasoby św. Józefa Rzemieślnika i nic. Św. Rodzina  już sparawdzona. Wszystkie parafie. I Jasna Góra też. I gmina pana młodego też. Jak kamień w wodę. Ani śladu... Niestety...  
Ostatnia3 lata 5 miesiąc temu edycja: Alina Woźniak od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 5 miesiąc temu - 3 lata 5 miesiąc temu #40747 przez Sławomir Worwąg
Replied by Sławomir Worwąg on topic Zagadka ślubu Krysiak i Korkusinska
Czy sprawdzała Pani obydwie księgi chrztów w AP i AD czy nie ma dopisku o ślubie?
Ostatnia3 lata 5 miesiąc temu edycja: Sławomir Worwąg od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 5 miesiąc temu - 3 lata 5 miesiąc temu #40751 przez Alina Woźniak
Replied by Alina Woźniak on topic Zagadka ślubu Krysiak i Korkusinska
Dopisku o ślubie nie ma ani w AD ani w AP.
Całkiem możliwe, że ten ślub mógł być gdzieś blisko Częstochowy, a ksiądz z jakiś przyczyn nie wysłał stosownego powiadomienia ani do parafii panny młodej (św. Barbara) ani do pana młodego (Borucuice, powiat Łęczyca). Jestem coraz bliżej tego przekonania, bo Krysiaków nie ma nawet na liście meiszkańców Częstochowy (choć wiem, że to nie jest 100% dowód) i tak naprawdę nie wiadomo, gdzie mieszkali tuż przed emigracją. Pierwsze dziecko ochrzcili w św. Barbarze i znów gdzieś wyjechali... Tak to sobie wyobrażam, ale nie mam pojęcia gdzie...   Musiaqłabym sprawdzić wszystkie gminy podczęstochowskie...
Ostatnia3 lata 5 miesiąc temu edycja: Alina Woźniak od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie