Topic-icon ks. Stefan Niedźwiedzki

10 lata 4 miesiąc temu #1237 przez Jaro98220 (Jarek Stulczewski)
Witam,
poszukuje informacji na temat ks. Stefana Niedźwiedzkiego proboszcza parafii św. Józefa Rzemieślnika w Częstochowie m. in. na jakim cmentarzu został pochowany i gdzie dokładnie, ale też i życiorysu.
Pozdrawiam.
Jarosław Stulczewski

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

10 lata 4 miesiąc temu #1238 przez mariusz (Mariusz Kolmasiak)
Witam!

Dość dokładny życiorys ks. Niedźwieckiego znajduje się w książce „Dzieje parafii św. Józefa Częstochowa-Raków” napisanej przez p. Tadeusza Malarskiego, p. Kazimierza Franasiuka oraz p. Iwona Mandrysza.

W skrócie: ks. Stefan Niedźwiecki urodził się w 1886 r. w Złoczowie. Szkoły w Sieradzu oraz w Sosnowcu. Seminarium we Włocławku. Święcenia w 1910 roku. Parafie w Dobrecku, Rzgowie, Kłobucku, św. Zygmunta oraz Świętej Rodziny w Częstochowie, jako proboszcz w Lutomiersku i wreszcie od 1925 do 1933 r. w parafii św. Józefa na Rakowie w Częstochowie, następnie był proboszczem w Dąbrowie Górniczej, po tym czasie pracował w Archidiecezji Wrocławskiej. Od 1947 r. ponownie pracował w Częstochowie, w Kurii Diecezjalnej oraz jako kapelan Sióstr Zmartwychwstanek. Zmarł w 1959 r. i został pochowany na cmentarzu św. Rocha w Częstochowie.

Dodam jeszcze, że życiorys w książce zobrazowany jest portretowym zdjęciem ww. księdza. Zdjęcie raczej przedwojenne, zapewne z czasów jego probostwa w parafii św. Józefa i właśnie z niej wzięte do tej publikacji.


Pozdrawiam
MK

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

10 lata 4 miesiąc temu #1246 przez Jaro98220 (Jarek Stulczewski)
Dziękuję za wielką dla mnie pomoc.
Pozdrawiam.
Jarosław Stulczewski.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.282 s.