Topic-icon DYTKO

1 miesiąc 3 tygodni temu #41191 przez GRZEGORZ BORECKI
DYTKO was created by GRZEGORZ BORECKI
Dzień dobry.
Lata całe zajęło mi odnalezienie aktu ślubu moich 3 x pradziadków Szymona Musiała i Antoniny z Dytków (akt ślubu załączam). O ile z linią Szymona, linią Musiałów poszło łatwo o tyle z linią Antoniny, linią Dytków było pod górkę, gdyż nigdzie (wyszukiwarki) nazwisko Dytko/a nie figuruje. Akt ślubu pochodzi z parafii Kłomnice i potwierdza nazwisko rodowe Antoniny - Dytko. Wnosi także nowe istotne informację (imiona rodziców i miejsce urodzenia Antoniny), które powinny ułatwić dalsze poszukiwania w rodzinie Dytków. Akt ślubu podaje, że Antonina córka Ignacego i Jadwigi (nazwiska panieńskiego nie podano) urodziła się we Wsi Ruda, a obecnie jest służącą w Rzerzęczycach. Rok urodzin Antoniny szacuję na lata 1828 -na podstawie narodzin jej pierwszego dziecka, 1833 - na podstawie ślubu). Idąc tym tropem najbliżej znajdująca się Rzerzęczyc Ruda to ta w parafii Gidle. 
Przeglądając parafie Gidle Dytków nie ma, są za to Dudkowie. Mogło być tak, że ksiądz przy ślubie zapytał; z jakich jesteście, młoda odpowiedziała z Dudków a ksiądz zapisał Dytków. 
W parafii Gidle w 1828 roku znajdujemy ślub Ignacego Dudka z Marianną Borowik (nie Jadwigą!). Innego Ignacego nie ma. 
Zakładając, że są to potencjalni rodzice Antoniny - pierwsze dziecko rodzi im się w 1832 roku (4 lata po ślubie), żadne z narodzonych dzieci nie ma imienia Antonina, jakby tego było mało wszystkie dzieci umierają.
W latach 1820 - 40 żadnemu Ignacowi w Gidlach nie rodzi się żadna Antonina.
Żadna z wyszukiwarek w tych latach także nie odnotowuje narodzin Antoniny Dytko/Dudek
Utknąłem w martwym punkcie. Może Państwu przyjdzie na myśl jakaś inna Ruda, lub inny pomysł na rozwiązanie tej zagadki.
Pozdrawiam
Grzegorz 
Załączniki:

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0,000 s.