Poszukuję wiadomości o Anastazji Kamionka lub Hagno (Olkusz ???)

Więcej
3 lata 4 miesiąc temu #41198 przez Tomasz Kuziemski
Od kilku lat próbuję znaleść jakiekolwiek dowody istnienia mojej Prababki Anastazji Kamionka lub Hagno. Podobno z okolic Olkusza.
To co udało mi sie ustalić, jej mama to Józefa Hagno ur.1857 w Bogucinie.
W 1922r.w Częstochowie Anastazja urodziła syna (mojego Dziadka)
Na imie dano mu Karol, podobno po Ojcu Karol Macura. 
O nim  wiem tylko tyle, że był Halerczykiem i po narodzinach syna  wyemigrował do Francji, i juz nigdy się nie odnalazł.
Dziadek mój już w wieku 3 lat został sierotą. Więc nic o swoich rodzicach nie pamiętał.
Dlatego bardzo zależy mi na znalezieniu jakich kolwiek informacji.

Będę wdzięczny za każdą pomoc...

Pozdrawiam ,

Tomasz

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 4 miesiąc temu #41199 przez Krzysztof Kucharski
Proszę przeszukać par. Olkusz i okolice. Odnalazłem w wyszukiwarce  ślub , który odbył się w  Bogucinie / par. Olkusz /, pomiędzy Karolem Kamionka / s. Jana i Franciszki Soleckiej / i Józefą Hagno / c. Franciszka i Marianny Tomsia /
 Akt nr.45 / 1882.
   Pozdrawiam
The following user(s) said Thank You: Tomasz Kuziemski

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 4 miesiąc temu #41200 przez Tadek Kowalski
Witam!
Krzysztof wskazał Ci Bogucin (należący wówczas do parafii Olkusz), jako miejsce pochodzenia rodu Hagno.
Ja to potwierdzam i jednocześnie dodaję Kolbark (należący wówczas do parafii Gołaczewy) jako miejsce bardzo częstego występowania nazwiska Kamionka. Jako przykład podaję dane z aktu małżeństwa :
AGATA PIECHOWSKA (ur. 30.01.1837 (Kolbark) - zm. 12.12.1914 (Kolbark)) - małż. JAN HAGNO (ur. 22.08.1845 (Bogucin) (s. Franciszka i Małgorzaty zd. Dziura (Golczowice) - zm. (…)) - 12/24.02.1866 (oboje Kolbark).
Golczowice, to wówczas parafia Chechło (obecnie parafia Cieślin). Na cmentarzu w Cieślinie mamy jakieś pojedyncze groby zmarłych Hagno (dziś raczej to nazwisko już nie występuje) - oraz sporo zmarłych o nazwisku Kamionka.
Pozdrawiam!
Tadek
The following user(s) said Thank You: Tomasz Kuziemski

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 4 miesiąc temu #41221 przez Tomasz Kuziemski
Panie Krzysztofie ,
Bardzo dziękuję za informacje, dokument ślubu zdobyłem i został przetłumaczony.
Teraz wiem na pewno że to Rodzice mojej Prababci Anastazji Kamionka , ktorej dokumentów nadal szukam.
Dzięki temu odkryciu jestem coraz bliżej celu.
Pozdrawiam,
Tomasz

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 4 miesiąc temu #41223 przez Krzysztof Kucharski
Witam.
Proponuję zdobyć jeszcze akt nr.31 / 1897. Według tego aktu , Józefa / c. Franciszka Hagno i Marianny Tomsia / wdowa po Karolu Kamionka bierze w Bogucinie ślub z Andrzejem Kulig / s. Mikołaja i Katarzyny Szewczyk /
Józefa umiera prawdopodobnie około 1907r, ponieważ według aktu nr.. 56 / 1907 Andrzej Kulig bierze ponowny ślub z Agatą Kasprzyk.
 Pozdrawiam
 Krzysztof
The following user(s) said Thank You: Tomasz Kuziemski

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 4 miesiąc temu - 3 lata 4 miesiąc temu #41240 przez Tomasz Kuziemski
Dziekuje bardzo za wszystkie dotych czas otrzymane   informacje. Wynika z tego, iż moje poszukiwania muszę kontynuować w miejscowościach -Bogucin, Kolbark, Cieślin.
Teraz pytanie gdzie mogę znalezć akta lub informację o potomstwie Józefy  Hagno i Karola Kamionki ?
Ponieważ pochodzę z północy Kraju, nie bardzo oriętuję się w okolicy Olkusza. Do tego jeszcze sytuacja z pandemią,
utrudnia poszukiwania i wyjazdy.
Pozdrawiam.
Tomasz
Ostatnia3 lata 4 miesiąc temu edycja: Tomasz Kuziemski od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie