Dolniak - Kłomnice

Więcej
3 lata 2 miesiąc temu #41621 przez Aneta Kaczmarek
Dolniak - Kłomnice was created by Aneta Kaczmarek
Dzień dobry,
szukam powiązań z rodziną Dolniaków z parafii Kłomnice.
Jeśli u kogoś w drzewie pojawia się to nazwisko, proszę o kontakt.

Pozdrawiam
Aneta

 

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 2 miesiąc temu #41635 przez Jerzy Molski
Replied by Jerzy Molski on topic Dolniak - Kłomnice
Witaj Anetko
Mam Anetko ok. 10 Dolniaków w swpim drzewie w gałęzi rodziny Szmyczyk (Kłomnice od przełomu XVIII/XIX w., wcześniej Zdrówko, par. Borowmo) Wszyscy za sparwą malżeństwa Jacka Szymczyka *1858 z Karolina Dolnak *ok. 1862, małżeństwo 11-02-1879 Kłomnice, c. Mikołaja i Józefy de domo Rachwał.
Zrzuki związków  w załaczeniu.
Pozdawiam Cie cieplutko
Jurek.
(jem5@wp.pl)
Załączniki:

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 2 miesiąc temu #41636 przez Aneta Kaczmarek
Replied by Aneta Kaczmarek on topic Dolniak - Kłomnice
Witaj Jurku,

piękne schematy drzewek :)
Mikołaj Dolniak to syn mojego przodka Antoniego Dolniaka i jego pierwszej żony - Anastazji Koteckiej (ślub w 1836 r.) i przyrodni brat mojego przodka Karola Dolniaka (Antoni po śmierci Anastazji ożenił się ponownie z moją antenatką - Katarzyną z Jamrozów). Antoni był synem Mateusza Dolniaka i Konstancji Rymarek, a Mateusz synem Macieja Dolniaka i Gertrudy z Dudów.

Pośród moich przodków mam również Szymczyków, a to za sprawą małżeństwa moich przodków - Agnieszki Szymczyk i Jana Jamroza. Agnieszka urodziła się w 1761 r. w Zdrówce i była córką Macieja i Marianny (domo?) małż. Szymczyków. Niestety, na tej parze kończy się moja wiedza o tej rodzinie. Maciej i Marianna, wg moich notatek, doczekali się 8 pociech. Byli to: Ewa *1746, Józef * 1751, Agnieszka *1753, Marianna *1754, Tomasz *1755, Agnieszka *1758, Krzysztof *1759 i ponownie Agnieszka (v. Jamróz) *1761-1829. Nie odnalazłam aktu ślubu Agnieszki i Jana.

Pozdrawiam serdecznie
Aneta

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 2 miesiąc temu #41654 przez Jerzy Molski
Replied by Jerzy Molski on topic Dolniak - Kłomnice
Witaj ponownie Anetko
Dzięki za wiadomość i dane.
Najstarsi nasi Szymczykowie ze Zdrówka, potem Kłomnic, żyłi równolegle, Twój Maciej i Mój Izydor  *ok.1741 Zdrówka. Prześlę Ci Anetko na maila zrzutkę obrazu drzewa naszego Jacka Szymczyka, jako dziecka, z linią wstępną właśnie do Izydora. (wielkość obrazu przekracza dozwolony tutaj limit).
PS
Zrobiłaś mi Anetko mały jubileusz. Dzięki Twoim kilku rekordom, własnie przekroczyłem 11.000 osób w drzewie. Gratuluję i dziekuję.
The following user(s) said Thank You: Aneta Kaczmarek

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 2 miesiąc temu #41662 przez Aneta Kaczmarek
Replied by Aneta Kaczmarek on topic Dolniak - Kłomnice
Dzień dobry Jurku ponownie :)

otrzymałam - dziękuję bardzo!
Cieszę się również, że mogłam dodać coś od siebie do Twojego drzewka...
Ciekawe, czy Maciej i Izydor byli braćmi...?

Pozdrawiam serdecznie
Aneta

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie