Jamróz - Kłomnice

Więcej
3 lata 2 miesiąc temu - 3 lata 2 miesiąc temu #41637 przez Aneta Kaczmarek
Jamróz - Kłomnice was created by Aneta Kaczmarek
Dzień dobry,

poszukuję wszelkich informacji o rodzinie Jana Jamroza (wiek XVIII/XIX).

Moje powiązania:
Jan Jamróz ur. ok. 1750 r. (miejsce, rodzice dotąd NN), zmarł pomiędzy 1814-1819 r. (aktu zgonu nie odnalazłam)
żona - Marianna ur. ok. 1755 r. (miejsce, rodzice dotąd NN), zmarła w Kłomnicach w 1823 r.
Ciekawostką jest fakt, że zgon zgłasza Jan Jamróz - pasierb zmarłej, więc należy domniemywać, że Marianna była kolejną żoną Jana.
Potomstwo:
Jan 
Grzegorz (*ok. 1791-1864), żona Salomea z Kowalczyków
Kazimierz (*1793 - 1847), ożeniony z Agnieszką Gonerą (ślub 1814 Kłomnice)
Walenty (*ok. 1794), ożeniony z Małgorzatą Misiewiczową z Ciupów (ślub 1819 Kłomnice)
Maciej
Piotr
Krystyna
Anna
Marianna, mąż Mateusz Gonera (ślub?)

Jeśli ktoś widzi jakieś punkty styczne, mógłby uzupełnić ww. dane, będę b. wdzięczna za infomację.
To jedna z tych rodzin kłomnickich, o której wiem bardzo niewiele.

Pozdrawiam serdecznie
Aneta
Ostatnia3 lata 2 miesiąc temu edycja: Maria Nowicka-Ruman od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 2 miesiąc temu #41655 przez Jerzy Molski
Replied by Jerzy Molski on topic Jamróz - Kłomnice
Witaj Antko
Niewiele chyba Ci pomogę, choć mam w drzewie zarówno Walentego Jamroza, jak i jego rodziców. To jednak z racji drugiego związku jego żony Małgorzaty Ciupy. Pierwszym mężem rzeczonej Małgorzaty był Jakub Misiewicz s. Agnieszki (imienia ojca nie ustaliłem, akt zaslubin jest łaciński, bez rodziców, a do aktu urodzenia nie dotarłem). Oba fragmenty drzewa przesyłam w załączeniu.
Misiewiczowie wywodzą się z Zawady/Gidel. Udokumentowana historia ich rodziny sięga 1550 r. Mam doprowadzonych potomków nestora rodu do ok. 1730, do tego samego okresu mam doprowadzone własne i innych linie Misiewiczów, jednakże od kilku lat nie udało mi się ich połaczyć, co stanowi moje utrapienie i przedmiot kwerendy zarazem.  
Innych współnych Jamrozów, wśród moich 9 nie znalazłem. Sama jednak wiesz najlepiej, że to bardzo liczny i stary ród w tamtych okolicach, nie wspominając o niemiej licznych obocznościach tego nazwiaka (Jamrozik, Ambroziak, Jamroz itp.)
Wśród 52 Gonerów także nie znalazłem stycznej linni. 
Pozdrawiam cieplutko :)
Jurek
Załączniki:

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 2 miesiąc temu #41661 przez Aneta Kaczmarek
Replied by Aneta Kaczmarek on topic Jamróz - Kłomnice
Dzień dobry Jurku,

dziękuję bardzo za ciekawe dane o Walentym oraz rodzie Misiewiczów (póki co, to nazwisko jeszcze w moim drzewie nie występuje, ale nigdy nie wiadomo, kto się ukrywa pod nieodkrytą dotąd kartą :))
Pojawiło się natomiast nazwisko Ciupa z Konar - Ciupowie byli blisko zawsze Chyłów/Hyłów i to nazwisko troszkę mnie intryguje, jednak to musieli być raczej sąsiedzi a nie krewni, choć kto wie...
O Gonerach napiszę oddzielny wątek, bo to rzeczywiście ród mocno rozrodzony, więc nie zawsze łatwo jest znaleźć te właściwe powiązania.

Pozdrawiam tymczasem
Aneta

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 2 miesiąc temu #41667 przez GRZEGORZ BORECKI
Replied by GRZEGORZ BORECKI on topic Jamróz - Kłomnice
Dzień dobry podpinam się pod temat Kłomnic.
Interesuje mnie nazwisko Jamróz. U mnie w drzewie mam Juliannę Jamróz, która wychodzi za mąż za Floriana Maciąga. Niestety nie posiadam ich aktu ślubu. Ich dzieci rodzą się: Jacek 1775 Zawada, Franciszek 1796 Zawada, Marianna 1799 Zawada, zamężna dwukrotnie z Ignacym Musiałem i Kazimierzem Zatoniem. U mnie nazwisko Jamróz łączy się także z nazwiskiem Buks. Niestety nie wiem jak na imię mieli rodzice Julianny Jamróz.
Pozdrawiam
Grzegorz

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 2 miesiąc temu #41669 przez Aneta Kaczmarek
Replied by Aneta Kaczmarek on topic Jamróz - Kłomnice
Witaj Grzegorzu,
dziękuję za wpis - na razie powiązań nie widzę, ale jak widać z Jamrozami nie jest łatwo.

Co do Jamrozów - w księgach kłomnickich pojawia się taka miejscowość JAMROZOWIZNA - czy ktoś wie coś więcej na jej temat?
Opisywany przeze mnie Grzegorz Jamróz, syn mojego przodka Jana w roku 1864 na owej Jamrozowiźnie umiera.

Pozdrawiam
Aneta

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 2 miesiąc temu #41674 przez Jerzy Molski
Replied by Jerzy Molski on topic Jamróz - Kłomnice
Witaj Grzegorzu
Sprawdziłem w moich korzeniach, Nie mam linii stycznych z Twoimi Jamrozami, choć mam w Zawadzie/Gidel kilku Maciagów. 

Jamrozy/Jamrózy są w całej okolicy, Zawada, Kłomnice, Kruszyna, Borowno.

Co do Zatoniów, to raczej Kruszyna, choć i w Borownie się trafiają.  

Musiałowie to Zawada, Karczewice, Mstów.

Florian Maciąg występuje w Lustacji Zawady z 1789 r. W Lustracji powiaru radomoskowskiego z 1765 r, jest zaś Tomasz Maciąg "półtory kwatry trzymający, z której czynszu daje 39 złoptych, 4 grosze i 2 szelągi"  W obu lustacjach występują także Musiałowie.
Pozdrawiam
Jerzy
Załączniki:

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie