Topic-icon Musiał, Misiewicz-Zawada

2 tygodni 1 dzień temu #41740 przez Kazimierz Musiał
Poszukujemy osób związanych z  rodami 
Musiałów  i Misiewiczów z Zawady gm Kłomnice
Za tę wiadomość podziękował(a): Jerzy Molski

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

2 tygodni 1 dzień temu #41741 przez GRZEGORZ BORECKI
Witam Panie Kazimierzu,
wiadomo, że my jesteśmy spokrewnieni za sprawą Musiałów, ostatnio Pan mi to napisał - odpisałem Panu:
"Panie Kazimierzu, dziękuję za wpis odnośnie Musiałów. 
Czy zechciałby się Pan podzielić swoją linią Jana? Chętnię udostępnię linię mojego Andrzeja. Czy Pana Jan miał syna Andrzeja? Czy wie Pan czy Andrzej i Jan mieli jeszcze rodzeństwo i czy zna Pan imiona ich rodziców?
Raz jeszcze dziękuję za wiadomość
Pozdrawiam
grzegorz"

Chętnie wymienię się wiadomościami na temat Musiałów z Zawady
G.

2 tygodni 1 dzień temu #41744 przez Kazimierz Musiał
Bardzo proszę Panie Grzegorzu
Jan Musiał zmarł okoł 1808 r- żona Ewa Śliwakowska zm 1831 r
Andrzej ur około 1770 r - 1838 - Marianna Bugaj 
Franciszek 1812 - 1856 - Urszula Merfer
Kazimierz 1845 - 1918 - Marianna Bugała
Jan 1881 - 1964 - Józefa Bogacz
Władysław 1926 - 2017 - Helena Misiewicz
Jeśli chodzi o lustrację to zamieszczona jest w następnym
numerze  Zeszytów Radomszczańskich.
Pozdrawiam

2 tygodni 17 godzin temu #41750 przez Jerzy Molski
Poczułem się wywołany Kazimierzu do odpowiedzi. 

W załęczeniu pierwsza, franciszkańska linia Misiewiczów z Zawady. Może ktoś ma w drzewie rych przodków, Pełny wykaz liczy 44 strony, ze względów na RODO publikuje tylko tych, których ochrona danych nie dotyczy.

This browser does not support PDFs. Please download the PDF to view it: Download PDF

Pozdrawiam
Jerzy
Załączniki:
Za tę wiadomość podziękował(a): GRZEGORZ BORECKI, Kazimierz Musiał

1 tydzień 6 dni temu #41763 przez Kazimierz Musiał
Chylę czoło i wielki szacunek Jerzy
Ile nieprzespanych nocy?
I to jest prawdziwa pasja.
Odnalazłem brata mojego pradziadka;
Sebastian Musiał ,który zmarł młodo
nie doczekawszy się potomstwa z Marianną.
Pozdrawiam

1 tydzień 6 dni temu #41766 przez Jerzy Molski
Kazimierzu,
znaleźć dla Ciebie, tak wytrawnego regionalisty i genealoga dodatkowego krewnego, to zaszczyt. Jak mniemam, chodzi o  żonę Sebastiana Musiała s. Franciszka i Urszuli Mefrer i Mariannę Misiewicz, c. Wojciecha i Karolinu domo Woldan.
Cała przyjemność po mojej stronie :)
Za parę dni opublikuję kolejną, Twoją linię Misiewiczów.
Pozdrawiam
Jurek

1 tydzień 5 dni temu #41767 przez GRZEGORZ BORECKI
Panie Kazimierzu według moich notatek Pana pradziadek Kazimierz Musiał oprócz wspomnianego brata Sebastiana miał jeszcze 2 braci: Kazimierza ur.27.02.1839 Zawada i Szymona ur.21.10.1847 Zawada, zm. 05.04.1851.

Pozdrowienia 
G.

1 tydzień 3 dni temu #41790 przez Kazimierz Musiał
Pnie Grzegorzu była jeszcze siostra, zmarła w 1837 roku.
Odnośnie nazwiska Dytko to w parafii Gidle nie spotkałem
się, a podobnie brzmiące Detko występuje w Okołowicach
parafii Borzykowa
Pozdrawiam

1 tydzień 2 dni temu #41797 przez GRZEGORZ BORECKI
Tak wiem, Urszula Musiał 1836 - 17.09.1837 Zawada.
Dziękuję za namiar na Dytków 

G.

1 tydzień 10 godzin temu #41817 przez Krzysztof Łągiewka
W Zawdzie znajdowało się wybraniectwo rodziny Miś.
"Gospodarz tutejszy Bartłomiej Miś, posiadający kolonią (120 mórg), przechowuje po przodkach nadanie Stefana Batorego udzielone jednemu z przodków za zasługi wojenne" - Słownik Geograficzny Królestwa Polskiego i innych krajów słowiańskich, Tom. XIV, Warszawa 1895, s. 469.
Wyrokiem Sądu Trybunału Cywilnego Guberni Kaliskiej z dnia 13/25.07.1837 r. między sukcesorami po Franciszku i Andrzeju Misiach mianowicie: 1.Wojciech Miś alias Misiewicz, 2.Jan Miś alias Misiewicz, 3.Łukasz Miś alias Misiewicz, 4.Wojciech Miś alias Misiewicz, 5.Franciszka 1voto Ludwika, 2voto Mikołaja Miś vel Misiewicz jako matka i opiekunka nieletnich dzieci z Ludwikiem Miś spłodzonych to jest Bartłomieja, Walentego Jana Marcina i Marianny, 6.Ewa Miś żona Andrzeja Dębskiego, wydano wyrok aby Stefania z Kisielewskich Ostrowska żona Konrada Ostrowskiego wieczysta dzierżawczyni dóbr Konary zwróciła Misiom grunty ogrody i łąki należące do wybraniectwa w Zawadach, które Misiom samowolnie zabrano.
Posiadam dokumenty tej sprawy i gdyby kogoś z was interesowały to proszę o kontakt w prywatnej wiadomości z podaniem meila i wtedy prześlę.
A poniżej przedstawiam załączoną do tych dokumentów mapę wybraniectwa.

Załączniki:
Za tę wiadomość podziękował(a): Kazimierz Musiał, Jerzy Molski

1 tydzień 7 godzin temu #41819 przez Kazimierz Musiał
Wielkie dzięki Panie Krzysztofie za bardzo ciekawe informacje i mapy
Jestem pod wrażeniem , tak jak kilkanaście lat temu ,gdy wyszukałem
Lustrację sołectw wybranieckich woj . krakowskiego z 1711r ,gdzie
opisane jest sołtystwo wybranieckie Misiów z Zawady. Protoplastą
rodu był Jan Miś, który powołany w 1580 r do Piechoty Wybranieckiej
brał udział w dwóch wyprawach w wojnie z Moskwą o Inflanty.
Z Jerzym brakuje nam dosłownie dwóch pokoleń, by wyprowadzić
genealogię Misiów z Zawady.
Mój adres; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

1 tydzień 5 godzin temu - 1 tydzień 5 godzin temu #41821 przez Jerzy Molski
Panie Krzysztofie
Oczywiście jestem bardzo zainteresowany posiadanymi przez Pana materiałami.Jak wspominał Kazimierz, od lat pracujemy nad zawadzkimi Misiami/Misiewiczami.
Zapis o Bartłomieju Misiu i przechowywanych dokumentach znam, mam także opracowaną linię jego potomków oraz częściowo linie wstępną.
Mam cztery linie Misiewiczów. Publikowana przeze mnie linia potomków Franciszka Misiewicza *ok. 1745 jest doprowadzona do czasów obecnych. Jestem potomkiem tegoż Franciszka. Druga linia, Andrzeja Misiewicza *ok. 1745, ojca: Reginy Zatoń *ok. 1777, Jana *ok. 1789 i Ludwika *ok. 1794. Ludwik był ojcem w wspomnianego w słowniku Bartłomieja Misiewicza *1818, a także Jana*1822+1822, Walentego *1824+do1874 oraz kolejnego Jana *1824. Trzecia niepołączona linia jest linią Wojciecha Misiewicz *1760. Ostatnia cxzwearta linia, to potomkowie Jacka Misiewicza *ok. 1720, jego syn Wojciech *ok. 1746, wnukowie m,.in. Łukasz *1784 i Andrzej *ok. 1792.
Jestem przekonany, opierając to przekonanie na 4 posiadanych imiennych przywilejach królewskich, poczynając od  przywileju króla Zygmunta III, danego  w Krakowie 10 marca 1603 roku, a potwierdzającego przywilej nadany przez króla Stefana Batorego, kolejnych, Michała Korybuta, Jana III Sobieskiego oraz Augusta II Mocnego, jak również dwóch Lustracji z XVIII w., że wszystkie te linie pochodzą od wybrańca Jana Misia *ok. 1550 r. Zawda.
Mamy także opracowaną linie zstępną rzeczonego wybrańca, w czterech pokoleniach z ustanowioną wymienionymi przywilejami sukcesją sołeckich, wybranieckich łanów.  Do tej pory nie udało mi się połączyć tych linii.
Jestem przekonany, sądząc po wymienionych przez Pana osobach, że przynajmniej część z nich uda się połączyć, czy zweryfuikować dotychczasowe ustalenia, co pozwoli na zweryfikowanie przekazów rodzinnych.
Dodatkowo, już hobbystycznie umieszczam w drzewach wszysykich Misiewiczów pochodzących z Zawady. Może komus sie przydadzą.
Czekam z niecierpliwością na Pańskie materiały.
Wdzięczny  
Jerzy Wojciech Molski
adres mailowy
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czas generowania strony: 0,000 s.