Topic-icon Kraszkowice /wierzchlas

10 miesiąc 1 tydzień temu #41906 przez zbigniew juszczak
Witam, potrzebuję pomocy w znalezieniu dokumentów z kraszkowic gmin Wierzchlas. Moja rodzina od zawsze mieszkała w kraszkowicach , W 1944 roku zostali wywiezieni z kraszkowic przez niemcy do Francji. Mój pradziadek Antoni Juszczak ur około 1889 roku ,jego żona Petronela Juszczak z domu Zawadka ur około 1891 a zmarła w 1941 roku. Mieli dzieci. Które odnalazłem: Jan Juszczak ur 1911 zm 1912; Marianna JUszczak ur 1909;józefa juszczak ur 1910;stanisława kukuła z domu  juszczak ur 1913 a zmarła w 30 maja 1983 kraszkowice. marta juszczak ur 15 maja 1926; jan juszczak ur 1929 
Jak już wspomniałem powyżej w 1944 roku hitlerowcy ich wywieźli z kraszkowic do francji. Ci co przeżyli wrócili do Polski po wojnie , MArta Juszczak musiał zostać we francji, bo szukała ojca, ale jak się później okazało zmarł i brak jakichś informacji gdzie został pochowany ,prawdopodobnie gdzieś we wspólnej mogile. Marta zmarła w 2001 roku we Francji, jej córka chciała ubiegać się o obywatelstwo polskie po matce, lecz okazuje się, że w natłokach wojennej zawieruchy poginęły niektóre akta w tym akt urodzenia Marty. Dlatego szukam ,pytam się o wszelkie informacje na temat w/w osób . MOże kto z was mi pomoże ,był bym bardzo wdzięczny ,dziękuję i przepraszam za kłopot. 

Załączniki:

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

10 miesiąc 1 tydzień temu - 10 miesiąc 1 tydzień temu #41907 przez Jacek Tomczyk
Panie Zbyszku!

Jeśli Marta urodziła się w 1926 to najlepiej zwrócić się do Urzędu Stanu Cywilnego w Wierzchlasie. 
Można o to wystąpić w każdym USC w Polsce.

10 miesiąc 1 tydzień temu #41908 przez zbigniew juszczak
I tak zrobiłem jakiś czas temu, ale dokumentu brak. Zwróciłem się z prośbą do archiwum kościelnego, ale jak zadzwoniłem to ks powiedział ze nie ma meila, potem znalazłem przez przypadek na innej stronie uczelni katolickiej gdzie pracuje i tam ma e-mail :p , też napisałem, ale brak odpowiedzi . Dlatego pytam tu i tam. 

Czas generowania strony: 0,000 s.