szlachta z dawnych parafii : Siewierz , Sączów , Koziegłowy , Koziegłówki

Więcej
3 lata 1 miesiąc temu #41933 przez Marzena Gajdziak
Witam Serdecznie 
W związku z planowanym przeze mnie napisaniem obszernej monografii dawnych parafii moich przodków zbieram informacje z różnych dziedzin aby innym osoba poszukującym też pomóc . Dzisiaj zwracam się do Was z pytaniem o szlachtę z terenów Księstwa Siewierskiego , a w szczególności interesują mnie stare parafie oraz dawne ich tereny czyli : Siewierz , Sączów , Koziegłowy , Koziegłówki . 
Wiem że w Żelisławicach był ród Zalassowskich . Dworki były w : Pińczyce , Krusin , Rzeniszów , Koziegłówy , Koziegłówki , Sączów , Markowice i Ożarowice oraz Brudzowice i Boguchwałowice . A rody takie jak Lisowie , Bontani , Zalassowscy , Zekwipiór , Kawetcy , oraz inni ale nie wiem jaki tytuł czy posiadłość gdzie posiadali . 
Interesuje mnie każda wieś czy miasto co leżały w dawnych tych 3 parafiach a bardziej podlegały kiedyś . Interesują mnie panowie czyli szlachta od samego założenia aż do końca panowania szlachty na danych terenach . 
Za wszelka pomoc dziękuje . 
Oprócz informacji o szlachcie z danych terenów interesuje mnie też ich dworek czy się zachował czy nie czy jest jakaś rycina czy nie ma lub opis albo gdzie był ten dworek . 
O rodzie Zalassowskich wiem dużo mogę innym pomóc więc informacji o tym rodzie podziękuję .

Marzena A. M.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie