Appollo Jasielewicz i Aniela Frykacz - akt ślubu

Więcej
2 lata 11 miesiąc temu - 2 lata 11 miesiąc temu #41997 przez Maciej Orzeszko
Appollo Jasielewicz i Aniela Frykacz - akt ślubu was created by Maciej Orzeszko
Dzień dobry,

Jako "nowy" serdecznie pozdrawiam szanownych Uczestników Forum i od razu zwracam się z prośbą. Poszukuję aktu ślubu mojej krewnej, Anieli Frykacz oraz Apollo Jasielewicza, który odbył się w Kaplicy Matki Bożej w Sanktuarium Jasnogórskim w dniu 2 maja 1869 r. (data według kalendarza gregoriańskiego). Sakramentu małżeństwa udzielał ks. Aleksander Zięba.

W sprawie tej zwracałem się do Sanktuarium i otrzymałem uprzejmą odpowiedź od o. Kustosza, że po przeszukaniu archiwów rzeczonego aktu nie znaleziono, choć istnieją ślady działalności wzmiankowanego księdza. Zostałem odesłany do parafii św. Barbary, do której Sanktuarium wówczas należało, USC oraz Archiwum Archidiecezji Częstochowskiej. Do pierwszych dwóch instytucji napisałem. Co do Archiwum Archidiecezji to po lekturze Regulaminu widzę, że instytucja ta jest otwarta przede wszystkim dla badań naukowych i nie prowadzi badań genealogicznych. Z drugiej strony, widzę na tym Forum osoby i wydarzenia związane z tą instytucją.

Mam zatem pytanie, zapewne dla części Uczestników trywialne, w jaki sposób mógłbym uzyskać interesujące mnie informacje. Bedę ogromnie wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam,

Maciej Orzeszko
Ostatnia2 lata 11 miesiąc temu edycja: Maciej Orzeszko od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 11 miesiąc temu #41999 przez Teresa Łukasik
Replied by Teresa Łukasik on topic Appollo Jasielewicz i Aniela Frykacz - akt ślubu
Dzień dobry,
proszę przejrzeć te akta dot. kościoła Św. Barbary w Częstochowie
www.szukajwarchiwach.pl/8/422/0/str/2/15?ps=True#tabJednostki

Pozdrawiam
Teresa Łukasik

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 11 miesiąc temu - 2 lata 11 miesiąc temu #42000 przez Maciej Orzeszko
Replied by Maciej Orzeszko on topic Appollo Jasielewicz i Aniela Frykacz - akt ślubu
Dziękuję, niestety akta te obejmują okres od 1891 r., a ślub był zawarty w 1869 r. - w głównym poście popełniłem błąd, za co przepraszam. Niemniej dziękuję za wskazówkę.
Ostatnia2 lata 11 miesiąc temu edycja: Maciej Orzeszko od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 11 miesiąc temu #42001 przez Teresa Łukasik
Replied by Teresa Łukasik on topic Appollo Jasielewicz i Aniela Frykacz - akt ślubu
Szukane akty przez Pana znajdują się na stronach www.familysearch.org/  
. Aby przeglądać te strony trzeba się zarejestrować bo dostęp do akt jest po zalogowaniu się. 
 Tutaj jest akt szukanego ślubu akt 39 z 1869 roku dodany w załączniku.
Pozdrawiam
Teresa Łukasik

 
Załączniki:

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 11 miesiąc temu #42002 przez Maciej Orzeszko
Replied by Maciej Orzeszko on topic Appollo Jasielewicz i Aniela Frykacz - akt ślubu
Ogromnie dziękuję, jeden rzut oka na tekst wiele wyjaśnił. Raz jeszcze dziękuję i serdecznie pozdrawiam!

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie