Gdzie szukac akt slubu prapradzadków i aktu urodzenia prapradziadka  

Więcej
2 lata 8 miesiąc temu #42378 przez Ewa Karnawalska
Moja praprababcia Barbara Karnawalska zd Pierzchala 
urodzila sie  prawdopodobnie  1806 r w parafii Osiek, 
mieszkala/ po zamążpójsciu/ we wsi Kozieglowy,
byc moze we wsi Wysoka i Chruszczobrodzie-tutaj tez zmarła.

Ojciec Barbary byl sołtysem we wsi nalezacej do parafii Osiek.

Mąż Kazimierz ,/taki zapis widnieje w akcie małżeństwa ich  corki / w 1852 r byl oficjalista
 -nie wiem gdzie ,moge tylko przypuszczac ,ze w  okolicznych wsiach.

Ewa Karnawalska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 8 miesiąc temu #42380 przez Teresa Łukasik
Proszę podać więcej szczegółów tj. w jakiej miejscowości ojciec Barbary był sołtysem, bo par. Osiek znajduje się w dekanacie Lubin diecezji legnickiej i może to chodzi o Koziegłowy k. Poznania ?
Osiek niewielka miejscowość w woj. Śląskim przynależał i przynależy do par. Koziegłówki. Jest to odległość 20 km od Chruszczobrodu. Koziegłowy ( te śląskie) są natomiast sąsiednią miejscowością Koziegłówek.

Teresa Łukasik

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 8 miesiąc temu - 2 lata 8 miesiąc temu #42381 przez Ewa Karnawalska
Mam tylko takie informacje . ale mysle ,ze chodzi o Osiek kolo Chruszczobrodu.Kozieglowy te śląskie.
.Ewa 
Ostatnia2 lata 8 miesiąc temu edycja: Ewa Karnawalska od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 8 miesiąc temu #42383 przez Barbara Szwarcer
Niestety to nie jest tak.
Barbara urodziła się ca 1806 rok. Jej dwie siostry ( można znaleźć akty ich ślubów w Genetece) rodziły się we wsi Długołęka, która należała do parafii Osiek. To w tej wsi ich ojciec, Józef Pierzchała, był sołtysem. Ten Osiek leży w powiecie Staszów, świętokrzyskie ale niedaleko Sandomierza. Dzieci Barbary i Kazimierza Karnawalskiego rodziły się we wsi w której pracował ale były zapisane właśnie w Sandomierzu. Najmłodsze dzieci rodziły się we wsi Sternalice należącej do parafii Goźlice.
Nie wiem skąd Pani wie o Koziegłowach ale jeśli chodzi o wieś Wysoka to równie dobrze to może być wieś o tej nazwie niedaleko Chruszczobrodu (3-4 km) . Do niedawna należała do chruszczobrodzkiej parafii.
Księgi z parafii Osiek można znaleźć w Genbazie , ale tylko do 1810 r. Proszę dokładnie przeszukać Genetekę i poszperać w Genbazie. W aktach , które na szybko znalazłam jest sporo informacji a zajrzałam tylko do kilku.

B. Szwarcer
The following user(s) said Thank You: Ewa Karnawalska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 8 miesiąc temu #42389 przez Rafał Molencki
Tytułem uzupełnienia cennych uwag Pani Barbary informuję, że księgi z Osieka z lat 1810-1909 są dostępne tu:

metryki.genealodzy.pl/ar7-zs0244d

A zatem oprócz Geneteki i Genbazy ma Pani do dokładnego sprawdzenia jeszcze te księgi.
The following user(s) said Thank You: Ewa Karnawalska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 8 miesiąc temu #42390 przez Ewa Karnawalska
Bardzo dziekuje jeszcze raz za pomoc, szukam ,,po omacku,, szperam w calym internecie, dzwonie do roznych parafii, wysylam listy do archiwum , pytam na roznych stronach osoby ,ktore sa bardziej biegle w poszukiwaniach.Stad mam rozne oderwane informacje/ale zawsze potwierdzone/.

Ewa

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie