Proszę o pomoc w przetłumaczeniu aktu

Więcej
2 lata 5 miesiąc temu #42738 przez Elzbieta Rotter
Szukam zbiorów metrykalnych z parafii Siemianice z okresu 1770-1820 - urodzenia oraz małżeństwa dotyczące nazwiska Stańczak. Czy ktoś z użytkowników posiada zasoby lub moze wskazac dostep gdzie trzeba zwrocic sie w tym okresie???

Z góry dziękuje!!

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 5 miesiąc temu #42739 przez Krzysztof R. Osada
Pani Elżbieto, posiadam większość skanów ksiąg metrykalnych z Siemianic ze wskazanego okresu. Proszę o kontakt w wiadomości prywatnej, czego dokładnie Pani poszukuje.
Otwartego dostępu przez Internet na chwilę obecną chyba nie ma – są widoczne w katalogu FamilySearch, ale jako zablokowane. Fizycznie księgi znajdują się w Archiwum Archidiecezjalnym w Poznaniu oraz w tamtejszym Archiwum Państwowym.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 5 miesiąc temu #42740 przez Elzbieta Rotter
Panie Krzysztofie, próbowałam ale nie potrafię wysłać do Pana prywatnej wiadomości.
Badając genealogie mojego męża -wiemy że między 1820-1825 - jego przodek Paweł Stańcak/Stanczak wraz z żoną Marianną Gonerą - przeniesli się za czasów Męcińskich do wsi Góra /obok Włodowic wraz z innymi rodzinami m.in. Kupczak.
Po badaniach nad posiadłosciami Męcińskich i występowaniu nazwisk - mamy pewność na 90 proc że pochodzą z parafii Siemianice.
Paweł Stanczak mógł być urodzony między 1778-1782 a Marianna Gonera około 1800-1805 roku - prawdopodobnie córka Stanisława Gonera.
Poszukuje ich akt urodzeń oraz małżeństwa aby odnaleźć rodziców ich rodziców oraz rodzeństwo i związek z tym regionem
Bede wdzieczna za pomoc

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 5 miesiąc temu - 2 lata 5 miesiąc temu #42741 przez Barbara Szwarcer
Poszukuję informacji o przodku z Góry. Tu w 1829 r. urodziło się pierwsze odszukane dziecko Andrzeja Ksielowskiego. Po przeczytaniu powyższego postu sprawdziłam w indeksach małżeństw WTG Poznań jego nazwisko . Wyszukiwarka pokazała mi Andrzeja i jego żonę Zofię z domu Biegańska, ślub w 1827 r.. Jest więc wielce prawdopodobne, że to moja poszukiwana od wielu lat para.Czy wie pani coś więcej o powodach przenosin tych rodzin? Zna Pani więcej nazwisk osób, które osiadły w Górze? Będę wdzięczna za każdą informacje. Pana Krzysztofa również chciałabym poprosić o pomoc w znalezieniu aktu ślubu moich 3 x pradziadków.

B. Szwarcer
Ostatnia2 lata 5 miesiąc temu edycja: Barbara Szwarcer od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 5 miesiąc temu - 2 lata 5 miesiąc temu #42742 przez Elzbieta Rotter
W tamtym okresie chłopi byli powiązani z właścicielami ziemskimi - wskazane miejscowości były we władaniu Rodu Męcińskich. Warto poczytać - jak wchodzili w mariaże i jakie były wnoszone dobra ziemskie. 
Chodzi Pani o Górę Włodowską??  Takiego nazwiska nie spotkałam.
Ostatnia2 lata 5 miesiąc temu edycja: Elzbieta Rotter od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 5 miesiąc temu #42743 przez Barbara Szwarcer
Dziękuje za odpowiedź. Postaram się posprawdzać nowe tropy.

B. Szwarcer

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie