Topic-icon Szukam Stanczak - parafia Siemianice -1770-1820 - urodzenia i małzeństwa

1 miesiąc 7 godzin temu #42738 przez Elzbieta Rotter
Szukam zbiorów metrykalnych z parafii Siemianice z okresu 1770-1820 - urodzenia oraz małżeństwa dotyczące nazwiska Stańczak. Czy ktoś z użytkowników posiada zasoby lub moze wskazac dostep gdzie trzeba zwrocic sie w tym okresie???

Z góry dziękuje!!

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

1 miesiąc 4 godzin temu #42739 przez Krzysztof R. Osada
Pani Elżbieto, posiadam większość skanów ksiąg metrykalnych z Siemianic ze wskazanego okresu. Proszę o kontakt w wiadomości prywatnej, czego dokładnie Pani poszukuje.
Otwartego dostępu przez Internet na chwilę obecną chyba nie ma – są widoczne w katalogu FamilySearch, ale jako zablokowane. Fizycznie księgi znajdują się w Archiwum Archidiecezjalnym w Poznaniu oraz w tamtejszym Archiwum Państwowym.

1 miesiąc 3 godzin temu #42740 przez Elzbieta Rotter
Panie Krzysztofie, próbowałam ale nie potrafię wysłać do Pana prywatnej wiadomości.
Badając genealogie mojego męża -wiemy że między 1820-1825 - jego przodek Paweł Stańcak/Stanczak wraz z żoną Marianną Gonerą - przeniesli się za czasów Męcińskich do wsi Góra /obok Włodowic wraz z innymi rodzinami m.in. Kupczak.
Po badaniach nad posiadłosciami Męcińskich i występowaniu nazwisk - mamy pewność na 90 proc że pochodzą z parafii Siemianice.
Paweł Stanczak mógł być urodzony między 1778-1782 a Marianna Gonera około 1800-1805 roku - prawdopodobnie córka Stanisława Gonera.
Poszukuje ich akt urodzeń oraz małżeństwa aby odnaleźć rodziców ich rodziców oraz rodzeństwo i związek z tym regionem
Bede wdzieczna za pomoc

4 tygodni 2 dni temu - 4 tygodni 2 dni temu #42741 przez Barbara Szwarcer
Poszukuję informacji o przodku z Góry. Tu w 1829 r. urodziło się pierwsze odszukane dziecko Andrzeja Ksielowskiego. Po przeczytaniu powyższego postu sprawdziłam w indeksach małżeństw WTG Poznań jego nazwisko . Wyszukiwarka pokazała mi Andrzeja i jego żonę Zofię z domu Biegańska, ślub w 1827 r.. Jest więc wielce prawdopodobne, że to moja poszukiwana od wielu lat para.Czy wie pani coś więcej o powodach przenosin tych rodzin? Zna Pani więcej nazwisk osób, które osiadły w Górze? Będę wdzięczna za każdą informacje. Pana Krzysztofa również chciałabym poprosić o pomoc w znalezieniu aktu ślubu moich 3 x pradziadków.

B. Szwarcer

4 tygodni 2 dni temu - 4 tygodni 2 dni temu #42742 przez Elzbieta Rotter
W tamtym okresie chłopi byli powiązani z właścicielami ziemskimi - wskazane miejscowości były we władaniu Rodu Męcińskich. Warto poczytać - jak wchodzili w mariaże i jakie były wnoszone dobra ziemskie. 
Chodzi Pani o Górę Włodowską??  Takiego nazwiska nie spotkałam.

4 tygodni 2 dni temu #42743 przez Barbara Szwarcer
Dziękuje za odpowiedź. Postaram się posprawdzać nowe tropy.

B. Szwarcer

1 miesiąc 5 godzin temu - 1 miesiąc 5 godzin temu #42747 przez Krzysztof R. Osada
Za tę wiadomość podziękował(a): Elzbieta Rotter

1 miesiąc 2 godzin temu #42748 przez Elzbieta Rotter
Panie Krzysztofie,
dziękuje- to są przodkowie tj Paweł Stańczak i Marianna z Gonerów mojego męża. 
Zakładam ze Paweł moze byc synem Dominika Stanczaka ktory mieszkał we wsi Raków i brał slub w 1777 roku.

Czyli osoby Stanczak,Kupczak, Czyz - pochodza z parafii Siemianic i wystepuja po 1820 roku w parafii Wlodowice .

Duzo Pan pomogl.

Ela

1 miesiąc 2 godzin temu #42749 przez Barbara Szwarcer
Serdecznie Panu dziękuję za szybkie wyszukanie i przesłanie aktu ślubu moich 3x pradziadków. Teraz wiem, że post Pani Elżbiety to był dobry ślad. Dowodem na potwierdzenie tej tezy jest akt urodzin Marianny Balbiny z 1829 r. W akcie tym rodzicami są małżonkowie z aktu przysłanego przez Pana Krzysztofa a świadkiem i ojcem chrzestnym jest Paweł Stańczak.
Po wielu latach poszukiwań zrobiłam krok w poszukiwaniach. Bardzo Państwu dziękuje i liczę na dalszą współpracę..
Z wyrazami uszanowania Barbara
Akt urodzenia Marianny Kisielowskiej
www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:939X...8101%2C362228102%2C3

B. Szwarcer

1 miesiąc 1 godzinę temu #42750 przez Elzbieta Rotter
Pani Barbaro,
zona Pawła Stańczaka była Marianna Gonera ,córka Agnieszki z domu Kisielowskiej. Paweł był chrzestnym gdyz to była rodzina, takze prawdopodobnie jest Pani krewna bliska - ten sam przodek?? mojego meza ,ktory potwierdził mi ze nazwisko Kisielowski było znane jego rodzinie z Zawiercia.

pozdrawiam
Elzbieta

1 miesiąc 28 minut temu #42751 przez Barbara Szwarcer
Szczegółową korespondencję proponuję już w prywatnym mailu. Wysłałam swoje namiary w poczcie Towarzystwa.
Cieszę się ogromnie na współpracę .
Barbara

B. Szwarcer

Czas generowania strony: 0,000 s.