Topic-icon Kłomnice, rodzina Dróżdż, Aniela Dróżdż

3 tygodni 4 dni temu #42766 przez Krystyna Tarkowska
Moje poszukiwania przodków utknęły w Kłomnicach.
Tyle wiem: Moja prababka, Marianna Dróżdż ur. 20.05.1880 r. w Konarach parafia Kłomnice, była córką 17-letniej Anieli Dróżdż  (ur. ok. 1863 r.) i nieznanego ojca. (Dzięki uprzejmości Pani Teresy Łukasik mam skan metryki urodzenia). W roku 1899 poślubiła Jana Polaka i zamieszkała w Sosnowcu - Niwce. Od tego czasu powiązania rodzinne są już znane.
Nie mogę jednak odnaleźć rodziców Anieli, mojej 2x pra babki, ani ustalić, czy później wyszła za mąż i miała dzieci. To imię powtarza się. Założenie że w 1899 r. poślubiła Piotra Pawła Wilka okazało się wątpliwe, jego narzeczona Aniela Dróżdż to raczej inna osoba, córka Franciszka i Petroneli z d. Łaska. Jednak wśród pięciorga dzieci tej pary nie ma Anieli ! A nazwisko Wilk pamiętam z dzieciństwa jako dalszych krewnych.
A może wystąpił błąd w imieniu ? W Kłomnicach  w dn. 14.12 1862 r. urodziła się Agnieszka Dróżdż, córka Jana i Marcyanny z Klusków (metryka również zasługą Pani Teresy Łukasik - bo ja w genealogii niepiśmienna o mało co :) ) Czy możliwe, że to ona była młodocianą samotną matką mojej prababki Marianny?
Proszę o kontakt osoby zorientowane w zawiłościach rodziny Dróżdż z Kłomnic-Konarów.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Załączniki:

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

3 tygodni 4 dni temu - 3 tygodni 4 dni temu #42771 przez Barbara Bożek-Pattern
Witam,
Czy ma Pani akt małżeństwa Marianny z Janem Polakiem? Jeśli nie to warto to odnaleźć ponieważ powinna być tam wzmianka o Anieli.
 Spoglądając teraz na akt urodzenia Marianny ( według mnie ) nie jest napisane Aniela tylko Angela.
Agnieszka Dróżdż wychodzi za mąż w 1882 roku za Wilka mając 19 lat.
 
Za tę wiadomość podziękował(a): Krystyna Tarkowska

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

3 tygodni 4 dni temu #42772 przez Krzysztof Kucharski
Witam.
Moim zdaniem chodzi o Agnieszkę Dróżdż urodzoną 14.12.1862r. W akcie urodzenia Marianny z 1880r wpisana jest jako Angela. Dnia 31.01. 1882r Agnieszka Dróżdż lat 19 - córka Jana i Marianny Kluska - wychodzi w Bartkowicach za Wincentego Wilka - z którym mają w następnych latach dzieci. / akt ślubu nr. 20/1882 - par Kłomnice /
Anna z 1899r odpada - W momencie ślubu miała 18 lat.
Pozdrawiam
Za tę wiadomość podziękował(a): Krystyna Tarkowska

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0,000 s.