Langnerowie

Więcej
2 lata 5 miesiąc temu #42843 przez Ewa Karnawalska
Replied by Ewa Karnawalska on topic Gdzie szukac aktu zgonu ?
Gdzie szukac aktu zgonu brata mojej babci .Jozef urodzil sie w okolo 1899r w Grodku Jagielonskim, zmarl 29.04.1914 r prawdopodobnie w Bolszowicach pow. Rohatyn.Czy w Polsce sa gdzies przechowywane akta zgonu z tamtych terenow? Chcialabym poznac przyczyne jego  smierci.  

Ewa Karnawalska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 5 miesiąc temu - 2 lata 5 miesiąc temu #42848 przez Rafał Molencki
Replied by Rafał Molencki on topic Gdzie szukac aktu zgonu ?
Nie ma miejscowości o nazwie Bolszowice. Przypuszczam, że chodzi Pani o Bołszowce w powiecie rohatyńskim:

dir.icm.edu.pl/pl/Slownik_geograficzny/Tom_I/304

Akta stamtąd z XVIII i XIX wieku są dostępne tu:

www.agad.gov.pl/inwentarze/KLwo301new.xml

FamilySearch ma akta online do 1865 roku.

Warto również sprawdzić w Archiwum Abp. Baziaka w Krakowie - trzeba na miejscu, gdyż koniec dygitalizacji zbiorów jest przewidywany dopiero pod koniec przyszłego roku. Roczniki z ostatnich ok. 100 lat mogą też być w USC Warszawa-Śródmieście, dokąd trafiły akta zabużańskie.

PS Gdyby chciała Pani uzyskać jakąś pomoc ze strony forumowiczów, trzeba by było podać nazwisko. Józef to dość popularne imię i w Gródku Jagiellońskim c1899 mogło się ich urodzić co najmniej kilkunastu...
Ostatnia2 lata 5 miesiąc temu edycja: Rafał Molencki od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 4 miesiąc temu #42940 przez Ewa Karnawalska
Replied by Ewa Karnawalska on topic Gdzie szukac aktu zgonu ?
Bardzo Panu dziekuje za podpowiedz, poszukam na stronach , ktore mi Pan zasugerowal.
Brat mojej babci to Jozef Hendrychowski syn Tadeusza Hendrychowskiego/lekarz/ i Jozefy , Marii zd Sobota
Ojciec i syn zmarli  w tym samym dniu , miesiacu i roku.
Tadeusz zmarl na zawal serca .
Pozdrawiam Ewa

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 rok 11 miesiąc temu #43681 przez Iwona Przeplaska
Langnerowie was created by Iwona Przeplaska
Dzień dobry poszukuję osób które mają powiązania genealogiczne z rodziną Langnerów.Jestem wnuczką Władyslawy Langner córki Józefa Langnera i Michaliny Zjawionej.Burzliwe losy mojej babci i jej męża spowodowały że moja wiedza na temat Langnerów jest dość mizerna.Babcia zmarła we Francji a tatę wychowywała jej siostra po mężu Langiewicz.Jestem również w posiadaniu zdjęć, których niestety nie potrafię zinterpretować.Będę zobowiązana za kontakt.Pozdrawiam Iwona Przeplaska.
 

arte

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 rok 11 miesiąc temu #43682 przez Michał Makuch
Replied by Michał Makuch on topic Langnerowie
Czy chodzi o Józefa Langnera ur. ok 1879 r. w Bogumiłowicach paraf. Sulmierzyce syna Franciszka i Marianny z Wrońskich małżonków Langner?
Jeżeli tak to proszę o kontak prv.
pozdrawiam
Michał

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 rok 11 miesiąc temu #43685 przez Iwona Przeplaska
Replied by Iwona Przeplaska on topic Langnerowie
Niestety nie ,ale zauważyłam że wśród Langnerów to bardzo popularne imię. Mój Józef Langner urodził się w Kowale gm.Praszka woj Opolskie w 1867 r.a zmarł w Krzepicach 21 grudnia 1921r.

arte

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie