Akt ślubu Kieras i Śliwa 1830 z parafii Myszków-Mrzygłód NMP Różańcowej

Więcej
9 miesiąc 2 tygodni temu #42969 przez Kamil Wieczorek
Proszę  przetłumaczenie aktu zgonu Macieja Zaborowskiego ze stycznia 1795 

I aktu Małżeństwa Macieja i Elżbiety, ostatni na lewej stronie. Nie wiem czy dobrze odczytałem nazwisko Macieja, czy to na pewno Zaborowski, bardziej wygląda jak Laborowczyk ale nigdy takiego nazwiska nie widziałem.

Z góry dziękuję za pomoc

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 miesiąc 2 tygodni temu #42970 przez Rafał Molencki
7 I 1795 Maciej Zaborowski ze Zwierzyńca, ojciec rodziny, lat c72, oddał duszę Bogu, pochowany przez ks. Norberta Guza w kościele
9 I 1738, istotnie napisano Laborowczyk, ale pewnie miało być Zaborowczyk, czyli młody (Maciej) Zaborowski z Borowego + Elżbieta Tyralanka, czyli córka Tyrały, ze Zwierzyńca, zawarli ze sobą kontrakt małżeński w obliczu Kościoła, po dopełnieniu wszelkich formalności, bez przeszkód kanonicznych. W ostatnim zdaniu testes, czyli świadkowie.

Więcej
9 miesiąc 2 tygodni temu #42976 przez Kamil Wieczorek
W jakiej parafi w okolicy  może być Borowo lub Borowe? 
​​​​​​Znalazłem koło Wreczycy wieś Borowe ale nie wiem czy nalezala do parafii Klobuckiej czy moze do Truskolaskiej. 
chyba ze jeszcze w okolicy Krzepic ktoś spotkal sie z  taką miejscowością?

Więcej
9 miesiąc 2 tygodni temu - 9 miesiąc 2 tygodni temu #42977 przez J K R
Borowe należało do parafii Truskolasy do 1921 r. a wręcz było własnością parafii Truskolasy bo miało nazwę Księże Borowe. Przed powstaniem parafii Truskolasy podlegało pod kościół w Kłobucku.

Pan Rafał słusznie zauważył, że chodzi o Zaborowskiego/Zaborowski, do tej pory nazwisko to występuje w m. Węglowice, Czarna Wieś.

Pozdrawiam JKR.
Ostatnia9 miesiąc 2 tygodni temu edycja: J K R od.

Więcej
9 miesiąc 2 tygodni temu #42978 przez Kamil Wieczorek
Czyli chyba już nic więcej nie znajde związanego z  Maciejem Zaborowskim skoro metryki z Truskolas sprzed 1808 roku spłoneły.  Maciej musiałby się urodzić koło 1720 roku.

Ostatnią osobą w moim drzewie genealogicznym która miała nazwisko Zaborowski, była moja prababcia Zofia Zaborowska, i żyła od 1895 roku do 1985 razem z mężem Józefem Dudkiem i mieszkali w Konieczkach. A rodzicami Zofii byli Franciszek Zaborowski i Anna Skoczylas ze Zwierzyńca. Zofia miała 4 rodzeństwa: Marianne, Ignacego, Józefe i Antonine. Może w Węglowicach lub Czarnej Wsi żyją potomkowie kogoś wlaśnie z rodzeństwa Zofii jej ojca Franciszka.

Więcej
9 miesiąc 2 tygodni temu #42991 przez J K R
Franciszek miał rodzeństwo?

Pozdrawiam JKR.

Więcej
9 miesiąc 2 tygodni temu #42998 przez Kamil Wieczorek
Tak, miał braci Tomasza, Ignacego. i Antoniego i siostre Anne. A ich rodzicami byli Jakub Zaborowski i Petronela Kubik.

Więcej
9 miesiąc 2 tygodni temu - 9 miesiąc 2 tygodni temu #42999 przez J K R
Tomasz 1839-1879?
Miał żonę Mariannę Kulej?
Te metryki są z Kłobucka?

Pozdrawiam JKR.
Ostatnia9 miesiąc 2 tygodni temu edycja: J K R od.

Więcej
9 miesiąc 2 tygodni temu #43001 przez Kamil Wieczorek
To chyba inny Tomasz, żony nie znalazłem ale urodził się w 1863 roku w parafii Truskolasy

Więcej
9 miesiąc 1 tydzień temu - 9 miesiąc 1 tydzień temu #43017 przez J K R

Czyli chyba już nic więcej nie znajde związanego z  Maciejem Zaborowskim skoro metryki z Truskolas sprzed 1808 roku spłoneły.  Maciej musiałby się urodzić koło 1720 roku.

Ostatnią osobą w moim drzewie genealogicznym która miała nazwisko Zaborowski, była moja prababcia Zofia Zaborowska, i żyła od 1895 roku do 1985 razem z mężem Józefem Dudkiem i mieszkali w Konieczkach. A rodzicami Zofii byli Franciszek Zaborowski i Anna Skoczylas ze Zwierzyńca. Zofia miała 4 rodzeństwa: Marianne, Ignacego, Józefe i Antonine. Może w Węglowicach lub Czarnej Wsi żyją potomkowie kogoś wlaśnie z rodzeństwa Zofii jej ojca Franciszka.

Kilka dni i nocy zarwałem ale:

Franciszek Zaborowski (żona Anna Skoczylas) miał ojca Jakuba (żona Petronela Kubik), który był synem Leona, Jana.
Jan, Leon natomiast miał jeszcze syna Tomasz (żona Marianna Kulej).
Linia Zaborowskich mieszkających obecnie w Węglowicach, Czarnej Wsi to właśnie od niego pochodzi a po mieczu czy kądzieli spokrewnieni są z Rubikami, Matyjami, Olszewskimi, Kurzaczami itd.

Petronela Kubik miała również męża Kapuścik Szymon, była córką Jakuba i Agaty.

Pozdrawiam JKR.
Ostatnia9 miesiąc 1 tydzień temu edycja: J K R od. Powód: ty

Więcej
9 miesiąc 1 tydzień temu #43020 przez Kamil Wieczorek
Właśnie dzieci Jana Leona jeszcze nie wszystkie znalazłem. tylko siostry Jakuba, bo to jest mój bezpośredni przodek. 
Myślałem że cała rodzina Jakuba zmarła w epidemii w 1847r. bo w tym roku znalazłem akty zgonu od Leona i matki Jakuba Katarzyny i ich dwóch córek.

Więcej
2 miesiąc 1 tydzień temu #43792 przez Wiktor Majka
Witam serdecznie poszukuję aktu ślubu moich przodków Pawła Kierasa i Ewy Śliwy z parafii Mrzygłód roku 1830. Czy może ma ktoś z Państwa do niego dostęp?
Był bym bardzo wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam Wiktor

Więcej
Więcej
2 miesiąc 1 tydzień temu #43796 przez Wiktor Majka
Bardzo dziękuję za ten akt. Lecz chodziło mi bardziej o ten pisany po polsku.

Więcej
2 miesiąc 1 tydzień temu #43799 przez Rafał Molencki
Nie wiadomo, czy księga polska się zachowała, skoro jej nie ma na FS. Dobrze, że chociaż jest akt łaciński

Czas generowania strony: 0,000 s.