Rodzice Bronisławy Ujma Gawęda

Więcej
2 lata 2 miesiąc temu #43170 przez Dominik Kasperski
Replied by Dominik Kasperski on topic Antoni Olczyk
Witam,

poszukuje Antoniego Olczyka (pradziadek). Zmarł 10.03.1962 w wieku 66 lat więc szacuje, że się urodził w 1896 roku. Pochodził ze Zwierzyńca lub okolic (ktoś również z rodziny wspominał, że to mógł być Kuków). Pochowany na cmentarzu w Opatowie. Mąż Weroniki zd Kałuża z Iwanowic. Następnie przeprowadził się do Iwanowic do żony. Niestety w księgach parafialnych nigdzie nie mogę odnaleźć tej osoby (szukałem Krzepice, Kłobuck, Truskolasy, Przystajń, Danków) brak wzmianek. Wiem również z opowieści, że miał brata dużo starszego, który zmarł w wieku 99 lat, kiedy Antoni miał ok 60 lat. Miał również siostrę - być może również więcej rodzeństwa. W tłumaczeniach często zdarzają się przekręcenia tego nazwiska np. Olczak.

Pozdrawiam
Dominik

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 2 miesiąc temu #43171 przez GRZEGORZ BORECKI
Replied by GRZEGORZ BORECKI on topic Antoni Olczyk
Witaj,
w Przystajni, parafia Przystajń (akt 147) w 1903 roku rodzi się Antoni Olczak s. Franciszka i Józefy Puchalskiej.
w 1909 w Załęczu Małym parafia Parzymiechy rodzi się Wiktoria Kałuża c. Ignacego i Antoniny Ignasiak
Może to jakiś trop?
Kałuża to bardzo popularne nazwisko w Iwanowicach, proponuje przejrzeć dokładnie ślubu z Kłobucka

Grzegorz

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 2 miesiąc temu #43173 przez Dominik Kasperski
Replied by Dominik Kasperski on topic Antoni Olczyk
Jeśli chodzi o akt narodzin Weroniki Kałuży został on przeze mnie już odnaleziony, natomiast w przypadku Antoniego data na grobie w Opatowie wskazuje jednak na 1896, dlatego to nie mógł być to ten, o którym piszesz. Dziękuję za wsparcie posta

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 2 miesiąc temu #43174 przez Szymon Gruca
Replied by Szymon Gruca on topic Antoni Olczyk
Parafia Krzepice, rok 1893, akt nr 170: www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:33SQ...362525901&cc=2115410
Syn Walentego i Petronelli Kulej (ślub w 1875, 11 dzieci w naszej wyszukiwarce).

Szymon Gruca

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 2 miesiąc temu #43175 przez Szymon Gruca
Replied by Szymon Gruca on topic Antoni Olczyk

Szymon Gruca

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 2 miesiąc temu #43177 przez Dominik Kasperski
Replied by Dominik Kasperski on topic Antoni Olczyk
Dziękuje bardzo za pomoc! Tego przodka szukałem :) ten dokument otwiera furtkę do dalszych poszukiwań przodków - pozdrawiam serdecznie Dominik :)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie