Początki poszukiwań - prośba o poradę- rodzina Kita (Żarki)

Więcej
1 rok 2 miesiąc temu #44485 przez Rafał Molencki
No właśnie.  Proszę skorzystać z linku Pani Ewy. W odpowiedniej liber copulatorum (Marriages) znajdzie Pani oba śluby prapradziadka Hieronima na skanach 128 (1920) I 426 (1928). Oczywiście, aby móc skorzystać z FS, trzeba najpierw się (darmowo) zarejestrować.
Żarek w Genbazie nie ma, za to jest Przylęk pod AD Kielce i AP Kielce.
The following user(s) said Thank You: Malgorzata W

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 rok 2 miesiąc temu #44499 przez Malgorzata W
Pani Ewo,

Dziękuję bardzo za link. Której zakładki Pani użyła na stronie Family Search żeby zobaczyć wszystkie księgi dostępne dla danej parafii? Próbowałam przez Szukaj --> Zapisy oraz Szukaj --> Katalog, jednak nie widzę tak szczegółowej listy jaką Pani znalazła.

Pozdrawiam,
Małgorzata W

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 rok 2 miesiąc temu #44501 przez Malgorzata W
Panie Rafale,

Dziękuję ponownie za pomoc! Czyli to jest ten sam Hieronim Kita, czyli mój pra-pra-dziadek. Wiedzieliśmy, że miał kolejną żonę po śmierci pra -pra-babci, z którą miał syna Tadeusza Kita. Nie wiedzieliśmy jednak, że miał dwie żony! Teraz sprawa się komplikuje, bo nie wiemy teraz czy Tadeusz Kita jest z żony z 1920 r. czy z 1928 r.
Na razie znalazłam, że Hieronim zmarł w 1942 r. W 1935 z trzeciej żony Bronisławy, urodziła się córka Stanisława Bożena Kita ale zmarła po 1 miesiącu (znalazłam to w Deaths (Akta zgonów) 1929-1946 , nr 34, strona 191). Być może było więcej dzieci o których nie wiemy. Wydaje mi się, że zeskanowanie księgi urodzeń kończą się na 1917 r., czy mam rację?

Pozdrawiam,
Małgorzata W.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 rok 2 miesiąc temu #44504 przez Ewa Mizerska
Szukaj -> Zapisy.
A potem trzeba na piechotę, tzn.:
Szukaj według miejsca: Polska
Pokaże się strona, na której trzeba zjechać trochę w dół i kliknąć: Polska, Częstochowa, Księgi Kościoła Rzymskokatolickiego, 1226–1950
-> Przeglądaj wszystkie ...
-> Katowice
-> Żarki
The following user(s) said Thank You: Malgorzata W

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 rok 2 miesiąc temu - 1 rok 2 miesiąc temu #44505 przez Rafał Molencki
Cieszę się, że już rozpoczęła Pani poszukiwania. Pod tym linkiem znajdzie Pani informację na temat dostępu do ksiąg metrykalnych:

www.kimonibyli.pl/ksiegi-metrykalne-jak-i-kiedy-sa-dostepne/

W USC informację mogą uzyskać jedynie bezpośredni potomkowie, czyli Pani już nie udostępnią informacji na temat rodzeństwa dziadków/pradziadków, jeśli nie minęło 100 lat. Można próbować w kancelariach parafialnych, są księża bardzo przyjaźni genealogom, ale bywają też znacznie mniej przyjaźni.

I jeszcze zwrócę Pani uwagę na sprawę nazwisk. Zwłaszcza w XIX wieku istniały warianty zapisu nazwisk. Niewykluczone, że kiedy będzie szukała  Pani np. w Przyłęku wcześniejszych pokoleń Kitów, to mogą być takie zapisy:  mężatka - Kitowa, Kicina, Kitka, panna = Kitówna, Kicianka, KIcionka, syn przy chrzcie: Kitek, Kitka, Kicik. Kiedy Kicik dorastał mógł wrócić do formy Kita, albo pozostać np. Janem Kicikiem i taka forma utrwaliła się dla jego potomków. Inna sprawa to, że zwłaszcza na przełomie XVIII i  XIX wieku, kiedy nazwiska chłopskie dopiero się ustalały, ta sama osoba w różnych księgach może  być zapisana pod dwoma różnymi nazwiskami-przydomkami. Wśród moich przodków jest Paweł, który rodzi się jako Pala, żeni jako Michalik a umiera jako Pala.

genealodzy.pl/PNphpBB2-printview-t-46552-start-0.phtml

 
Ostatnia1 rok 2 miesiąc temu edycja: Rafał Molencki od.
The following user(s) said Thank You: Malgorzata W

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 rok 1 miesiąc temu - 1 rok 1 miesiąc temu #44579 przez Malgorzata W
Panie Rafale,

Dziękuję za pomoc! Rzeczywiście dzięki Pana radom, udało mi się dopisać jeszcze kilka pokoleń wstecz, przeglądając księgi Parafii Przyłęk. Pojawiały się też różne formy nazwiska, jednak głównie w przypadku kobiet (Kicina, Kitówna).

Niemniej jednak dotarłam do ślepego zaułku. Znalazłam akt ślubu moich 4x pradziadków. Dzięki temu byłam w stanie dopisać też ich rodziców, czyli moich 5x pradziadków.

Nie jestem w stanie już znaleźć aktów urodzenia małżonków, mimo, iż akt ślubu mówi, że pochodzą z tej samej parafii. Księgi z tych lat są już po łacińsku, ale mimo wszystko na dane lata nie widzę konkretnych osób/ nazwisk. Czy jest Pan w stanie coś doradzić, dlaczego być może tam ich nie ma?

Ślub 31 stycznia 1837 r., Parafia Przyłęk

Akt ślubu: Michał Kita w Brzostku w domu rodzicielskim, pod numerem 7 zamieszkałym, tamże urodzonym z Antoniego i Kunegundy z Bąbków Kitów małżonków, 22 lat mającym, a Małgorzatą Woźniakówną, w Przyłęku pod numerem 45 zamieszkałą przy rodzicach i tamże urodzoną z Tomasza i Gertrudy, lat 16 skończone mająca

Szukałam w Genbazie Kielce à Przyłęk 02_1797-1825_ur , jednak bez sukcesu. Czy to możliwe że nie wszystkie urodzenia były odnotowywane w kościele?
Ostatnia1 rok 1 miesiąc temu edycja: Malgorzata W od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie