Ptak/Marchwińscy/Chudzik

Więcej
1 rok 3 tygodni temu #44588 przez Anna Patrycja Ptak
Ptak/Marchwińscy/Chudzik was created by Anna Patrycja Ptak
Witam!

Od jakiegoś czasu zainteresowałam się losami mojej rodziny i postanowiłam poszperać w Internecie, korzystając ze wskazówek taty, który "co nie co" pamięta. Na szczęście skany ksiąg metrykalnych przyszły z ogromną pomocą i znalazłam już wiele, ale może ktoś z Państwa udzieliłby mi jeszcze jakiejś rady, bądź - może sam coś wie :) 

Konkretnie interesuje mnie rodzina Ptak / Chudzik / Marchwińscy, okolice Wręczycy, Grodziska, Wilkowiecka (ewentualnie Kłobuck), XIX i XX wiek. Zaczęłam od znalezienia aktów urodzenia i przedwczesnych zgonów moich pradziadków - Józefa Ptak (Wręczyca) i Walerii Marchwińskiej (Grodzisko), udało mi się również dotrzeć do aktu zawarcia małżeństwa. Znam dane rodziców Józefa - Ignacy Ptak i Franciszka Chudzik, jak również rodziców Walerii - Ludwik Marchwiński i Antonina Dąbrowska. Udało się przejść o krok dalej - mama Ignacego, Marianna Chudzik z domu Ptak, ojciec nieznany. Najprawdopodobniej rozszyfrowałam również imiona i nazwiska rodziców Ludwika i Antoniny, choć tu już nabieram wątpliwości, zapis aktów metrykalnych jest bardzo nieczytelny (najprawdopodobniej rodziny Delok i Borowieccy wkraczają do moich poszukiwań). Bardzo zależy mi na tym, aby iść dalej. Czy poradzą Państwo coś innego niż FamilySearch? A może ktoś z Państwa posiada jakieś informacje o tych rodzinach? Najbardziej chciałabym znaleźć groby moich pradziadków - wspomnianych Józefa i Walerii Ptak. Umarli odpowiednio w 1924 i 1925, Józef w Kłobucku, Waleria w Grodzisku (zamieszkiwali w Grodzisku). Moja żyjąca rodzina jest dość wiekowa i niestety nikt nie jest w stanie nic powiedzieć na ten temat, a wszelakie wyszukiwarki typu Grobonet również milczą. 

Za jakiekolwiek informacje będę ogromnie wdzięczna!

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 rok 3 tygodni temu #44590 przez Michał Marchwiński
Replied by Michał Marchwiński on topic Ptak/Marchwińscy/Chudzik
Witam.
Jeśli chodzi o nazwiska Ptak i Chudzik(Chudy),bo trzeba być przygotowanym, że to nazwisko pisane
jest raz tak, a raz tak. Rodzeni bracia, jeden Chudzik drugi Chudy.To wszystkie dokumenty tych rodzin znajdzie Pani
w Kłobucku (FamilySearch,Szukaj w Archiwach.)
Marchwińscy to moi przodkowie.Mam wszystkie potrzebne skany.Mogę pomóc.
Akt należy szukać kolejno od najmłodszych w Kłobucku,Miedźnie,Częstochowie par. św.Zygmunta i znowu Miedźno.
Matka Ludwika Marchwińskiego miała nazwisko rodowe Borowiecka,a matka jego żony Antoniny Dąbrowskiej moim zdaniem
Deloch
Grobów swoich pradziadków raczej Pani nie znajdzie.
Potomkowie Ludwika Marchwińskiego,jego wnuk i prawnuk mieszkają w Grodzisku.
Pozdrawiam.
 

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 rok 2 tygodni temu #44608 przez Anna Patrycja Ptak
Replied by Anna Patrycja Ptak on topic Ptak/Marchwińscy/Chudzik
Dziękuję! Napisałabym do Pana wiadomość prywatną :)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 rok 2 tygodni temu #44611 przez Michał Marchwiński
Replied by Michał Marchwiński on topic Ptak/Marchwińscy/Chudzik
Witam.
Proszę śmiało pisać.Chętnie pomogę.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 rok 2 tygodni temu #44612 przez Anna Patrycja Ptak
Replied by Anna Patrycja Ptak on topic Ptak/Marchwińscy/Chudzik
Proszę akceptować zaproszenie do znajomych :)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie