Szukam nazwiska Sil

Więcej
14 lata 6 miesiąc temu #1314 przez Krystyna Anysz
Szukam nazwiska Sil was created by Krystyna Anysz
Moje nazwisko :Anysz - z d. Sil.Pochodzę z Tomaszowa -Mazowieckiego .Od paru lat zajmuję sie genealogią rodziny Silów.Wiem, że dużo osób o tym nazwisku występuje w Częstochowie i okolicach .Szczególnie interesują mnie dawne lata. Mam nadzieję,że może będziecie Państwo mogli mi jakoś pomóc.Czekam na wiadomości,pozdrawiam Krystyna

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 5 miesiąc temu #1315 przez Michał Rozenberg
Replied by Michał Rozenberg on topic Odpowiedź:Szukam nazwiska Sil
Witam

W 1827r. w Rędzinach żeni się Szczepan Wawrzak, syn Wojciecha i Julianny z Silów

W dniu dzisiejszym jeszcze nie potrafię powiedzieć w jaki sposób jestem spokrewniony ze Szczepanem.

Pozdrawiam
Michał

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 10 miesiąc temu #3673 przez Halina Jastrzebski
Replied by Halina Jastrzebski on topic Odp: Odpowiedź:Szukam nazwiska Sil
Witam, rodzina Silow mieszkala w Seceminie w latach powojennych,senior rodu zajmowal sie lesnictwem, chodzil w mundurze lesnika.Mieli 2 synow( jeden ur. w 1949, drugi 3 lata starszy,dzieci rodzily sie w Seceminie i tu chodzily do szkoly podstawowej.Potem wyjechali do szkol na Slask.Pozdrawiam, H.Jastrzebski

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 10 miesiąc temu #3675 przez Florian Huras
Replied by Florian Huras on topic Odp: Odpowiedź:Szukam nazwiska Sil
Zainteresowanym nazwiskiem SIL proponuję nawiązanie kontaktu z koleżanką Agnieszką Korbel. Z informacji jakie zamieściła na naszej stronie (jest członkiem Towarzystwa) wynika,że również w jej kręgu zainteresowń pozostaje to nazwisko (okolice Mstowa i Jaskrowa).Może szukacie tych samych wstępnych ??
Pozdrawiam Huras Florian

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 3 tygodni temu #8534 przez Iwona Chołuj
Replied by Iwona Chołuj on topic Odp: Odpowiedź:Szukam nazwiska Sil
A ten Pan Leśniczy nie miał czasem na imię Hubert? bardzo prawdopodobne jest to, że jest to rodzony brat mojego pradziadka, miał prawdopodobnie 11 rodzeństwa jak wspominał. Mój pradziadek to Antoni Sil żonaty z Leokadią Haffttman do czasu wojny mieszkał w Mierzynie koło Piotrkowa Trybunalskiego, moja mama wychowała się w Rudkach koło Przyłęka i właśnie jej tata opowiadał o swojej rodzinie o ojcu który często wspominał swojego brata leśniczego niewiele ale zawsze to coś dlatego też szukamy kogoś kto może znał lub coś wie o Antonim Silu i jego rodzeństwie. Pozdrawiam i życzę Wesołego Alleluja :)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 3 tygodni temu #8535 przez henryk gierlik

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie