Henryk Dobrowolski właściciel ziemski?

Więcej
14 lata 3 miesiąc temu #1622 przez Marcin Najman
Henryk Dobrowolski właściciel ziemski? was created by Marcin Najman
Czy można znaleźć informacje że Henryk Dobrowolski zarządzał wsią Wola Hankowska w XIX wieku lub kto zarządzał. Szukam informacji do jakich właścicieli ziemskich wies ta należała.....prosze o wskazówki gdzie szukać? Z góry bardzo dziękuję.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 3 miesiąc temu #1630 przez Andrzej Kuśnierczyk
Replied by Andrzej Kuśnierczyk on topic Odpowiedź:Henryk Dobrowolski właściciel ziemski?
Ok.1820 r. w Woli Hankowskiej mieszkał Bonawentura Trepka (właściciel bądź dzierżawca).W 1832 r. mowa jest o Tomaszu Trepce.
Obie informacje pochodzą z testamentów opublikowanych przez Dariusza Złotkowskiego. Pierwszy testament to ostatnia wola Karola Rogolińskiego w Kuźnicy Kiedrzyńskiej (Złotkowski cz.I, s. 272), drugi - Ludwika Bilskiego (vel Bielskiego) z Mirowa pod Częstochowa (cz.II, s. 304).
Trepkowie (z linii Toporczyków) zaliczali się do największych właścicieli ziemskich w rejonie Częstochowy i Białej.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 3 miesiąc temu #1631 przez Andrzej Kuśnierczyk
Replied by Andrzej Kuśnierczyk on topic Odpowiedź:Henryk Dobrowolski właściciel ziemski?
PS
Żona Bonawentury Trepki była Joanna z Łuczyckich.Ich córka Ludwika wyszła za Ludwika Knopffa (sprawował funkcję wójta gminy Kamienica Polska).
Niestety, nie mam w notatkach nic o Dobrowolskim, bo takiej kwerendy w aktach notarialnych nie robiłem.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 3 miesiąc temu #1632 przez Krzysztof Orpel
Replied by Krzysztof Orpel on topic Odpowiedź:Henryk Dobrowolski właściciel ziemski?
Witam ! Czy wymieniona Joanna z Łuczyckch była może spokrewniona z Łuczyckim który był w latach 1870-tych dziedzicem majątku Głupice parafia Drużbice k/Zelowa.Pozdrawiam. Krzysztof Orpel

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 3 miesiąc temu #1633 przez Andrzej Kuśnierczyk
Replied by Andrzej Kuśnierczyk on topic Odpowiedź:Henryk Dobrowolski właściciel ziemski?
Nie potrafię odpowiedzieć. Tylko imię i nazwisko znajdowało się w przeglądanym dokumencie notarialnym.
Pamiętam,że w l.70 byłem w jednym z warszawskich teatrów (Powszechny) i podziwiałem grę Wandy Łuczyckiej ( w "Rzeźni" Sławomira Mrożka). To taka dygresja.
Pozdrawiam.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 2 miesiąc temu #1635 przez Marcin Najman
Replied by Marcin Najman on topic Odpowiedź:Henryk Dobrowolski właściciel ziemski?
Dzięki.

A gdzie są dostępne te publikacje Dariusz Złotkowskiego?

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie