Szukam rodziny Rykała, Rykalski

Więcej
14 lata 2 miesiąc temu #1661 przez Jerzy Rykała
Szukam rodziny Rykała, Rykalski was created by Jerzy Rykała
Mój pra,pra,pradziadek Rykalski Jan zamieszkał około 1830r. w Zagórzu (Kłobuck), był gorzelanym, zmarł około 1843r.
Jego synowie i ich dzieci urodziły się lub brały ślub w Zagórzu i dalej ich los jest nie znany. Akta urodzeń, zgonów i ślubu w Kłobucku przejrzałem do 1880r. lecz nie na trafiłem na dane. Dotyczy to:
- Rykalski Gabryel ur. 12.03.1825r w Karolinie, ślub z Franciszką Pietruszewską 24.11.1844r w Zagórzu
- Rykała Marcin ur. 29.10.1856 r. w Zagórzu
- Rykała Karol ur. 8.12.1857r. w Błaszczykach (Blachownia)
Może ktoś spotkał się z tym nazwiskiem w swych poszukiwaniach to będę wdzięczny za informacje.

Jerzy Rykała
www.rykala.com.pl

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 2 miesiąc temu #1663 przez Romuald Kocher
Replied by Romuald Kocher on topic Odpowiedź: Szukam rodziny Rykała, Rykalski
Witaj.

Jako dziecko wraz z rodzicami w latach 1967-1970 mieszkałem we wsi Bieżeń obecnie gmina Wręczyca Wielka.Przypominam sobie że
naszymi sąsiadami buła rodzina Rykał.W rodzinie tej była czwórka
dzieci,Grażyna,Jurek,Jacek i najmłodsze dziecko niestety nie pamięta imienia.
Może jest to jakiś trop.

Pozdrawiam
Roman

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 2 miesiąc temu #1664 przez Jerzy Rykała
Replied by Jerzy Rykała on topic Odpowiedź: Szukam rodziny Rykała, Rykalski
Nazwisko Rykała jest bardzo popularne w Kaleji, jak sprawdzałem akta USC Kłobuck to 80% były to Rykały z Kaleji. Zaczynam przeszukiwać parafie obok Kłobucka, w Przystani nie znalazłem rodziny teraz jak będę miał chwilę to zabiorę się za akta USC Truskolasy.No cóż powoli może w końcu znajdę zaginioną rodzinę?

Jerzy Rykała
www.rykala.com.pl

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 1 miesiąc temu #1671 przez Halina Klimza
Replied by Halina Klimza on topic Odpowiedź:Szukam rodziny Rykała, Rykalski
Witam serdecznie,
wtrącam może swoje trzy grosze w wątek dot. nazwiska Rykała, ale mnie interesuje owa Franciszka Pietruszewska.Matka mojej babci Bronisławy- to Konstancja Pietruszewska,obie urodziły się w Prusicku,par.Rędziny,gmina Brzeźnica-Bronisława w 1895r.Szukałam tej Konstancji wstecz,ale nie natrafiłam w tych stronach na wielu Pietruszewskich,oprócz Łukasza lat 50(robotnika z Rudnik),który był świadkiem na ślubie Bronisławy z Ottonem Belterem(technikiem z Rudnik) w 1918r. w kościele w Rędzinach.Byłabym wdzięczna za informacje o rodzinie Pietruszewskich.
Pozdrawiam -Halina

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 1 miesiąc temu #1674 przez Jacek Tomczyk
Replied by Jacek Tomczyk on topic Odpowiedź:Szukam rodziny Rykała, Rykalski
Panie Jurku!

Z tego co Pan pisze w grudniu 1857 Rykałowie mieszkali w Błaszczykach (Blachownia).
A to sugeruje poszukiwania w parafii Konopiska. Wtedy Blachownia należała do Konopisk.

pozdrawiam

Jacek Tomczyk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 1 miesiąc temu #1675 przez Jerzy Rykała
Replied by Jerzy Rykała on topic Odpowiedź:Szukam rodziny Rykała, Rykalski
Panie Jacku.
Parafię Konopiska i Kłobuck przejrzałem i co znalazłem to wszystko mam zapisane w drzewie. Jednak brakuje mi Rykałów którzy urodzili się lub przebywali w Zagórzu oraz w jednym przypadku Rykała Karol który urodził się w Blachowni. Na razie przeglądam akta z parafii przyległych do Kłobucka.

Pozdrawiam Jurek

Jerzy Rykała
www.rykala.com.pl

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie