Topic-icon Okolice Wielunia: Bieniec,Mierzyce,Dzietrzniki...

9 lata 6 miesiąc temu - 9 lata 6 miesiąc temu #1686 przez lipinska (Elżbieta Lipińska)
Poszukuję informacji o moich przodkach noszących nazwiska:
Nowakowski, Witkowski, Smaczny, Jabłoński,Jarząbek, Kowalczyk, którzy wywodzili się z okolic Wielunia. Mieszkali oni m.in. w następujących miejscowościach: Bieniec,Dzietrzniki, Mierzyce, Pątnów, Przywóz, Łaszew, Kępowizna, Mokrsko, Słowików,Zajączki,Popowice. Będę wdzięczna za każdą najmniejszą wzmiankę. Moje GG: 944676

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

9 lata 6 miesiąc temu #1688 przez plachy (Błażej Pawlica)
Co do nazwiska Nowakowski: dużo osób zamieszkiwało i nadal zamieszkuje okolice gminy Popów parafia Wąsosz Górny - czyli 30 km od Wielunia w stronę Częstochowy.

pozdrawiam,
Błażej Pawlica, Częstochowa

genealogia.net.pl

Pawlica, Poraj - Częstochowa, Krzepice - Zwierzyniec, Popów
Ceglarek, Tałajczyk, Kardas - Wąsosz Górny, Popów, Kamieńszczyzna
Bebel - Częstochowa, Adamów, Małogoszcz - Cieśle, Wielgomłyny

9 lata 6 miesiąc temu #1689 przez lipinska (Elżbieta Lipińska)
Dziękuję za informację. Pewnie to także moi krewni, ale ciągle jeszcze jestem na etapie Bieńca i okolic. Może ta wiadomość pozwoli mi potem na dalsze poszukiwania. Pozdrawiam

9 lata 6 miesiąc temu - 9 lata 6 miesiąc temu #1788 przez fotoaparatka (Jolanta Cieśla)
Moja babcia z panieńskiego nazwiska nazywala się Janina Witkowska, mieszkanka okolic Mokrska. Niestety nie wiem jak mieli na imie jej rodzice, ale postram się te informacje uzyskać.

Pozdrawiam

9 lata 6 miesiąc temu #1793 przez lipinska (Elżbieta Lipińska)
Być może jesteśmy krewnymi :). Te miejscowości są położone blisko siebie. Dziękuję za informację i pozdrawiam.

9 lata 5 miesiąc temu - 9 lata 5 miesiąc temu #1796 przez fotoaparatka (Jolanta Cieśla)
Rodzicami Janiny Witkowskiej(mojej babci) byli Piotr i Rozalia Witkowscy. Oprócz mojej babci mieli jeszcze syna Edwarda Witkowskiego, który wyemigrował z Krzyworzeki na Śląsk do miasta Żory. Z tego co udało mi się dowiedzieć to Piotr Witkowski miał jeszcze rodzeństwo. Niestety moja mama nie pamięta ich imion.

9 lata 5 miesiąc temu #1838 przez espe (Stefan Pliś-Marszycki)
Poszukuje śladów rodzin Fajfrowskich i Florkiewiczów w Wieluniu i okolicach przed 1790 rokiem.
Stefan

7 lata 3 miesiąc temu #5849 przez wyrembak (Jerzy Wyrembak)
Witam,
W Archiwum Panstwowym w Lodzi sa Acta USC Parafii w Mokrsku z lat 1810 do 1877 dostepne na mikrofilmach./Urodzenia sluby i zgony/ Kopalnia wiadomosci.

Czas generowania strony: 0.729 s.