Topic-icon Franciszek Szymczyński (ur. 1869)

9 lata 6 miesiąc temu #1869 przez nika_k (Monika Kobyłkiewicz)
Poszukuję informacji na temat Franciszka Szymczyńskiego. Wiem tylko, że urodził się w 1869 r w ?. Miał dwie żony Petronelę i Walerię, a zmarł w 1944r i został pochowany w Kłobucku.
Będe bardzo wdzięczna za wszelkie informacje. Można powiedzieć, że na tym przodku zależy mi podwójnie bo tak się składa, że jest moim prapradziadkiem i po kądzieli i po mieczu :) (właśnie dzięki dwukrotnemu ożenkowi).

Pozdrawiam
Monika

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

9 lata 6 miesiąc temu #1876 przez huras (Florian Huras)
Jeśli nie wiadomo gdzie sie urodził to proponuję sprawdzić poniższe dane.Z dokumentów parafii Truskolasy wynika,że w 1811 roku urodził się Szymczyński Adam. W 1810 zmarł natomiast Józef Szymczyński i Łukasz Szymczyński a w 1812 Jakub. Trzeba zobaczyć te dokumenty być może ślady te doprowadzą do poszukiwanego przez Panią Franciszka (może był rodziną z w/w).Pozdrawiam

9 lata 6 miesiąc temu #1881 przez kukulat (Tomasz Kukuła)
Być może ma Pani więcej informacji o jego żonach? Dzięki temu może być możliwe odnalezienie aktu małżeństwa co umożliwi dalsze poszukiwania...
Pozdrawiam

9 lata 6 miesiąc temu - 9 lata 6 miesiąc temu #1882 przez jacek (Jacek Tomczyk)
W parafii Kłobuck lub USC Kłobuck powinien być akt zgonu Franciszka Szymczyńskiego, a tam będą informacje o miejscu jego urodzenia.
Śluby, zwyczajowo powinny być parafiach panny młodej. Jeśli znasz miejsca urodzenia obu żon, ułatwisz sobie poszukiwania.
Ten drugi ślub był zapewne po 1909 roku, a oznacza to, że tylko członek rodziny może uzyskać jego odpis.
Tak czy inaczej trzeba zacząć od aktu zgonu Franciszka.

pozdrawiam

Jacek Tomczyk

9 lata 6 miesiąc temu - 9 lata 6 miesiąc temu #1883 przez nika_k (Monika Kobyłkiewicz)
Dziękuję za wszystkie rady. Są dla mnie bardzo cenne, bo stawiam dopiero swoje pierwsze kroki w genealogii.
O żonach Franciszka wiem tyle, że były siostrami. A ich nazwisko panieńskie to Skupień. Na 100% młodsza to Waleria, imienia starszej (Petronela) już nie jestem tak pewna. Waleria Skupień urodziła się w 1880 r. a zmarła w 1962r. Jest pochowana razem z Franciszkiem w Kłobucku.
Gdzie się urodziły to już niestety jest dla mnie tajemnicą.
Pozdrawiam
Monika

9 lata 5 miesiąc temu #1943 przez nika_k (Monika Kobyłkiewicz)
Odnalazłam akt zgonu w USC w Kłobucku. Teraz wiem, że jego rodzice to Marcin Szymczyński i Józefa Piątkowska.

Czas generowania strony: 0.360 s.