Franciszek Szymczyński (ur. 1869)

Więcej
14 lata 1 miesiąc temu #1869 przez Monika Kobyłkiewicz
Franciszek Szymczyński (ur. 1869) was created by Monika Kobyłkiewicz
Poszukuję informacji na temat Franciszka Szymczyńskiego. Wiem tylko, że urodził się w 1869 r w ?. Miał dwie żony Petronelę i Walerię, a zmarł w 1944r i został pochowany w Kłobucku.
Będe bardzo wdzięczna za wszelkie informacje. Można powiedzieć, że na tym przodku zależy mi podwójnie bo tak się składa, że jest moim prapradziadkiem i po kądzieli i po mieczu :) (właśnie dzięki dwukrotnemu ożenkowi).


Pozdrawiam
Monika

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 1 miesiąc temu #1876 przez Florian Huras
Replied by Florian Huras on topic Odpowiedź:Franciszek Szymczyński (ur. 1869)
Jeśli nie wiadomo gdzie sie urodził to proponuję sprawdzić poniższe dane.Z dokumentów parafii Truskolasy wynika,że w 1811 roku urodził się Szymczyński Adam. W 1810 zmarł natomiast Józef Szymczyński i Łukasz Szymczyński a w 1812 Jakub. Trzeba zobaczyć te dokumenty być może ślady te doprowadzą do poszukiwanego przez Panią Franciszka (może był rodziną z w/w).Pozdrawiam

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 1 miesiąc temu #1881 przez Tomasz Kukuła
Replied by Tomasz Kukuła on topic Odpowiedź:Franciszek Szymczyński (ur. 1869)
Być może ma Pani więcej informacji o jego żonach? Dzięki temu może być możliwe odnalezienie aktu małżeństwa co umożliwi dalsze poszukiwania...
Pozdrawiam

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 1 miesiąc temu - 14 lata 1 miesiąc temu #1882 przez Jacek Tomczyk
Replied by Jacek Tomczyk on topic Odpowiedź:Franciszek Szymczyński (ur. 1869)
W parafii Kłobuck lub USC Kłobuck powinien być akt zgonu Franciszka Szymczyńskiego, a tam będą informacje o miejscu jego urodzenia.
Śluby, zwyczajowo powinny być parafiach panny młodej. Jeśli znasz miejsca urodzenia obu żon, ułatwisz sobie poszukiwania.
Ten drugi ślub był zapewne po 1909 roku, a oznacza to, że tylko członek rodziny może uzyskać jego odpis.
Tak czy inaczej trzeba zacząć od aktu zgonu Franciszka.

pozdrawiam

Jacek Tomczyk
Ostatnia14 lata 1 miesiąc temu edycja: Jacek Tomczyk od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 1 miesiąc temu - 14 lata 1 miesiąc temu #1883 przez Monika Kobyłkiewicz
Replied by Monika Kobyłkiewicz on topic Odpowiedź:Franciszek Szymczyński (ur. 1869)
Dziękuję za wszystkie rady. Są dla mnie bardzo cenne, bo stawiam dopiero swoje pierwsze kroki w genealogii.
O żonach Franciszka wiem tyle, że były siostrami. A ich nazwisko panieńskie to Skupień. Na 100% młodsza to Waleria, imienia starszej (Petronela) już nie jestem tak pewna. Waleria Skupień urodziła się w 1880 r. a zmarła w 1962r. Jest pochowana razem z Franciszkiem w Kłobucku.
Gdzie się urodziły to już niestety jest dla mnie tajemnicą.
Pozdrawiam
Monika
Ostatnia14 lata 1 miesiąc temu edycja: Monika Kobyłkiewicz od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 2 tygodni temu #1943 przez Monika Kobyłkiewicz
Replied by Monika Kobyłkiewicz on topic Odpowiedź:Franciszek Szymczyński (ur. 1869)
Odnalazłam akt zgonu w USC w Kłobucku. Teraz wiem, że jego rodzice to Marcin Szymczyński i Józefa Piątkowska.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie