Szukam przodków z Czestochowy

Więcej
13 lata 10 miesiąc temu #2131 przez Paweł Sztandera
Szukam przodków z Czestochowy was created by Paweł Sztandera
Witam, Szukam przodków Kazimierza Sztandera lub Sztandara
urodzonego w Czestochowie w 1902 roku, jak sie do tego zabrać?
Pozdrawim :dry:

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 10 miesiąc temu #2132 przez Teresa Z.
Replied by Teresa Z. on topic Odpowiedź:Szukam przodków z Czestochowy
Wystarczy ...odwiedzić Archiwum Państwowe w Częstochowie, złożyć rewers na rok 1902 - Kościół św.Zygmunta, trochę poczekać i trochę poszukać w Księdze Urodzeń...

Pomyślności, pozdrawiam,
Teresa

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 6 miesiąc temu #2538 przez Agnieszka Rutkowska
Replied by Agnieszka Rutkowska on topic Odpowiedź: Szukam przodków z Czestochowy
Witam,

Nazwisko panieńskie mojej mamy - Sztanderska. Mój dziadek urodził się w Częstochowie, a właściwie w Błesznie (obecnie dzielnica Częstochowy) w 1901 r. W księgach parafialnych figuruje jako Sztanderski. Natomiast wiadomo jak to z przyrostkami bywało...
Jeden z braci dziadka wyjechał do Kielc i kontakt z nim się urwał (nie wiem jak miał na imię).
Mój pradziadek prawdopodobnie nie pochodził z Częstochowy (niestety nie wiem skąd - tej gałęzi rodziny jeszcze nie zaczęłam badać).
Pozdrawiam,
Agnieszka

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 10 miesiąc temu #3693 przez Ewa Dobrołowicz
Replied by Ewa Dobrołowicz on topic Odp: Odpowiedź: Szukam przodków z Czestochowy
Sztanderzy zamieszkiwali w parafii Siemkowice, szczególnie wieś Laski. Po II wojnie rozjechali się po kraju. Większość wyjechała na ziemie zachodnie. Mam sporo danych o Sztanderach. Zainteresowanych proszę o kontakt.

Ewa

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie