Wojciech Turek zamieszkały w Gidlach

Więcej
13 lata 4 miesiąc temu #2770 przez Paweł Molendowski
Wojciech Turek zamieszkały w Gidlach was created by Paweł Molendowski
Poszukuję wiadomości o rodzinie Wojciecha Turka,mojego prapradziadka,który mieszkał w Gidlach koło Radomska.W "Przewodniku po Częstochowie i okolicach" z roku 1909 przedstawionym na stronie internetowej www.czestochowa.simis.pl/index.php?www=M...wodnik-1909/gidle_pl występuje kuźnia Wojciecha Turka.Wiem że był ojcem prababci Kazimiery Józefy Turek,która wyszła za mojego pradziadka Pawła Piotra Molendowskiego w Gidlach w roku 1904,a zmarła w Warszawie w roku 1914.Wojciech Turek syn Tomasza był żonaty z Antoniną z Siemiańskich.Tomasz prawdopodobnie posiadał majątek,który uległ parcelacji.
Będę wdzięczny za każdą wiadomość .
Pozdrawiam
Paweł Molendowski

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 4 miesiąc temu #2776 przez Marcin Grottel
Replied by Marcin Grottel on topic Odpowiedź: Wojciech Turek zamieszkały w Gidlach
Witam,
w 1853 roku w Konarach - parafia Kłomnice (po sąsiedzku) mieszkał włościanin Antoni Turek lat 38.
Podany jest jako świadek w jednej z "moich" metryk rodzinnych (AP Łódź).
Myślę, że można śmiało założyć, że to któryś z przodków Wojciecha i że ewentualna kwerenda ksiąg metrykalnych z parafii Gidle i Kłomnice z drugiej połowy XIX wieku przyniesie obfite łowy.
Pozdrawiam.
Marcin
The following user(s) said Thank You: Paweł Molendowski

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 4 miesiąc temu #2777 przez Paweł Molendowski
Replied by Paweł Molendowski on topic Odpowiedź: Wojciech Turek zamieszkały w Gidlach
Panie Marcinie,bardzo dziękuję za podpowiedź.
Pozdrawiam
P.Molendowski

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 4 miesiąc temu #2863 przez Paweł Molendowski
Replied by Paweł Molendowski on topic Odp: Wojciech Turek zamieszkały w Gidlach
Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Dziekuję za zainteresowanie się tym wątkiem.Po obejrzeniu aktu małżeństwa pradziadków Pawła Piotra Molendowskiego i Kazimiery Józefy Turek,małe sprostowanie.Żona Wojciecha Turka-ojca-Antonina z Siemińskich (przekład z rosyjskiego raczej w tej postaci)w roku 1904 już nie żyła.Świadkami byli:Joanna Reymont lat 54-rolnik i Feliks Gawin lat 63-robotnik,oboje z Gidlów.Nasuwa się pytanie czy Joanna Reymont to krewna autora "Chłopów"?I jeszcze jedno.Z "Przewodnika po Częstochowie i okolicach" z roku 1909 kuźnia Wojciecha Turka (zatrudnienie ok.10 osób)jest wymieniona obok fabryki maszyn rolniczych Sucheniego(zatrudnienie ok.20 osób).Wyobrażam sobie,że na ówczesne czasy i miejsce,był to dość spory zakład.Niestety nie wiem w którym miejscu mógł się znajdować i jak długo przetrwał.Wszak było to przed I Wojną Światową.Nawet nie wiem czy istnieją jakieś publikacje dotyczące Gidlów z początku 20 wieku.Chciałbym zapytać Szanownych Uczestników tego forum,czy w swoich badaniach genealogicznych zetknęli się z nazwiskami wymienionymi przeze mnie,w archiwach,publikacjach,na okolicznych cmentarzach?Będę wdzięczny za wiadomość gdyż osobiście z powodu dużej odległości nie jestem w stanie teraz tego sprawdzić.
Pozdrawiam serdecznie
Paweł Molendowski

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 4 miesiąc temu #2864 przez Jacek Tomczyk
Replied by Jacek Tomczyk on topic Odp: Wojciech Turek zamieszkały w Gidlach
Panie Pawle!

Joanna musiała być krewną Władysława Reymonta

blog.myheritage.pl/2010/08/historia-uzyt...reymont-czy-rejmont/

pozdrawiam

Jacek Tomczyk
The following user(s) said Thank You: Paweł Molendowski

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 4 miesiąc temu #2867 przez Paweł Molendowski
Replied by Paweł Molendowski on topic Odp: Wojciech Turek zamieszkały w Gidlach
Bardzo dziekuję za podesłanie linka.Już napisałem do "źródła".O wynikach poinformuję.
Pozdrawiam

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie