Całuzińscy

  • Izabela Przestrzelska (Migoń)
  • Autor
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Użytkownik
Więcej
16 lata 4 miesiąc temu #284 przez Izabela Przestrzelska (Migoń)
Całuzińscy was created by Izabela Przestrzelska (Migoń)
Poszukuję potomków mojego prapradziadka Józefa Całuzińskiego i Julii Piekarskiej, ale nie bardzo wiem jak mam się do tego zabrać. Jego synem był Stefan Całuziński (ur. 01.07.1895r., par. św. Zygmunta), mam odpis jego aktu urodzenia. Możliwe, że miał brata Władysława, ale chciałabym to móc jakoś potwierdzić. Zastanawiam się także jak znaleźć pozostałe rodzeństwo Stefana. Prosiłabym o jakieś wskazówki.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
16 lata 4 miesiąc temu #287 przez Jacek Tomczyk
Replied by Jacek Tomczyk on topic Odp:Całuzińscy
Witaj!

Akta parafii św. Zygmunta są w Archiwum Państwowym na ulicy Rejtana. Trzeba tam się wybrać, zamówić odpowiednie księgi i szukać Całuzińskich. Musisz znać cyrylicę, bo zapisy są w języku rosyjskim.

Archiwum jest czynne codziennie. Kościelne wersje tych ksiąg są w Archiwum Archidiecezjalnym na ul. Barbary, ale tam czynne tylko w poniedziałki i wtorki.

pozdrawiam

Jacek

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Izabela Przestrzelska (Migoń)
  • Autor
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Użytkownik
Więcej
12 lata 5 miesiąc temu - 12 lata 5 miesiąc temu #4447 przez Izabela Przestrzelska (Migoń)
Replied by Izabela Przestrzelska (Migoń) on topic Odp: Całuzińscy
Ostatnio wróciłam do Częstochowy i mam teraz trochę czasu, żeby się wybrać do Archiwum. Chciałabym się dowiedzieć jaka jest różnica między Archiwum Państwowym, a Archidiecezjalnym. Czy korzystanie z obu jest darmowe, ew. jakie koszta mnie czekają. Może któreś z Archiwów jest bardziej przyjazne dla genealogów rodzinnych? Interesują mnie lata 1890-1900 z parafii Św. Zygmunta.

Mam jeszcze inne pytanie. W Zasobach na stronie jest pozycja dotycząca posiadaczy domów w 1824 roku w nowej Częstochowie, po czym jest długa lista nazwisk, a zaczyna się nazwą Rynek Jasnogórski. Chciałabym spytać, czy to się tyczy faktycznie tylko tego rynku i czy to możliwe, że pomieściło się tam tyle domostw? Pod numerem 107. widnieje nazwisko Całuziński i zastanawiam się, czy jest coś, co mogę z tego wywnioskować i jakoś wykorzystać. Proszę o radę.
Ostatnia12 lata 5 miesiąc temu edycja: Izabela Przestrzelska (Migoń) od. Powód: uzupełnienie wypowiedzi

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie