Zborowski Wawrzyniec - Parafia Bąkowa Góra

Więcej
12 lata 11 miesiąc temu - 12 lata 11 miesiąc temu #3527 przez Renata Florczyk
Zborowski Wawrzyniec - Parafia Bąkowa Góra was created by Renata Florczyk
Szanowni Państwo.
Będę wdzięczna za informacje, a mianowicie: chodzi mi o ustalenie, czy Zborowski Wawrzyniec, który w 1847r poślubił Mariannę Balińską w parafii Bąkowa Góra, to Dziadek Stanisława Zborowskiego ur. 24-04-1897r, który ożenił się z Józefą z domu Pawlik około roku 1920-1922). Nadmienię, że Ojciec Stanisława miał na imię Andrzej, a ożenił się z Ewą Krawczyk ( data ich zaślubin nie jest mi znana).
Ponadto chciałabym się upewnić w jeszcze jednej kwestii. Wiem z różnych źródeł, że nazwisko Zborowski należało do potężnego rodu szlacheckiego. Czy moi Przodkowie są potomkami tego rodu, czy może jest to tylko zbieg okoliczności jeśli chodzi o to nazwisko?
Pozdrawiam serdecznie.
Renata Florczyk
Ostatnia12 lata 11 miesiąc temu edycja: Renata Florczyk od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 11 miesiąc temu #3531 przez Florian Huras
Replied by Florian Huras on topic Odp: Zborowski Wawrzyniec - Parafia Bąkowa Góra
Pani Renatko
Czy Pani przodkowie są potomkami „tego” zacnego i sławnego rodu to zadanie dla Pani. Na tym właśnie polega piękno "odkrywania" w genealogii. Przestrzegam aby nie ufać bezkrytycznie nawet dokumentom pisanym. Jeśli jest taka możliwość trzeba sprawdzać kilka źródeł równolegle. Wtedy dopiero mamy trochę wiekszą pewność , że nasz wysiłek idzie we właściwą stronę. W ustaleniach niczego nie wolno naginać lub przypasowywać na zasadzie „pewno tak to było”. Zabrniemy w ślepy zaułek, napracujemy się niepotrzebnie gromadząc materiały które mogą wogóle nie dotyczyć naszych wstępnych. Znam to z autopsji.
Będzie nam ogromnie miło kiedy Pani SAMA ustali i jeśli zechce to poinformuje nasze forum „czy Zborowski Wawrzyniec, który w 1847r poślubił Mariannę Balińską w parafii Bąkowa Góra, to Dziadek Stanisława Zborowskiego”. Życzę wytrwałości, konsekwencji i sukcesów Huras Florian

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 11 miesiąc temu #3532 przez Renata Florczyk
Replied by Renata Florczyk on topic Odp: Zborowski Wawrzyniec - Parafia Bąkowa Góra
Panie Florianie,
Dziękuję Panu za te cenne uwagi, na pewno wezmę je pod uwagę. Myślę, że uda mi się wytrwać w tych poszukiwaniach. Dzięki pomocy Pana i innych Osób z tego formum mam przynajmniej wiedzę, gdzie powinnam szukać informacji o moich Przodkach. Jeśli uda mi się zdobyć informacje dot. moich krewnych, zwłaszcza o nazwisku Zborowski, na pewno podzielę się tymi informacjami na tym forum.
Pozdrawiam serdecznie.
Renata Florczyk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 11 miesiąc temu #3533 przez Włodzimierz Stefani
Replied by Włodzimierz Stefani on topic Odp: Zborowski Wawrzyniec - Parafia Bąkowa Góra
Witam,
Pani Renato, czy sprawdzenie występowania metryk z nazwiskiem Zborowski w Geneszukaczu już za Panią? Są wymienieni Zborowscy m. in. z Bąkowej, Chełma, Radomska...Zamówić właściwe skany w AP, to doprawdy żaden problem :-)
pozdrawiam
wlodeks

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 11 miesiąc temu #3534 przez Renata Florczyk
Replied by Renata Florczyk on topic Odp: Zborowski Wawrzyniec - Parafia Bąkowa Góra
Dzień Dobry Panie Włodzimierzu,
Nie szukałam jeszcze pod wskazanym przez Pana adresem, zaraz się tym zajmę. Co do skanów, to w ub.tygodniu wysłałam prośbę o wydanie tych dokumentów do AP w Piotrkowie Trybunalskim. Nie wiem jak długo się czeka.
Pozdrawiam.
Renata Florczyk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie