Miejscowość Milanów

Więcej
12 lata 11 miesiąc temu #3566 przez Wioletta Góra
Miejscowość Milanów was created by Wioletta Góra
Miejscowość Milanów leżała na terenie gminy Garnek, parafia Dąbrowa. Czy ktoś może wie, jak obecnie nazywa się ta miejscowość? Czy może została wcielona do innej wsi? Na podstawie etymologii nazwisk wnioskuję, iż moi przodkowie Milanowscy pochodzili właśnie stamtąd i później wywędrowali do Kruszyny. Poszukuję wszelkich informacji na temat tej miejscowości jak i rodu Milanowskich.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
Wioletta

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 11 miesiąc temu - 12 lata 11 miesiąc temu #3567 przez Sławomir Worwąg
Replied by Sławomir Worwąg on topic Odp: Miejscowość Milanów
Obecnie ta miejscowość nazywa się Milionów, ale ja bym stawiał bardziej na ten drugi Milanów, w powiecie radzyńskim:
dir.icm.edu.pl/pl/Slownik_geograficzny/Tom_VI/416
tym bardziej, że była to wg słownika siedziba Milanowskich
Ostatnia12 lata 11 miesiąc temu edycja: Sławomir Worwąg od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 11 miesiąc temu #3568 przez Florian Huras
Replied by Florian Huras on topic Odp: Miejscowość Milanów
Popieram. Z całą pewnością chodzi o Milanów - diecezja lubelska ,dekanat radzyński - parafia z całą pewnością istniejąca w 1867 roku.
Ten k/ Garnka z cała pewnością juz od 1802 roku nazywał się Milionów .W załączeniu wycinek w/w mapy.
Pozdrawiam
Huras Florian
Załączniki:

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 11 miesiąc temu #3569 przez Wioletta Góra
Replied by Wioletta Góra on topic Odp: Miejscowość Milanów
Ale to bardzo daleko od Kruszyny. :( A ja mam wszystkich Milanowskich na razie (lata 1770-1880) z Kruszyny. Później żyli w Bogusławicach.

Poniżej 1770 jeszcze nie szukałam

Dziękuję Wam za pomoc.
Wioletta

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 11 miesiąc temu #3570 przez Sławomir Worwąg
Replied by Sławomir Worwąg on topic Odp: Miejscowość Milanów
W XIX wieku funkcjonowało kilka nazw tej miejscowości, Milanów, Milianów, Milionów, a nawet Emilianów, przejrzałem klika słowników i map z tego okresu i na każdej jest inaczej. Faktem jest, że w pobliskiej Kruszynie Milanowscy byli już na początku XIX wieku, pytanie tylko, skąd przybyli.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 11 miesiąc temu #3571 przez Wioletta Góra
Replied by Wioletta Góra on topic Odp: Miejscowość Milanów
No właśnie - to jest pytanie!!! Dlatego szukam osób, które również prowadzą badania w zakresie nazwiska Milanowski. No i koniecznie muszę szukać poniżej 1770. Szczepan Milanowski był wójtem Kruszyny zm. w wieku 54 lat dnia 21.01.1825.
W ogóle większość tych Milanowskich to byli szewce, organiści, wójtowie np. po Szczepanie wójtem był Kacper Milanowski - ale jeszcze nie mam powiązania między nimi - chyba kuzynowie. Kacper był chrzestnym na wielu chrzcinach, nawet u obcych.
Powiązani byli z rodziną Poroszowskich. Takie mam informacje do tej pory.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie