Osuchowscy

Więcej
12 lata 11 miesiąc temu #3613 przez Małgorzata Rejowska
Osuchowscy was created by Małgorzata Rejowska
Poszukuję Osuchowskich z parafii Tęgoborze, Nowy Sącz, Dębno, Radłów, Kraków, Wieliczka, Jasło.
Nazwiska wywodzące się z rodziny Osuchowskich: Wolanin, Niewiarowski, Olchawa, Szewczyk, Ożarowska, Bugajska, Stawska.
Nazwiska powiązane przez małżeństwa: Migacz, Paszkowska, Tomasik, Gawin-Niesiołowska, Barańska.
Proszę o kontakt - malrej@wp.pl

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 11 miesiąc temu - 12 lata 11 miesiąc temu #3614 przez Helena Matuszczyk
Replied by Helena Matuszczyk on topic Odp: Osuchowscy
Przeglądnęłam na szybko monografię Radłowa , z Osuchowskich jest wymieniony Józef który był nauczycielem tymczasowym w roku 1880 w szkole w Radłowie. Niewiarowscy wymieniani są w związku z miejscowośćią Glów i komesem Mironiegiem który był protoplastą rodu Niewiarowskich,Walenty Szewczyk wymieniony jest w roku 1775 we wsi Niwka jako chałupnik,Innych faktów i nazwisk nie znalazłam.Nie wiem czy to w czymś pomoże .
Pozdrawiam Helena Matuszczyk.
Ostatnia12 lata 11 miesiąc temu edycja: Helena Matuszczyk od. Powód: literówka/czałupnik-chałupnik/

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 6 miesiąc temu - 12 lata 6 miesiąc temu #4307 przez Małgorzata Rejowska
Replied by Małgorzata Rejowska on topic Odp: Osuchowscy
Witam Pani Heleno,
bardzo się cieszę, że natrafiła Pani na ślad mojego przodka Józefa Osuchowskiego, gdyz informacje o jego pracy nauczyciela w szkole radłowskiej stanowiły tylko rodzinne zapiski. Proszę mi powiedzieć, czy jest możliwość zakupienia wspomnianej przez Panią Monografii Radłowa lub uzyskania kserokopii lub skanu tej interesującej mnie części, będącej dla mnie potwierdzeniem historii rodziny. Jestem nowicjuszem jeśli chodzi o poszukiwania genealogiczne, więc zapytam jednocześnie, czy jest w gronie miłośników poszukiwaczy osoba, która ma dostęp do ksiąg metrykalnych z terenów Tęgoborza, Zawadki, Świdnika, Chomranic czy Radłowa. Chętnie nawiązałabym kontakt z tą osobą.
Pozdrawiam serdecznie
Małgorzata Rejowska
Ostatnia12 lata 6 miesiąc temu edycja: Małgorzata Rejowska od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 6 miesiąc temu #4308 przez Helena Matuszczyk
Replied by Helena Matuszczyk on topic Odp: Osuchowscy
Witam. Monografia gminy Radłów jest jeszcze dostępna .Informacja na ten temat pod nr. 146782062. Można też zamówić mailem biblioteka@gminaradlow.pl Koszt dwóch tomów 60 zł.plus koszty przesyłki. Pani Małgosiu gdyby jednak nie chciała pani ponisić tych kosztów mogę zrobić ksero tych stron które panią interesują i wysłać wtedy proszę o maila , Jeśli chodzi o księgi z parafii Radłów to jest to do zrobienia tylko nie w tej chwili. Sama wybieram się do Radłowa sprawdzić swoich przodków,ale narazie przeglądam Truskolasy i nie bardzo dysponuję czasem na nić innego bo jestem babcią na etacie opiekunki. Gdyby pani była zainteresowana w terminie póżniejszym to proszę o kontakt.Pozdrawiam Helena Matuszczyk.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 6 miesiąc temu #4310 przez Małgorzata Rejowska
Replied by Małgorzata Rejowska on topic Odp: Osuchowscy
Pani Heleno, jest Pani Aniołem. Oczywiście, będę Pani ogromnie wdzięczna za wszelką pomoc, już teraz zamawiam u Pani kolejkę. Jak tylko znajdzie Pani czas udzielę wszelkich pomocnych informacji na temat mojej rodziny. A wracając do tematu Monografii Radłowa, jeżeli nie sprawię Pani tym kłopotu, to oczywiście proszę o kserokopie lub skany.
Mój adres mailowy : malrej@wp.pl

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie