Topic-icon Nowicki parafia Przybynów

12 lata 11 miesiąc temu #365 przez Maria Nowicka-Ruman
poszukuję osób które mają zwiazek z tym nazwiskiem a ich przodkowie wywodza się z parafii przybynów

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

12 lata 11 miesiąc temu #374 przez Jaroslaw Bielobradek
Szanowny Panie,
w moim drzewie genealogicznym wystepuje nazwisko Nowicki,a wlasciwie Nowicka.Sa to dwie siostry,ktore wyszly za maz za mojego przodka.Obie byly zonami tego samego mezszczyzny.
Jezeli Pana ta informacja interesuje,chetnie sie podziele wiadomosciami.
Pozdrawiam
Jaroslaw Bielobradek

12 lata 10 miesiąc temu #380 przez Maria Nowicka-Ruman
witam pana,jestem zainteresowana i jeżeli to możliwe to proszę o podanie imion sióstr nowickich, imię ich ojca, z jakiej miejscowości i w jakich latach
dziękuję bardzo i pozdrawiam. maria nowicka-ruman

2 tygodni 3 dni temu #41389 przez Barbara Szwarcer
Pozdrawiam już w Nowym Roku.

W poszukiwaniach w aktach z Kołomyi natrafiłam na zapis ślubu człowieka z  Zaborza w parafii Przybynów.  Ponieważ ktoś może poszukiwać o nim danych pozwalam  sobie zamieścić odpis aktu.

Kołomyja 14.02.1926 r.  Ślub zawarli:
Młody
Antoni de Padwa Nowicki , podoficer zawodowy 49.p.p. syn zmarłego już  Józefa , rolnika i zmarłej już Marii Skorek, urodzony w 1900 r. w Zaborzu, pow. Bedzin, woj. Kielce, parafia Przybynów i mieszkający w Kołomyi ul. Grottgera 9

Młoda
Adela Maria Łukasiewicz,  córka Jana, kierownika maszyn parowych i Marii Kubicz, urodzona w 1903 roku w Kołomyi i tu zamieszkała.

B. Szwarcer
Za tę wiadomość podziękował(a): Maria Nowicka-Ruman, Rafał Molencki

2 tygodni 3 dni temu - 2 tygodni 3 dni temu #41391 przez Maria Nowicka-Ruman
Bardzo Pani dziękuję za to cenne dla mnie znalezisko.

2 tygodni 3 dni temu #41392 przez Barbara Szwarcer
Udało mi się dodatkowo odszukać dzieci tego małżeństwa. Znalazłam akty urodzenia ich córek

Alina Danuta  urodzona 1 stycznia 1927 r Kołomyja
Lidia Marta urodzona  29 lipca 1929 r. Kołomyja

Miło mi, że się  Pani przydadzą te informacje.

B. Szwarcer

2 tygodni 3 dni temu #41393 przez Rafał Molencki
Również dziękuję za te informacje. Antoni Nowicki był kuzynem mojej babci. A adnotację o jego ślubie w Kołomyi można znaleźć także na marginesie aktu chrztu w księdze parafialnej z Przybynowa:

www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:33SQ...364357501&cc=2115410

Jego brat bliźniak Stanisław też ożenił się daleko od rodzimej parafii, bo aż w Besançon we Francji w 1930.

2 tygodni 2 dni temu #41396 przez Barbara Szwarcer
Może w takim razie przyda się trochę danych o Adeli (żonie  Antoniego Nowickiego) i jej rodzinie.

Adela Maria Łukasiewicz urodzona 8 września 1903 w Kołomyi , ojciec Jan Łukasiewicz, matka Marianna Kubicz

Dane ze ślubu jej rodziców.
Kołomyja 24 listopada 1900 r.

Młody
Jan Franciszek Łukasiewicz, maszynista syn Antoniego (szewca) i Małgorzaty Statz,, urodzony i zamieszkały w Kołomyi, lat 27 i 3 miesiące, rz kat.

Młoda
Marianna Kubicz córka Michała ( maszynisty) i Wiktorii Kröbel , urodzona w Tarnowicy  a zamieszkała w Kołomyi, lat 19 i pól, rz kat.

B. Szwarcer

6 dni 3 godzin temu #41446 przez Barbara Szwarcer
W dalszych poszukiwaniach w Kołomyi natrafiłam na akt ślubu z 1929 r. szwagra Antoniego Nowickiego sierżanta (majster wojskowy) Bronisława Franciszka Łukasińskiego . Jeśli jesteście Państwo zainteresowani pełną informacją proszę o sygnał.

B. Szwarcer

Czas generowania strony: 0,000 s.