rodzina Czech - Rędziny

Więcej
12 lata 5 miesiąc temu - 12 lata 5 miesiąc temu #4256 przez Bartosz Czech
rodzina Czech - Rędziny was created by Bartosz Czech
Witam serdecznie w swoim pierwszym poście na częstochowskim forum!

Chciałbym w pierwszej kolejności poinformować,że w Poznaniu dostępne są przez kolejny miesiąc mikrofilmy dotyczące parafii Rędziny z lat 1809-1882 (bez lat 1830-42).

Niestety w archiwum częstochowskim nie ma ani mikrofilmów ani metryk z lat 1830-42. Udało mi się uzyskać niepotwierdzoną informację,że w tych latach wpisy dotyczące Rędzin były prowadzone w parafii w Mstowie. Niestety Mstów nie jest zmikrofilmowany i w związku z tym nie mam możliwości przeglądania źródeł w POznaniu.

Moje prośba o pomoc dotyczy przodka Bartłomieja Czech, w 1853 roku ekonoma dworskiego w Rędzinach, któremu w tymże roku urodził się syn. Akt urodzin syna z 1853r jest moim jedynym punktem zaczepienia do tej pory. Wynikają z niego następujące fakty : w 1853r Bartłomiej miał 47 lat (urodzony ok 1806 - brak metryk za te lata), jego żona Antonina z Krupskich miała 38 lat. W Rędzińskich metrykach dla lat 1813-16 nie ma aktu urodzenia Antoniny Krupskiej - z dużym prawdopodobieństwem zgaduję, że oboje przywędrowali za pracą do Rędzin. Oczywiście to tylko przypuszczenia.

Z lektury forum zetknąłem się z informacjami o osobach które przeglądały dokumenty okolicznych notariuszy. Czy wśród tych dokumentów ,albo w innym miejscu pojawiało się nazwisko Czech ?
Czy zawód ekonoma dworskiego może mieć dla mnie jakieś wskazówki dotyczące wcześniejszych lub późniejszych losów przodka? Chciabym dodać,że przeglądając indeksy metryk (do roku 1867) nie spotykam nazwiska Czech ani Krupski(a) oprócz jedynego wpisu z aktu urodzin syna z 1853 roku.

W indeksie nowonarodzonych, przy nazwisku pojawia się litera "N". NIgdy wcześniej nie spotkałem się z takim zapisem. (skan dołączam w załączniku).Mam kilka hipotez,ale strzelać nie będę.Proszę o wyjaśnienia lepiej poinformowane osoby :)

Ostatnia sprawa dotyczy aktu ślubu Bartłomieja Czech i Antoniny z Krupskich. Jeśli miał miejsce na terenie Rędzin to powinien być uwzględniony w księgach dotyczących Mstowa (brakujące lata 1830-42, które mnie interesują były podobno zapisywane w księgach metrykalnych w Mstowie).Ze względu na to,że nie są zmikrofilmowane proszę o pomoc w namierzeniu aktu ślubu tych osób w księgach parafii Mstów.

Bardzo dziękuję za odpowiedzi i ewentualną pomoc,
Pozdrawiam serdecznie,
Bartosz.


Załącznik IMG_2261aa.jpg nie został znaleziony

Załączniki:
Ostatnia12 lata 5 miesiąc temu edycja: Bartosz Czech od. Powód: dodanie skanu

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 5 miesiąc temu #4259 przez hanna wiatr
Replied by hanna wiatr on topic Odp: rodzina Czech - Rędziny
Witam, a gdzie Panie Bartku w Poznaniu sa te mikrofilmy z Rędzin dostępne? ,o to bardzo ciekawe, pozdrawiam Hania.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 5 miesiąc temu #4260 przez hanna wiatr
Replied by hanna wiatr on topic Odp: rodzina Czech - Rędziny
A może posiada Pan jakieś swoje dokumenty,skoro posiada Pan skan? , ja szukam z Rędzin metryk mojej Babci Marianny/Marii Wagner/ i jej rodziców Józefa Wagnera i Jadwigi - lata 1845-1896?
A nuż.....?
Pozdrówko.H.Wiatr

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 5 miesiąc temu - 12 lata 5 miesiąc temu #4265 przez Bartosz Czech
Replied by Bartosz Czech on topic Odp: rodzina Czech - Rędziny
Mikrofilmy są dostępne oczywiście w Poznańskim Archiwum - pracownia naukowa przy 23 Lutego 41/43.
Ostatnia12 lata 5 miesiąc temu edycja: Bartosz Czech od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie