Przodkowie i potomkowie

Więcej
12 lata 6 miesiąc temu #4284 przez Dariusz Lipka
Przodkowie i potomkowie was created by Dariusz Lipka
Poszukuję informacji na temat:
przodków
Antoniego LIPKA ur.ok.1888 zm.04.09.1939
Marianny Janus (pierwsza żona Antoniego) c.Jana i Agaty
ur.ok 1893 zmarła 08.09.1920r
Tekla Janus ( druga żona Antoniego) c.brak danych ur.ok.1900 zm.02.12.1981r.
Cytowane powyżej osoby są pochowane na cmentarzu w Kruszynie.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 6 miesiąc temu #4287 przez Joanna Tomżyńska
Replied by Joanna Tomżyńska on topic Odp: Przodkowie i potomkowie
Niewiele mogę pomóc, ale mam nadzieję, że pan będzie mógł mi pomóc.
Babcia mojego męża była z domu Lipka, dokładnie Marianna Lipka, gdzie się urodziła nie wiem, gdzieś w okolicach Częstochowy.Mąż jej to Błażej Polak, syn Rocha Polaka.
Jedyne co wiem to to, że urodziła 4 córki. Jedna z nich urodzona w 1921 roku miała na imię Jadwiga.
To wszystko co wiem o rodzinie Lipka.
Za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczna
Joanna

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 5 miesiąc temu #4382 przez Dariusz Lipka
Replied by Dariusz Lipka on topic Odp: Przodkowie i potomkowie
Witam Pani Joanno.
Przejrzałem wszystkie posiadane przeze mnie dane nt.Lipków (a mam ich sporo bo od 1580r )ale z przykrością muszę stwierdzić,że brak w nich danych nt. interesującej Panią Marianny Polak zd.Lipka.
Nie ukrywam jednak,że w moim drzewie genealogicznym nazwisko Polak pojawia się kilkakrotnie.Są to jednak Polakowie związani z Ogrodzieńcem do którego przybyli na poczatku 1800r.Może w ten sposób- poprzez rodzinę Polak -spróbujemy pogłębić wspólnie swą wiedzę.Mój adres e-mail:lumida@interia.pl
Pozdrawiam

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 5 miesiąc temu #4384 przez Anna Król (Krohl)
Replied by Anna Król (Krohl) on topic Odp: Przodkowie i potomkowie
Witam serdecznie, moj dziadek ze strony mamy nazywal sie Stanislaw Lipka, ur. sie w 1910 roku w Ogrodziencu w 1934 roku ozenil sie w Kluczborku(wtedy w granicach Niemiec) z moja babcia. W 1955 roku jak mialam 2 miesiace, wszyscy tj, ja, rodzice i dziadkowie wyjechalismy do RFN i zamieszkaliśmy w Kolonii.
Pozdrawiam

Anna

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 5 miesiąc temu #4402 przez Anna Król (Krohl)
Replied by Anna Król (Krohl) on topic Odp: Przodkowie i potomkowie
Witam raz jeszcze, postaram sie dowiedziec czegos wiecej, na szczescie zyje jeszcze moja 100 letnia babcia, ktora cieszy sie swietnym zdrowiem i doskonala pamiecia. Jutro bede w Köln i zaraz z nia porozmawiam.

Anna

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 5 miesiąc temu #4403 przez Maria Lipka-Stępniewska
Replied by Maria Lipka-Stępniewska on topic Odp: Przodkowie i potomkowie
Droga Anno ,bardzo się cieszę,że odezwałaś sie na tym forum.Prawdopodobnie jesteśmy spokrewnione.Sprawdź dokładnie rok urodzenia dziadka ,znajdziesz to w akcie zgonu albo w akcie ślubu dziadków.Tam również powinni być jego rodzice.To pozwoli albo mnie albo Darkowi zrobić dla ciebie drzewo genealogiczne.W zależności od tego z której jesteś gałęzi ,możliwe że od końca 16 wieku. Bardzo cię proszę o zeskanowanie najstarszych fotografii Stanisława,a może zachowały się fotografie jego rodziców? O historii Ogrodzieńca i jego mieszkańców będziesz mogła poczytać na stronie www.wspólna pamięć-wspólna fotografia .Pozdrawiam serdecznie i czekam na wiadomość

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie