Niemczyk - Radostków

Więcej
12 lata 5 miesiąc temu - 12 lata 5 miesiąc temu #4424 przez Ireneusz Niemczyk
Niemczyk - Radostków was created by Ireneusz Niemczyk
Szukamy wszelkich informacji o Rodzinie Niemczyk, która zamieszkiwała Radostków. Moim ojcem był Stanisław Niemczyk, rocznik 1925, jego bratem był Józej Niemczyk, rocznik 1924. Jeszcze żyją ich dwie siostry (Barbara w Częstochowie i Małgorzata, po mężu Bajor, w Radostkowie). Ich ojcem był Kazimierz Niemczyk (ożenił się z Franciszką z d. Wypych; zmarł w 1963. Kazimierz miał ojca Jana Niemczyka. Jan Niemczyk miał dzieci z trzema żonami (Jan wówczas miał folwark w Radostkowie Topolów "Piekło"): wspomnianego Kazimierza; wiem, że był Stanisław Niemczyk po innej matce; była jeszcze ich siostra, po ślubie Małek (imienia nie znam).

Wszelkie informacje będą mile widziane o powyższych, jak i o wszelkich jakichkolwiek przodkach.
Ireneusz Niemczyk
Ostatnia12 lata 5 miesiąc temu edycja: Ireneusz Niemczyk od. Powód: dopisałem kilka szczegółów

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 5 miesiąc temu #4428 przez Krystyna Jałowiecka Szafert
Replied by Krystyna Jałowiecka Szafert on topic Odp: Niemczyk - Radostków
Witam
tak się składa , że żona Kazimierza Niemczyka -
Franciszka Wypych to moja kuzynka
chętnie podzielę się wiedzą o tej linii
jeżeli jesteś potomkiem po Kazimierzu i Franciszce
to jesteśmy rodziną
proszę odezwij się na adres e-mail
szafert@gmail.com
pozdrawiam
The following user(s) said Thank You: Ireneusz Niemczyk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 4 miesiąc temu - 12 lata 4 miesiąc temu #4603 przez Ireneusz Niemczyk
Replied by Ireneusz Niemczyk on topic Odp: Niemczyk - Radostków + Rudniki + Rędziny
Dzięki wydatnej pomocy Krystyny Jałowieckiej-Szafert wiem więcej o swoich przodkach Niemczykach. Mój dziadek Kazimierz był synem Jana Niemczyka i Zofii z domu Maćkiewicz (o Maćkiewiczach nic więcej nie wiem - zatem każdy ślad jest miele widziany). Jan miał jeszcze córkę z Zofią - o ile mi wiadomo to była Stanisława, po mężu Małecka (wcześniej byłem przekonany, że po mężu Małek). Ich ojciec Jan miał 2 siostry - Zofię (po męży Chobot) i Józefę (po mężu Lewandowska). Jan był synem Franciszka i Tekli z domu Witkowska. tylko tyle wiem, dzięki ustaleniom Krystyny Jałowieckiej-Szafert.

Franciszek prawdpodobnie urodził się około 1843 roku, a Tekla Witkowska urodziła się około 1844 roku. Pochodzili z Rudnik, wówczas parafia Rędziny. Wiem o pewnej części Niemczyków żyjących w Rdzinach. Ale poszukuję jakichkolwiek powiązań Niemczyków i Witkowskich z lat 1844-1843 z Rudnik i Rędzin, gdyż możliwe są powiązana z Franciszkiem i Teklą z tychże lat. Proszę o kontakt na mój prywatny adres:
ireneuszniemczyk@wp.pl

Ireneusz Niemczyk
Ostatnia12 lata 4 miesiąc temu edycja: Ireneusz Niemczyk od. Powód: poprawy pisowni

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie