Poszukuję wszystkiego o nazwiskach: Kotas, Kucia, Wrzalik, Jurecki, Aniołek

Więcej
12 lata 5 miesiąc temu #4477 przez Andrzej Kotas
Witam serdecznie,

Poszukuję wszystkiego co może naprowadzić mnie na ślad moich przodków. Chodzi mi o nazwiska Kotas, Wrzalik, Jurecki, Kucia, Aniołek, Więckowska. Aktualnie wiem tylko, że dziadek (Jurecki) pochodził z Kobyłczyc i przeniósł się do Częstochowy oraz, że rodzina praprababci Aniołek Marii pochodziła z Czeladzi (lub jej męża).

Poniżej zamieszczam dane, które udało mi się pozyskać.
Antoni Kotas mąż Antoniny (ur 1893 lub 1897): dzieci: Władysław, żona Gabriela Wrzalik (ich dzieci: Krzysztof i Mirosława); Alfreda, mąż Zenon Ślęzak; Jan, żona Janina; oraz trójka nieznanych dzieci (podobno zaginęli we Francji lub w Niemczech.

Wiktor Wrzalik (ur 1905) mąż Anny zd. Więckowska (ok.1902-1987): dzieci: Gabriela (j/w); Zdzisław, żona Jadwiga zd. Sapota; Zofia; Janina, mąż Tadeusz Flaczyński. Moi pradziadkowie, Wiktor i Anna poznali się na w dworku ?Lubomirskich w Kruszynie?, gdzie Wiktor był kucharzem a Anna sprzątaczką (pokojówką).

Andrzej Jurecki - brak danych o żonie i jakiejkolwiek dacie. dzieci: Bolesław (1918-1991), żona Irena zd. Kucia (1924-1972) (ich dzieci to Alicja, Jan, Marian, Jerzy - zmarł w wieku 2 lat); Michał, żona Kordelia; Stanisław; Antoni, żona Maria; Maria; Józefa, mąż Wiktor Gawin; Marta; Franciszek, żona Maria;

Jeśli chodzi o Marię Aniołek (1874-1965) to za pośrednictwem tego serwisu znalazłem dane z aktu ślubu z 1893 roku, że wyszła za mąż za Piotra, w Czeladzi. To nie jest pewne gdyż miałem tylko zdawkowe informację, ale podążając za opowieścią rodziny to by pasowało.
Z tego małżeństwa: Franciszka (1901-1970), mąż Stefan Kucia (1894-1965) (ich dzieci: Irena (j/w) i Wacława, mąż Kazimierz Pawlak); Władysława;

Z góry dziękuje za pomoc.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 4 miesiąc temu #4670 przez henryk gierlik
de.geneanet.org/

Kotas od 1795r i te inne
Aniolek niema

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 3 miesiąc temu #5011 przez Justyna Kasprowicz
Witam:) ja również poszukuje info na temat nazwiska Kucia. Jest to moja bliska rodzina. Posiadam niewiele informacji ale chetnie pomoge:)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie