Beim Piotr

Więcej
12 lata 4 miesiąc temu #4536 przez Barbara Kazimierska
Beim Piotr was created by Barbara Kazimierska
Uprzejmie proszę o informację io moim dziadku Piotr Beim, syn Józefa i Anny z domu Brodziak , który urodził się w Kamieńsku - probostwo Przystajń w 1869 roku. :)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 4 miesiąc temu #4550 przez Andrzej Kuśnierczyk
Replied by Andrzej Kuśnierczyk on topic Odp: Beim Piotr
Pani Basiu, jeśli to Panią zainteresuje- mam Beimów z Łojek (Konstanty ur. 1867 i Anna), którzy przesiedlili się do Dźbowa ( dziś dzielnica w obrębie miasta Częstochowy).
The following user(s) said Thank You: Barbara Kazimierska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 4 miesiąc temu #4557 przez Barbara Kazimierska
Replied by Barbara Kazimierska on topic Odp: Beim Piotr
Witam Panie Andrzeju! Bardzo dziękuję za informację. Nie ukrywam że jestem nowicjuszem w poszukiwaniach i zupełnie nie wiem narazie co dalej. Moja sytuacja jest o tyle ciekawa(dziwna) że mój ojciec (niestety nieżyjący) nazywał się Bem Mieczysław a jego ojciec BEM Piotr. Oczywiście całe (no prawie) życie widziałam ,że pochodzę z BEMów. Takie nazwisko (Bem) widnieje także na grobie dziadka. Drążąc jednak sprawę - chcąc uzyskać akt zgonu dziadka - nie odnalazłam BEMa Piotra lecz BEIMA Piotra urodzonego w Kamieńsku w probostwie Przystajń. Wiem, że dziadek miał braci, siostrę (nazywała się prawdopodobnie z domu Lizurej). Panie Andrzeju, mieszkam w Warszawie ale pochodzę z Dąbrowy Górniczej. Napisałam do proboszcza w Przystajni o przesłanie aktu urodzenia dziadka bo mam naprawdę kłopot aby tam pojechać. Zobaczę, może coś otrzymam. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję. Mam nadzieję, że nie bedę zbyt nachalna aby poprosić o podpowiedzenie mi następnych moich kroków. Serdecznie pozdrawiam Barbara

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 4 miesiąc temu #4558 przez Andrzej Kuśnierczyk
Replied by Andrzej Kuśnierczyk on topic Odp: Beim Piotr
Lizurejów ma pani na stronie
lizurejp@yahoo.com
The following user(s) said Thank You: Barbara Kazimierska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 4 miesiąc temu - 12 lata 4 miesiąc temu #4559 przez Robert Kunert
Replied by Robert Kunert on topic Odp: Beim Piotr
Witam

Wychowałem się w Przystajni a teraz mieszkam w Legionowie. Proboszcz jakby to ująć ... duży opór materii ale na swój sposób sympatyczny.

Do rzeczy. Mam starsze indeksy tej parafii, jakie roczniki Panią interesują? Sam znam to nazwisko, występuje lokalnie zarówno Bejm jak i Lizurej oraz Bejlik i Brodziak.

Sam w swoim drzewie mam drugie małżeństwo swojego przodka z wdową po Bejmie w 1904r.

Posiadam indeksy 1839- 1875 jeśli to nie są za wczesne lata, zapraszam. Czekam na mail :)

Robert

Robert Kunert
Ostatnia12 lata 4 miesiąc temu edycja: Robert Kunert od.
The following user(s) said Thank You: Barbara Kazimierska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 4 miesiąc temu #4565 przez Barbara Kazimierska
Replied by Barbara Kazimierska on topic Odp: Beim Piotr
Witam Panie Robercie!
Bardzo ale to bardzo ucieszyłam się z meila od Pana. Mój dziadek Piotr BEIM urodził się w Kamieńskiej parafia Przystajń w 1869 roku jako syn Józefa i Anny z domu Brodziak.Tak jak pisałam wiem, ze miał kilku braci i siostrę (siostr). Jedna (lub jedyna) z nich nazywała się z męża Lizurej i mieszkała w Kamieńskiej. Dziadek chyba (?)wyprowadził się do Gołonoga - dzielnicy Dąbrowy Górniczej - sądzę że za pracą. Tam założył rodzinę z Katarzyną z domu Góral i mieli 11 lub 12 dzieci. Najmłodszy to mój ojciec(nieżyjący) Mieczysław - całe życie BEM. Wprawdzie ja do 11 roku życia ( a mam 61 lat) , moja Mama i jedna z sióstr nazywałyśmy się Beim - dopiero sądownie ustalono nasze nazwisko jako BEM. Szukając przydków "narozrabiałam" pewnie trochę bo okazało się że nazywamy się BEIM.
Jeśli mogłabym prosić o jakiekolwiek dane o dziadku będę ogromnie wdzieczna. Serdecznie pozdrawiam Barbara

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie