Boratyńscy

  • Maria Lipka-Stępniewska
  • Autor
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Użytkownik
Więcej
12 lata 4 miesiąc temu #4651 przez Maria Lipka-Stępniewska
Boratyńscy was created by Maria Lipka-Stępniewska
Na Genealodzy.pl znalazłam wpis Pana Jacka Tomczyka o poszukiwaniu aktu ślubu Jana Gałki i Józefy Boratyńskiej.Już wcześniej na prośbę p.Jacka szukałam tego aktu, ale w Ogrodzieńcu takiego nie ma, w okresie od 1870 do 1890.Natomiast znalazłam akt ślubu Aleksandra Boratyńskiego i Marianny Kajdańskiej z roku 1893.Aleksander był synem Ignacego i Tekli Wójcickiej i urodził się w Pilicy w roku 1869.W Ogrodzieńcu urodziły się dwie jego córki Irena Marta i Anna Maria.W akcie urodzenia córki Ireny z 1894 Aleksander zapisany jest jako szewc.Może te informacje pomogą w poszukiwaniach Józefy.Pozdrawiam serdecznie ML-S
The following user(s) said Thank You: Jacek Tomczyk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 4 miesiąc temu #4652 przez Dariusz Lipka
Replied by Dariusz Lipka on topic Odp: Boratyńscy
Witam.
Pozwolę sobie uzupełnić dane przekazane przez Marię;
Ślub pomiędzy Franciszkiem Boratyńskim s.Ignacego i Tekli Wójcickiej, ur.1869r w Pilicy a Marianną Kajdańską c.Piotra i Anny Grzebieluch,ur.1870r w Ogrodzieńcu, został zawarty w dniu 28.11.1893r w Ogrodzieńcu. Z tego związku urodziły się nastepujące dzieci:
- Irena Marta Boratyńska ur.1894 Ogrodzieniec
- Anna Marianna Boratyńska ur.1896 Ogrodzieniec
- Jan Boratyński ur.1898 Ogrodzieniec
- Marianna Boratyńska ur.1901 Ogrodzieniec zg.1902 Ogrodzieniec
- Genowefa Boratyńska ur.1902 Ogrodzieniec zg.1906 Ogrodzieniec
- Helena Boratyńska ur.1905 Ogrodzieniec zg.1905 Ogrodzieniec
- Marianna Boratyńska ur.1906 Ogrodzieniec
- Stanisława Boratyńska ur.1909 Ogrodzieniec
- Bolesław Aleksander Boratyński ur.1912 Ogrodzieniec
Nazwisko Gałka na terenie Parafii Ogrodzieniec nie wystepowało ale znalazłem nazwisko GAŁKOWSKI.
W 1904r w Ogrodzieńcu rodzi się Zena lub Lena Gałkowska c. Leona i Marianny Nowakowskiej a 1910r ich kolejne dziecko syn Marian Kazimierz Gałkowski.
Ponadto w 1913r w Ogrodzieńcu rodzi się Tadeusz Gałkowski s. Józefa i Stefani Morawiec. Stefania Morawiec była córką Stanisława i Katarzyny Mazut.
Pozdrawiam
The following user(s) said Thank You: Jacek Tomczyk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 4 miesiąc temu #4656 przez Jacek Tomczyk
Replied by Jacek Tomczyk on topic Odp: Boratyńscy
Bardzo serdecznie Wam dziękuję !!!

Pewnie jesteśmy już bardzo blisko, ale...........

....ja ciągle nie mam zapinki do swoich Boratyńskich.
Wiem, że Ignacy Gałka Kolejarz z Nierady koło Zawiercia mieszkał tam już w 1882 roku, miał wtedy 27 lat. Jego żoną była o dwa lata młodsza Józefa Boratyńska. I tylko tyle. Przyznaję nie sprawdzałem ich aktów zgonów. Muszę ustalić te daty.

pozdrawiam

Jacek Tomczyk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 2 miesiąc temu #5389 przez Jacek Tomczyk
Replied by Jacek Tomczyk on topic Odp: Boratyńscy
Bardzo dziękuję Marysi i Darkowi!!!

Pomogliście mi, znalazłem ślub rodziców Józefy Boratyńskiej tzn, Ignacego i Tekli z Wójcickich yo było w Pilicy w 1855 roku.
Ale, potem Boratyńscy gdzieś wędrują, zapewne po okolicy.
W latach 1856-1863 nie ma nazwiska Boratyńscy w księgach z Pilicy.
Jednym słowem mam akt ślubu, ale nie ten.
Dalej szukam Gałka + Boratyńska ok 1880

Dodam, że księgi z Pilicy dostępne są na stronach Śląskiej Biblioteki Cyfrowej.

sbc.org.pl/dlibra

pozdrawiam

Jacek Tomczyk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 5 miesiąc temu #6702 przez Włodzimierz Stefani
Replied by Włodzimierz Stefani on topic Odp: Boratyńscy
wprawdzie nie na temat, ale przewija się w tym wątku m. Ogrodzieniec, gdzie występuje (vide geneteka) moje nazwisko-Stefani. Czy są dostępne metryki Ogrodzieńca gdzieś w necie, czy przeglądaliście w archiwach?

pozdrowienia łączę
wlodeks

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 5 miesiąc temu #6712 przez Dariusz Lipka
Replied by Dariusz Lipka on topic Odp: Boratyńscy
Odpowiedź dla Pana Włodka:
Z posiadanych przeze mnie danych wynika, że:
- pod aktem zgonu z 1873 Ogrodzieniec jest zapisany Józef STEFANI s.Wojciecha i Eleonory, lat 70,organista, urodzony w Pyskowicach Śląsk Pruski,żyjący w Janowie. Pozostawił po sobie żonę Józefę Renczniol?Przy jej nazwisku zapisano.. (orgarmistrz)
- w dniu 24.01.1892r w Ogrodzieńcu zawarte zostało małżeństwo pomiędzy Waldemarem LIBTHAL, mającym lat 34,wdowcem, synem Martina i Lajsy, urodzonym Sejkul? dyrektorem Fabryki Prochu w Ogrodzieńcu a panną Heleną STEFANI lat 18,córką Roberta i Klary Weiss, urodzoną w Porębie
Z małżeństwa tego przyszły w Ogrodzieńcu na świat:
- 1894 Ogrodzieniec Jerzy,Waldemar,Artur,Herman Libthal (czworga imion) s.Waldemara i Heleny Stefani
- 1898 Ogrodzieniec Elena,Klara,Margarita,Elfrida Libthal c.Waldemara i Heleny Stefani
- 1902 Ogrodzieniec Mikołaj,Wasylij,Robert Libthal s.Waldemara i Heleny Stefani
Panie Włodzimierzu odnośnie nazwiska STEFANI będę dalej szukał bo nie tak dawno rzuciło mi się ono w oczy w posiadanych przeze mnie materiałach. Skanów metryk niestety nie posiadam
The following user(s) said Thank You: Włodzimierz Stefani, Leslaw Migalski

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie