Rodzina Braxator z Przyrowa

Więcej
9 lata 5 miesiąc temu #15843 przez Teresa Łukasik
Replied by Teresa Łukasik on topic Rodzina Braxator z Przyrowa
Witam!
Przeglądając śluby z Tarnowskich Gór 1830 - 1872 napotkałam ślub Franciszka Braxator i Joanny Wierauch (niemiecka pisownia) zawarty 18.01.1842r.


Pozdrawiam

Teresa Łukasik
The following user(s) said Thank You: Daniel Braksator

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 5 miesiąc temu #15850 przez Honorata HUK/SKĄPSKA
Replied by Honorata HUK/SKĄPSKA on topic Rodzina Braxator z Przyrowa
Witam. Indeksując parafię Wielgomłyny natrafiłam na takie akty
- 1697 Braksatore Szymon i Katarzyna Chmielnik - ślub
- 1698 Braxatoris Apolonia ( ojciec Szymon i Katarzyna )
- 1700 Braxatoris Błażej ( ojciec Szymon i Katarzyna )
- 1708 Braksatoris Wojciech ( ojciec Józef i Katarzyna )
Nawet zastanawiałam się co to za nietypowe nazwisko i nie wiedziałam czy przypadkiem nie jest napisane po łacinie i nie mogłam nic dopasować. Może się przyda. Pozdrawiam Honorata
The following user(s) said Thank You: Daniel Braksator

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu #22712 przez andr 377
Replied by andr 377 on topic Rodzina Braxator z Przyrowa
Przeglądałem księgi chrztu z lat 1715-1727 parafii Połajewo. Kilkakrotnie występuje nazwisko Braxator. Ksiądz w tych zapisach używał nazwisk.Zdigitalizowane Księgi metrykalne dostępne w Archiwum Archidiecezjalnym w Poznaniu. Pozdrawiam
Załączniki:
The following user(s) said Thank You: Daniel Braksator

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu #22714 przez henryk gierlik

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu - 8 lata 1 miesiąc temu #23848 przez Daniel Braksator
Replied by Daniel Braksator on topic Rodzina Braxator z Przyrowa
Pochodzę z rodziny Braxator też, ale mój pradziadek Stefan Braksator z Dąbrowy Zielonej to koniec moich przodków. Znalazłem wiele starszych wpisów rejestracyjnych Braksator / Braxator z tego miejsca , ale nie mogę połączyć je ze Stefanem . Coś brakuje. Przeniósł się do Sosnowca i to jest gdzie większość jego potomkowie żyją .

Znam Richarda z Ameryki , którzy prześledzić swoje korzenie do Antoni Braxator (1780-1844 ) i ma kilka osób nazwanych Stefan w swoim drzewie , ale żaden z nich nie są dokładne dopasowanie . To jest drzewo podane wcześniej przez Henryk Gierlik .

Mój wujek ( nazywane również Stefan) powiedział mi, "Wiem tylko.że Jego przodkowie to, piwowarzy. Ze strony Jego matki trudnili się kowalstwem, byli kowalami.Dziadek do nas dzieci mówił : jesteście Shmitki."

Mam stronę internetową ( braksator.com ), gdzie starałem się umieścić informacje na temat historii tej rodziny oraz o nazwisko. Jest w języku angielskim.

(Przepraszam za mój polski nigdy nie byłem w Polsce .)
Ostatnia8 lata 1 miesiąc temu edycja: Daniel Braksator od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 2 tygodni temu - 8 lata 2 tygodni temu #24796 przez Daniel Braksator
Replied by Daniel Braksator on topic Rodzina Braxator z Przyrowa
Znalazłem zapisy , które pokazują, mójego pradziadka Stefana ojciec był rzeczywiście z Przyrów i jego przodków z Wola Mokrzeska. Potomkowie można znaleźć w Śląsku , UK, Ameryce, Australii.... I pewnie wiele więcej miejsc.
Mam pewne informacje o tym nazwiskiem w www.braksator.com i mam na Facebooku grupę o nazwisku "Braxator/Braksator/Praxator" jeśli chcesz wiedzieć więcej.
Będę teraz pracować na zbieraniu informacji o nazwisku i wykonywania połączeń między rodzinami.

Jeśli nosisz to nazwisko skontaktuj się ze mną jak byłbym bardzo zainteresowany aby wypracować jeśli jesteśmy kuzynami. ;)
Ostatnia8 lata 2 tygodni temu edycja: Daniel Braksator od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie