Topic-icon Parafia Koziegłówki

7 lata 4 miesiąc temu - 7 lata 4 miesiąc temu #4892 przez terluk (Teresa Łukasik)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

7 lata 4 miesiąc temu #4893 przez worwag (Sławomir Worwąg)
To są skany z mikrofilmów. Są dwie możliwości: albo udostępniono je wyniku pomyłki, albo też mormoni uznali, że przy publikacji zdjęć z ksiąg już uprzednio zmikrofilmowanych, restrykcje w umowach z diecezją ich nie obowiązują...

7 lata 4 miesiąc temu #4894 przez Beata72 (Beata Borowietz-Weiß)
Hallo
sa tez inne n.p par.Kozieglowy,Kodrab. nie idzie wszystkich otworzyc ale dosyc duzo,trzeba sprobowac.
pozdrawiam
B

7 lata 4 miesiąc temu #4896 przez mariusz (Mariusz Kolmasiak)
Świetne, tylko akurat wszystkie parafie, które mnie interesują są niby dostępne po zalogowaniu się, a gdy to zrobię, to wtedy okazuje się, że są niedostępne. Czy da się to jakoś obejść, czy ich po prostu nie ma jeszcze na stronie i stąd taki komunikat?

7 lata 4 miesiąc temu #4897 przez smarek (Marek Sawicki)
Niestety gdy pojawia się napis "This image is available" to skan nie jest dostępny nawet po zalogowaniu. Skany te są prawdopodobnie (z tego co czytałem) dostępne jedynie dla mormonów.
Parafia Koziegłowy która mnie interesuje jest w dużym stopniu dostępna :woohoo: .
Pozdrawiam
Marek

7 lata 4 miesiąc temu #4906 przez Katarzyna (Kasia G.-S.)
Do wszystkich szukajacych w Kozieglowkach:

Jak widze, jest kilka zainteresowanych osob, a i materialu mamy pod dostatkiem. Moze polaczymy sily i dotychczas zebrane informacje?
Jesli ktos z Was jest zainteresowany wymiana danych i zgadza sie na udostepnienie swoich odszukanych juz przodkow, to prosze o kontakt.
Moze uda nam sie zbudowac wspolne drzewo?

Pozdrawiam i czekam na oferty wspolpracy i pomysly

Kasia

7 lata 4 miesiąc temu #5005 przez Jago (Piotr Proszowski)
Ja chętnie się przyłacze do takiej incjatywy gdyz w kregu moich zainteresowań lezy parafia Koziegłówki i Koziegłowy
pozdrawiam Piotr

7 lata 4 miesiąc temu #5006 przez Katarzyna (Kasia G.-S.)
Wielkie dzieki za oferte wspolpracy!!!

Wysle zaraz wiadomosc prywatna.

Kasia

7 lata 4 miesiąc temu #5009 przez kaja (Krystyna Tarnowska)
Witam, ja również jestem zainteresowana parafią Koziegłowy i Koziegłówki, chętnie wymienię się wiadomościami.
Krystyna Tarnowska

7 lata 4 miesiąc temu #5012 przez Katarzyna (Kasia G.-S.)
Bardzo sie ciesze!!

Wysylam prywatna wiadomosc.

Kasia

6 lata 5 miesiąc temu #7110 przez Paula (Paulina Kidawska)
Witam, jestem zainteresowana parafią Koziegłowy i chętnie się wymienię danymi z mojego drzewa. Będę czekać na info.
Pozdrawiam
Paulina Kidawska

6 lata 5 miesiąc temu - 6 lata 5 miesiąc temu #7111 przez antares (Kazimierz Konopka)
Przepraszam, że się wciskam, ale odniosłem wrażenie...

W ciągu 10 miesięcy z hakiem, jakie upłynęły od chwili zamieszczenia informacji przez Kasię, wydarzyło się baaaaaaaaaardzo wiele.

Nieśmiało sugeruję postudiowanie wątku o zbiorach FamilySearch:
www.genealodzy.czestochowa.pl/pl/forum/4...srtonie-FamilySearch

To dużo czytania, ale mam nadzieję, że się opłaci.

Kazimierz

Kiedy żartuję - to żartuję, ale kiedy jestem poważny... to też żartuję. Poza tym bywam wściekły
The following user(s) said Thank You: Paula (Paulina Kidawska)

6 lata 5 miesiąc temu #7140 przez Paula (Paulina Kidawska)
Dziękuje za informację, ja jestem tu nowa i narazie jestem na etapie odnajdowania się i szukania informacji o moich przodkach podobnie jak inni ;) co do linku przeczytałam i nawet dotarłam na stronę familysearch, ale ciężko jest mi rozszyfrować niektóre z wpisów znajdujących sie w indeksach zgonów czy aktach urodzeń. Czy ktoś wie jak to odczytać? Poszukuje nie tylko Koziegłów lecz tez Częstochowy i natrafiłam na parafie św. Zygmunta i wychodzi na to że z Częstochowy jest tylko ta parafia a ja chciałabym jeszcze znaleźć parafie św. Rodziny czyli katedrę. Czy pan się nie orientuje gdzie mogę ją znaleźć ? zależy mi na aktach małżeństwa z 1950-1954.
pozdrawiam
Paulina

6 lata 5 miesiąc temu #7141 przez IrekN (Ireneusz Niemczyk)
Witam!

od 1823 rodziło się kilku moich przodków (w Lgocie par. Koziegłówki i Koziegłowach) mogę się podzielić swoimi dotychczasowymi wiadomościami.

To kto będzie moderatorem tego zbioru?

Pozdrawiam,

Ireneusz Niemczyk

6 lata 5 miesiąc temu - 6 lata 5 miesiąc temu #7142 przez antares (Kazimierz Konopka)

Paulina Kidawska napisał: ciężko jest mi rozszyfrować niektóre z wpisów znajdujących sie w indeksach zgonów czy aktach urodzeń. Czy ktoś wie jak to odczytać?

Początki bywają trudne. Proszę podać jakieś szczegóły. Sądzę, że znajdzie się tu jakaś dusza bardziej wtajemniczona i pośpieszy z dobrą radą :)

Paulina Kidawska napisał: ja chciałabym jeszcze znaleźć parafie św. Rodziny czyli katedrę. Czy pan się nie orientuje gdzie mogę ją znaleźć ? zależy mi na aktach małżeństwa z 1950-1954.

Króciutko i kolokwialnie:
Teoretycznie, zgodnie z obowiązującym prawem, udostępnione do "powszechnego zwiedzania" są akta metrykalne starsze niż 100 lat.
Akta "młodsze" bywają udostępniane wybrańcom, po udokumentowaniu przez nich "prawa do wglądu" - ale nie zawsze, bo to w dużej mierze (tak pokazuje życie) jest zależne m.in. od woli ich administratora. :(
Często dużą rolę odgrywa "siła przekonywania" osoby zainteresowanej. ;)
Wydaje mi się, że w sprawie aktów z interesującej Panią parafii, należałoby udać się na plebanię...
Może ktoś z bywalców - częstochowian zechce udzielić bardziej szczegółowych wskazówek?

Kazimierz

Kiedy żartuję - to żartuję, ale kiedy jestem poważny... to też żartuję. Poza tym bywam wściekły

6 lata 5 miesiąc temu #7154 przez Paula (Paulina Kidawska)
Dziękuje Panie Kazimierzu za to wytłumaczenie. Niewiem czy dobrze zrozumiałam kaligrafię tych akt ale te akta są napisane jak dla mnie po rosyjsku chyba że się mylę i bardzo bym chciała aby ktoś mi mógł przetłumaczyć np dany rok inaczej ciężko mi będzie co cokolwiek znaleźć choćby konkretna osobę z konkretnego roku. Z Częstochowy szukam mojej babci Anieli Stróżykowskiej ( Strużykowskiej ) zd. Mazurkiewicz ur. 16.06.1904 a zm.27.02.1981 zamieszkałej na zawodziu w Częstochowie przy ul. Srebrnej i jej rodziców Mazurkiewiczów więc automatycznie kojarzę parafię św. Zygmunta z zawodziem, tak samo z parafii Koziegłów interesowało by mnie nazwisko Kidawski, Wieczorek ur.1877 , i Banasińska ur.1890 szukam ich aktu małżenstwa i chrztu potrzebuje informacji na temat ich rodziców. Parafia św. Rodziny tutaj interesują mnie akta małżeństwa mojego ojca Tadeusza Strużykowskiego ur. 1933 i prawdopodobnie mojego przyrodniego brata Pawłą ur.w 1952r. Na dany moment nie jestem w stanie udać się na żadną plebanię w Częstochowie by móc zasięgnąć informacji a telefonicznie boję się że będą mi odmawiać....ijak narazie pozostaje mi etap szukania przodków poprzez internet.
Jeszcze raz bardzo dziękuję za odzew i pomoc w tej kwestii.
Pozdrawiam
Paulina

6 lata 5 miesiąc temu - 6 lata 5 miesiąc temu #7155 przez Paula (Paulina Kidawska)
od 1823 rodziło się kilku moich przodków (w Lgocie par. Koziegłówki i Koziegłowach) mogę się podzielić swoimi dotychczasowymi wiadomościami.

To kto będzie moderatorem tego zbioru?

Pozdrawiam,

Ireneusz Niemczyk

Witam
Jestem moderatorem drzewa genealogicznego na www.myheritage.pl . z Koziegłów szukam przodków mojego męża Kidawskich , Jadowskich , Banasińskich z 1800r, Lulewicz z 1700 Cesarz z 1900r, Wieczorek z 1900r
Jeżeli mógłby mi pan pomóc to bardzo bym prosiła o informację o tym nazwisku. Z góry bardzo dziękuję.
Pozdrawiam
Paulina Kidawska

6 lata 5 miesiąc temu #7157 przez Katarzyna (Kasia G.-S.)
Witam i dziekuje za przypomnienie tematu.

Nadal szukam aktu chrztu Piotra Gawendy/Gawedy urodzonego okolo 1806-1807 w Kozieglowach (?) lub okolicach.

Jesli ktos ma wsrod swoich przodkow nazwiska Kumor, Zimny, Bereza lub Sliwa z parafii Kozieglowki sprzed 1800 roku - bardzo prosze o kontakt.

Pozdrawiam serdecznie

Kasia

6 lata 5 miesiąc temu #7158 przez smarek (Marek Sawicki)
Witam Pani Paulino. W kręgu moich zainteresowań jest również nazwisko Lula (było także zapisywane jako Lulewicz). Wywodzili się z Gniazdowa potem w którymś pokoleniu przenieśli się do Jastrzębia.
Jeśli jest Pani zainteresowana proszę wiadomość na priv.
Pozdrawiam
Marek

6 lata 5 miesiąc temu #7159 przez IrekN (Ireneusz Niemczyk)
Faktycznie śledzę familysearch pod kątem rejestrów / spisów rocznikowych urodzonych, ślubujących i zmarłych. Zapisałem sobie każdy niemal rocznik i tylko niektóre śledziłem pod kątem "moich". Chętnię mogę udostępnić ochotnkom, którzy chcą przetworzyć je w postacie cyfrowej (mój osłabiony wzrok nie pozwala na odszyfrowanie wszystkich liter).
Nota bene - jeden z Cesarzów, mieszkających obecnie w Częstochowie, jest mężem mojej kuzynki, pochodzącej ze strony mojej matki, urodzonej w parafii Świnice Warckie (św. Faustyna, gdyby ktoś nie wiedział). Tenże Cesarz ma swoich przodków z parafii Koziegłowy. Ale Cesarzów nie śledziłem, gdyż dużo ich występowało w tych rejestrach.
Czy jest możliwość udostępniania plików jpg, żeby były ogólno dostępne zamiast w formacie "word'a" czy "excel'a"? Mam ich sporo.

Ireneusz Niemczyk

6 lata 5 miesiąc temu - 6 lata 5 miesiąc temu #7160 przez Jura (Damian Jureczko)
Paulino jeśli możesz podaj mi dane tej osoby z nazwiskiem Cesarz- dość dokładnie przejrzałem to nazwisko w Koziegłowach i Koziegłówkach, wiec możliwe, że uda mi się znaleźć jakieś połączenie z moim drzewem:)
Pozdrawiam
Damian Jureczko

6 lata 5 miesiąc temu #7161 przez Paula (Paulina Kidawska)
Witam ponownie panie Ireneuszu
Jeżeli cokolwiek pan wie na temat cesarzów to prosze o infrmację dlaczego o tym wspominam? ponieważ brat
babci mojego męża ( Henryk Jadowski) ożenił sie z Bożeną Cesarz niestety niewiadomo mi kiedy to było, na familysearch poszukiwałam również przodków ale ciężko jest mi rozszyfrować księgi akt urodzeń, małżeństw czy zgonów po rosyjsku. Co do plików w jpg myślę że lepiej by było jakby pan je udostępnił w Excelu łatwiej by było do nich wejść. Mam pytanie czy z nazwisk o które zapytałam na forum ma pan w swojej bazie danych?
Pozdrawiam
Paulina Kidawska

6 lata 5 miesiąc temu #7162 przez Paula (Paulina Kidawska)
Witaj Damianie tylko tyle wiem że Henryk Jadowski ożenił się z Bożeną Jadowską zd. Cesarz i poszukuję informacji na temat dat jakichkolwiek. Jeżeli posiadasz takowe to prosze napisz mi je :) z góry wielkie dzięki :)
Paulina

6 lata 5 miesiąc temu #7163 przez Paula (Paulina Kidawska)

Marek Sawicki napisał: Witam Pani Paulino. W kręgu moich zainteresowań jest również nazwisko Lula (było także zapisywane jako Lulewicz). Wywodzili się z Gniazdowa potem w którymś pokoleniu przenieśli się do Jastrzębia.
Jeśli jest Pani zainteresowana proszę wiadomość na priv.
Pozdrawiam
Marek

Witam Panie Marku
Jak panu wiadomo poszukuję nazwiska Lulewicz,gdyz pradziadek mojego Męża Błażej Kidawski ożenił się z
Agata Lulewicz, więcej informacji na ten temat nie posiadam. Jeżeli pan cokolwiek wie na ten temat czy posiada jakiekolwiek daty to bardzo proszę o informację :) Z góry bardzo dziękuje :)
Pozdrawiam
Paulina

6 lata 5 miesiąc temu #7164 przez Jura (Damian Jureczko)
Faktycznie niewiele, ale od czegoś trzeba zacząć. Będę miał na uwadze te informacje i zobaczymy - coś poszperam. Przydałaby się jakakolwiek data. Brat Babci w moi przypadku urodziłby się w okolicach 1935r. Zapytaj Rodziny kiedy mogła urodzić się Bożena z d. Cesarz.

Damian Jureczko

Czas generowania strony: 1.231 s.