Topic-icon Parafia Koziegłówki

6 lata 1 dzień temu #7165 przez IrekN (Ireneusz Niemczyk)
Koziegłówki 1824: Bereza Antoni, Ignacy, Jan - znani są?
Załączam link do image 357 ze strony familysearch z 1820-1825.

familysearch.org/pal:/MM9.3.1/TH-1951-24...=MM1N-Y92:n876860406

Od tego miejsca można znaleźć:
1825: Beraza Antoni: image 444.

Kidawa są na przykład 1822 na image 200, Kidawa Tadeusz.

Ireneusz Niemczyk
The following user(s) said Thank You: Paula (Paulina Kidawska)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

6 lata 1 dzień temu #7166 przez smarek (Marek Sawicki)
Witam. Pani Paulino wystarczy w wyszukiwarce nazwisk wpisać "lul" (tak jak pisałem wcześniej pisownia była różna Lula, Lulewicz) i wyskakuje urodzenie Agata Lulowicz 1812, a tutaj jest skan aktu urodzenia familysearch.org/pal:/MM9.3.1/TH-1942-24...MM1N-Y12:n1261254915 akt nr 19.
Życzę powodzenia w poszukiwaniach.
Pozdrawiam
Marek

6 lata 1 dzień temu #7167 przez Paula (Paulina Kidawska)

Marek Sawicki napisał: Witam. Pani Paulino wystarczy w wyszukiwarce nazwisk wpisać "lul" (tak jak pisałem wcześniej pisownia była różna Lula, Lulewicz) i wyskakuje urodzenie Agata Lulowicz 1812, a tutaj jest skan aktu urodzenia familysearch.org/pal:/MM9.3.1/TH-1942-24...MM1N-Y12:n1261254915 akt nr 19.
Życzę powodzenia w poszukiwaniach.
Pozdrawiam
Marek

Bardzo Dziękuję panie Marku za tą informacje.
Pozdrawiam
Paulina

6 lata 1 dzień temu #7168 przez Paula (Paulina Kidawska)

Ireneusz Niemczyk napisał: Koziegłówki 1824: Bereza Antoni, Ignacy, Jan - znani są?
Załączam link do image 357 ze strony familysearch z 1820-1825.

familysearch.org/pal:/MM9.3.1/TH-1951-24...=MM1N-Y92:n876860406

Od tego miejsca można znaleźć:
1825: Beraza Antoni: image 444.

Kidawa są na przykład 1822 na image 200, Kidawa Tadeusz.

Ireneusz Niemczyk

Bardzo dziękuję panie Ireneuszu będę miała na uwadze te dane. Mam nadzieje że link u mnie otworzy się bez problemu :)
Pozdrawiam
Paulina

6 lata 1 dzień temu #7169 przez Paula (Paulina Kidawska)

Damian Jureczko napisał: Faktycznie niewiele, ale od czegoś trzeba zacząć. Będę miał na uwadze te informacje i zobaczymy - coś poszperam. Przydałaby się jakakolwiek data. Brat Babci w moi przypadku urodziłby się w okolicach 1935r. Zapytaj Rodziny kiedy mogła urodzić się Bożena z d. Cesarz.

Damian Jureczko

Damianie
Czy mógłbyś coś więcej na ten temat napisać o bracie twojej babci? a u ciebie czasem w drzewie gałęzi Cesarz nie ma? zobacz proszę czy nie ma przypadkiem powiązania z tą osobą której szukam :) będę wdzięczna. Ja oczywiście popytam krewnych o informacje.
Pozdrawiam
Paulina

6 lata 1 dzień temu #7170 przez antares (Kazimierz Konopka)

Paulina Kidawska napisał: z parafii Koziegłów interesowało by mnie nazwisko Kidawski, Wieczorek ur.1877 , i Banasińska ur.1890

Na Wieczorka nie udało mi się natrafić. :(

Kidawski jest na stronie:

familysearch.org/pal:/MM9.3.1/TH-1951-24...c=MM1N-B3T:719790826
akt 126

Koziegłowy. (akt)126
Działo się w przedmieściu Koziegłowy dnia piątego (siedemnastego) lipca tysiąc osiemset siedemdziesiątego siódmego roku, o godzinie ósmej wieczorem. Stawił się osobiście Stanisław Kidawski, rolnik zamieszkały w przedmieściu Koziegłowy, lat trzydziestu czterech, w obecności Antoniego Cagla(?) lat pięćdziesięciu czterech i Mateusza Potępskiego(?) lat trzydziestu czterech, rolników mieszkających w Koziegłowach, i okazał nam dziecię płci męskiej oświadczając, że urodziło sie ono w tutejszym przedmieściu w domu pod numerem sto szóstym, dnia czwartego (szesnastego) lipca roku bieżącego o godzinie siódmej rano, z prawowitej jego małżonki Józefy z domu Garuswiczówna(?), lat trzydziestu pięciu. Dziecięciu temu, podczas chrztu świętego przeprowadzonego w dniu dzisiejszym przez księdza Jakuba Świętochowskiego(?), miejscowego wikariusza, nadano imię Wincenty a jego rodzicami chrzestnymi byli Antoni Cagiel(?) i Paulina Potępska. Akt ten zgłaszającemu i świadkom został przeczytany i z powodu ich nieumiejętności pisania tylko przez Nas został podpisany.
Ks. Jacek Langer Proboszcz Parafii Koziegłowy Urzędnik Stanu Cywilnego.

Banasińska "jest w drodze" ;)

Kazimierz

Kiedy żartuję - to żartuję, ale kiedy jestem poważny... to też żartuję. Poza tym bywam wściekły

6 lata 1 dzień temu - 6 lata 1 dzień temu #7172 przez Jura (Damian Jureczko)
Paulino trochę źle się wyraziłem z tym bratem Babci - podałem to jako przykład aby określić rok urodzenia "Twojej" Bożeny. Jeśli chodzi o moje drzewko to moja Prababcia Weronika Żak była z domu Cesarz. Urodziła się 31.05.1908r. Była córką Wawrzyńca i Wiktorii z domu Musialik. Z tej strony Cesarzów mam opracowanych do poł. XVIII wieku -Kazimierz Cesarz i jego żona Barbara z d. Frączek. Nazwisko Cesarz pojawia się u mnie także od strony Żaków. Mam tam przodka w postaci Antoniny Knopik z domu Cesarz ur.10.06.1820r. Z tej strony dotarłem do Jana Cesarza ur.ok 1761r. męża Franciszki z d. Psonka. Jestem pewien że Kazimierz i Jan to bardzo Bliska Rodzina. Połączenia jednak nie mam . Może kiedyś.
Jak widzisz jeśli uda Ci się coś ustalić w sprawie Twojej Bożeny z d. Cesarz to potem sprawa powinna już być dużo łatwiejsza. Szukając swoich Cesarzy spisywałem wszystkich i myślę że są wśród nich przodkowie Bożeny.

Damian

6 lata 19 godzin temu #7174 przez Paula (Paulina Kidawska)

Kazimierz Konopka napisał:

Paulina Kidawska napisał: z parafii Koziegłów interesowało by mnie nazwisko Kidawski, Wieczorek ur.1877 , i Banasińska ur.1890

Na Wieczorka nie udało mi się natrafić. :(

Kidawski jest na stronie:

familysearch.org/pal:/MM9.3.1/TH-1951-24...c=MM1N-B3T:719790826
akt 126

Koziegłowy. (akt)126
Działo się w przedmieściu Koziegłowy dnia piątego (siedemnastego) lipca tysiąc osiemset siedemdziesiątego siódmego roku, o godzinie ósmej wieczorem. Stawił się osobiście Stanisław Kidawski, rolnik zamieszkały w przedmieściu Koziegłowy, lat trzydziestu czterech, w obecności Antoniego Cagla(?) lat pięćdziesięciu czterech i Mateusza Potępskiego(?) lat trzydziestu czterech, rolników mieszkających w Koziegłowach, i okazał nam dziecię płci męskiej oświadczając, że urodziło sie ono w tutejszym przedmieściu w domu pod numerem sto szóstym, dnia czwartego (szesnastego) lipca roku bieżącego o godzinie siódmej rano, z prawowitej jego małżonki Józefy z domu Garuswiczówna(?), lat trzydziestu pięciu. Dziecięciu temu, podczas chrztu świętego przeprowadzonego w dniu dzisiejszym przez księdza Jakuba Świętochowskiego(?), miejscowego wikariusza, nadano imię Wincenty a jego rodzicami chrzestnymi byli Antoni Cagiel(?) i Paulina Potępska. Akt ten zgłaszającemu i świadkom został przeczytany i z powodu ich nieumiejętności pisania tylko przez Nas został podpisany.
Ks. Jacek Langer Proboszcz Parafii Koziegłowy Urzędnik Stanu Cywilnego.

Banasińska "jest w drodze" ;)

Kazimierz

Witam panie Kazimierzu
Jestem ogromnie panu wdzięczna za przetłumaczenie tego tekstu. Nie wyobraża sobie pan jaką pan mi radość tym sprawił:)
Bardzo dziękuje i czekam na resztę.
Pozdrawiam
Paulina

6 lata 19 godzin temu #7175 przez Paula (Paulina Kidawska)

Damian Jureczko napisał: Paulino trochę źle się wyraziłem z tym bratem Babci - podałem to jako przykład aby określić rok urodzenia "Twojej" Bożeny. Jeśli chodzi o moje drzewko to moja Prababcia Weronika Żak była z domu Cesarz. Urodziła się 31.05.1908r. Była córką Wawrzyńca i Wiktorii z domu Musialik. Z tej strony Cesarzów mam opracowanych do poł. XVIII wieku -Kazimierz Cesarz i jego żona Barbara z d. Frączek. Nazwisko Cesarz pojawia się u mnie także od strony Żaków. Mam tam przodka w postaci Antoniny Knopik z domu Cesarz ur.10.06.1820r. Z tej strony dotarłem do Jana Cesarza ur.ok 1761r. męża Franciszki z d. Psonka. Jestem pewien że Kazimierz i Jan to bardzo Bliska Rodzina. Połączenia jednak nie mam . Może kiedyś.
Jak widzisz jeśli uda Ci się coś ustalić w sprawie Twojej Bożeny z d. Cesarz to potem sprawa powinna już być dużo łatwiejsza. Szukając swoich Cesarzy spisywałem wszystkich i myślę że są wśród nich przodkowie Bożeny.

Damian

Witaj Damianie
Będę miała to na uwadze i mam nadzieje że w nie długim czasie uda nam sie dojść do reszty rodziny Cesarzów ja od swojej strony ty od swojej a nie wykluczone że nawet będziemy mieć wspólną część drzewa:) Pozdrawiam cieplutko
Paulina

6 lata 19 godzin temu #7177 przez Jura (Damian Jureczko)
Korzystając z okazji że wątek dotyczy okolic Koziegłówek i Koziegłów postanowiłem zamieścić poniżej wykaz moich najstarszych przodków z tych terenów. Może ktoś z forumowiczów znajdzie z czasem tutaj i swoją parę.

Pozdrawiam serdecznie
Damian Jureczko
(Daty ur. są często ustalone na podst ślubu, zgonu - a więc umowne )

Łukasz Żak(ur.1736r.) i Katarzyna z d. Ordys/Orda (ur.1747r.)
Antoni Kida/Kidawa i Małgorzata z d. Czekaj ( ślub w 1747r.)
Mateusz Skalski( ur. 1725) i Zofia z d. Grzyb/Grzybionka
Jan Cesarz( ur. 1789r.) i Barbara z d. Okularczyk (ur. 1794r.)
Jan Cesarz(ur. 1761r.) i Franciszka z d. Psonka (ur. 1771r. To sa rodzice Jana powyżej
Kazimierz Knapik/Knopik( ur. 1820r.) Antonina z d. Cesarz (ur. 1820 -córka Jana i Barbary)
Walenty Matyja( 1675-80?) i Zofia brak nazwiska
Szymon Torbuś (poł XVIIw) i Dorota-brak nazwiska
Stefan Torbuś( ur. 1750 -potomek tych powyżej) i Łucja z d.Gruszecka ( ur. 1751r.)
Szymon Szkoc i Katarzyna z d.Musialik ( ślub 1789r.)
Kazimierz Cesarz i Barbara z d. Frączek( ślub 1774r.)
Floryan Szatan ( ur. 1737r.) i Franciszka z d. Ptok
Antoni Giel/Gil (ur. 1765r. i Franciszka z d. Pasek (1780r. rodzice Kazimierz i Małgorzata)
Jacek Lis i Elżbieta z d. Nawara(ur. 1761r.)
Stanisław Jagoda (1740r.) i Anna z d. Pisula
Benedykt Jasik (1781) i Teresa z d. Chachulska(1799r.)
Wojciech Paliga ur. 1787 - rodz. Grzegorz i Brygida z d. Kurzak) i Barabara Walętek ur.1793 - rodz. Jachym i Maryanna)
Łukasz Musialik (1727 rodz. Sebastian i Gertruda)
Tomasz Młynarz( II poł XVII wieku) i Marianna
Marcin Wojtak(1724 rodz.Szymn i Teresa) i Dorota z d. Wrona(1739 - przodk. poniżej)
Andreas Wrona i Anna( rodzice ur. w 1635r. Piotra Wrony
Aleksy Grząśc i Urszula z d.Gruszecka (1766r. rodz. Łukasz i Orszula)
Ignacy Zemła i Gertruda z d. Juda (1754r.- przodkowie poniżej)
Sebastian Ociepka i Julianna rodzice ur. w 1734r.Katarzyny Juda z d. Ociepka)
Melchior Juda i Regina ( rodzice ur. w 1698r. Pawła Juda)
Walenty Morgała(1785r.) i Marianna z d. Sobota/Sapota

6 lata 15 godzin temu #7178 przez smarek (Marek Sawicki)
Panie Damianie, znalazłem również u siebie dwie osoby Sebastian i Julianna Ociepka, z tym że u Pana to rodzice Katarzyny a u mnie - rodzice Wojciecha ożenionego z Katarzyną Będkowską.
Pozdrawiam
Marek

6 lata 15 godzin temu #7179 przez Jura (Damian Jureczko)
No to bardzo się cieszę. Czy są to Pana bezpośredni przodkowie?
Proszę do mnie napisać maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. może połączmy drzewa.

6 lata 9 godzin temu - 6 lata 9 godzin temu #7188 przez antares (Kazimierz Konopka)

Paulina Kidawska napisał: Nie wyobraża sobie pan jaką pan mi radość tym sprawił:)
Paulina

Dawanie radości przedstawicielkom płci pięknej to powołanie i powinność - tylko przypomnienie sobie motywów sprawia coraz większe trudności ;)

Rzeczona Banasińska:

familysearch.org/pal:/MM9.3.1/TH-1942-24...c=MM1N-BQ7:590309226

Koziegłowy. (akt)138
Działo się w przedmieściu Koziegłowy dnia dwudziestego czerwca (drugiego lipca) tysiąc osiemset dziewięćdziesiątego roku o godzinie szóstej po południu. Stawił się Ignacy Banasiński, rolnik mieszkający w przedmieściu Koziegłowy, lat trzydziestu w obecności Błażeja Dawczyńskiego, lat trzydziestu sześciu i Łukasza Bednarczyka lat trzydziestu pięciu, rolników mieszkających w przedmieściu Koziegłowy, i okazał nam dziecię płci żeńskiej oświadczając, że urodziło się ono w tym przedmieściu dnia osiemnastego (trzydziestego) czerwca tego roku o godzinie pierwszej po południu, z prawowitej jego żony Tekli z Pierzchalskich lat dwudziestu ośmiu. Dziecięciu temu podczas chrztu świętego przeprowadzonego dzisiaj przez miejscowego proboszcza księdza Henryka Jasińskiego nadano imię Marianna, a jego rodzicami chrzestnymi byli: Błażej Dawczyński i Elżbieta Bednarczyk. Akt ten stawającemu i świadkom został przeczytany i z powodu ich niepiśmienności przez Nas tylko podpisany. /-/Ks. Henryk Jasiński Proboszcz Koziegłowskiej Parafii

Kazimierz

Kiedy żartuję - to żartuję, ale kiedy jestem poważny... to też żartuję. Poza tym bywam wściekły

5 lata 11 miesiąc temu #7192 przez Paula (Paulina Kidawska)

Paulina Kidawska napisał: Nie wyobraża sobie pan jaką pan mi radość tym sprawił:)
Paulina

Dawanie radości przedstawicielkom płci pięknej to powołanie i powinność - tylko przypomnienie sobie motywów sprawia coraz większe trudności ;)

Rzeczona Banasińska:

familysearch.org/pal:/MM9.3.1/TH-1942-24...c=MM1N-BQ7:590309226

Koziegłowy. (akt)138
Działo się w przedmieściu Koziegłowy dnia dwudziestego czerwca (drugiego lipca) tysiąc osiemset dziewięćdziesiątego roku o godzinie szóstej po południu. Stawił się Ignacy Banasiński, rolnik mieszkający w przedmieściu Koziegłowy, lat trzydziestu w obecności Błażeja Dawczyńskiego, lat trzydziestu sześciu i Łukasza Bednarczyka lat trzydziestu pięciu, rolników mieszkających w przedmieściu Koziegłowy, i okazał nam dziecię płci żeńskiej oświadczając, że urodziło się ono w tym przedmieściu dnia osiemnastego (trzydziestego) czerwca tego roku o godzinie pierwszej po południu, z prawowitej jego żony Tekli z Pierzchalskich lat dwudziestu ośmiu. Dziecięciu temu podczas chrztu świętego przeprowadzonego dzisiaj przez miejscowego proboszcza księdza Henryka Jasińskiego nadano imię Marianna, a jego rodzicami chrzestnymi byli: Błażej Dawczyński i Elżbieta Bednarczyk. Akt ten stawającemu i świadkom został przeczytany i z powodu ich niepiśmienności przez Nas tylko podpisany. /-/Ks. Henryk Jasiński Proboszcz Koziegłowskiej Parafii

Kazimierz

Witam panie Kazimierzu

Bardzo dziękuje za pomoc i to przetłumaczenie zapisu staro-rosyjskiego.
Pozdrawiam serdecznie
Paulina

5 lata 11 miesiąc temu #7193 przez antares (Kazimierz Konopka)

Paulina Kidawska napisał: z parafii Koziegłów interesowało by mnie nazwisko Kidawski, Wieczorek ur.1877 , i Banasińska ur.1890 szukam ich aktu małżenstwa i chrztu potrzebuje informacji na temat ich rodziców.

Hmmmm... Trzy nazwiska, dwie dość odległe od siebie daty. Akty urodzenia dwóch osób już są i pasują do tych dat.
Kto z kim miałby się pobrać i kiedy i gdzie miałoby to się odbyć?
I co tu robi Wieczorek? ON to - czy ONA?

Kazimierz

5 lata 11 miesiąc temu - 5 lata 11 miesiąc temu #7416 przez Paula (Paulina Kidawska)

Paulina Kidawska napisał: z parafii Koziegłów interesowało by mnie nazwisko Kidawski, Wieczorek ur.1877 , i Banasińska ur.1890 szukam ich aktu małżenstwa i chrztu potrzebuje informacji na temat ich rodziców.

Hmmmm... Trzy nazwiska, dwie dość odległe od siebie daty. Akty urodzenia dwóch osób już są i pasują do tych dat.
Kto z kim miałby się pobrać i kiedy i gdzie miałoby to się odbyć?
I co tu robi Wieczorek? ON to - czy ONA?

Kazimierz

Witam panie Kazimierzu
tak akurat się zdarzyło że te nazwiska ze sobą są powiązane w rodzinie. Nazwisko Wieczorek to ona Maria Kidawska 1955 zd. Wieczorek jej mąż Zdzisław Kidawski1947 urodzeni oby dwoje w Koziegłowach. Po za tym dziękuję bardzo za pomoc, poświęcony czas i za odnalezienie aktów urodzenia moich przodków:)
Pozdrawiam serdecznie
Paulina

5 lata 10 miesiąc temu - 5 lata 10 miesiąc temu #7598 przez Krystian (Krystian Zamorowski)
Witam Państwa,
Panie Damianie ja mam w swoim drzewie Antoninę z domu Knapik ur. ok 1835r. w Kuźnicy. Może to jakaś powinowata? :)
W pisując się trochę w ten temat, pragnę zapytać czy ktoś z Państwa nie ma dostępu do aktów ur. parf. Koziegłówki z 1915r.? Interesuje mnie akt Antoniego Kumora z Mysłowa, ur. właśnie w tym roku.

5 lata 10 miesiąc temu #7608 przez Jura (Damian Jureczko)
Z tego co pamiętam mój Kazimierz Knapik ur. się w 1820 - tak wynika z indeksów , ale w Księgach brakowało strony z jego urodzeniem- dlatego tez nie mogłem dalej rozbudować tej linii .Będę musiał ustalić rodziców w jakiś inny sposób i może wtedy będziemy mogli szukać połączenia.
Damian Jureczko

5 lata 10 miesiąc temu - 5 lata 10 miesiąc temu #7670 przez Paula (Paulina Kidawska)

Damian Jureczko napisał: Z tego co pamiętam mój Kazimierz Knapik ur. się w 1820 - tak wynika z indeksów , ale w Księgach brakowało strony z jego urodzeniem- dlatego tez nie mogłem dalej rozbudować tej linii .Będę musiał ustalić rodziców w jakiś inny sposób i może wtedy będziemy mogli szukać połączenia.
Damian Jureczko

Damianie jeżeli cokolwiek bedziesz wiedział na temat tej pary Kidawa, Matyja albo cokolwiek juz wiesz daj znac albo napisz :) jestem teraz na etapie poszukiwan przodków Małgorzaty zd. Czekaj Kidawy i jej męża Antoniego Kidawy niestety dat brak :/
Paulina

5 lata 10 miesiąc temu #7673 przez Jura (Damian Jureczko)
Rozumiem, że doszłaś Paulino do moich przodków - Antoniego i Małgorzaty. Napisz do mnie maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
i wymienimy się drzewkami -trzeba je połączyć:)
Damian

5 lata 10 miesiąc temu #7677 przez Paula (Paulina Kidawska)

Damian Jureczko napisał: Rozumiem, że doszłaś Paulino do moich przodków - Antoniego i Małgorzaty. Napisz do mnie maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
i wymienimy się drzewkami -trzeba je połączyć:)
Damian

Cieszy mnie to, maila wysłałam :)
Paulina

Czas generowania strony: 1.083 s.