Czarny Las i okolice

Więcej
12 lata 2 miesiąc temu - 12 lata 2 miesiąc temu #5163 przez MAŁGORZATA GETLICH
Czarny Las i okolice was created by MAŁGORZATA GETLICH
Witam wszystkich, jestem w towarzystwie od dzisiaj i troche mam mało wiedzy o tym regionie. Wiem, że moja prababcia Julianna Getlich z domu Herter urodziła sie w 1867 r. w Czarnym Lesie. Przeszukałam "zasoby" i namierzyłam kilka osób o nazwisku Kimel. Może ktoś może mi pomóc w temacie poszukiwań. Mieszkam w Warszawie, ale na wiosne wybiore sie do Czarnego Lasu,a do tego czasu pozbieram informacje. Pozdrawiam Małgosia
Ostatnia12 lata 2 miesiąc temu edycja: MAŁGORZATA GETLICH od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 2 miesiąc temu #5168 przez Tomasz Kukuła
Replied by Tomasz Kukuła on topic Odp: Czarny Las i okolice
Witamy,
Na forum jest kilka osób, które interesują się historią Czarnego Lasu - ewangelickiej kolonii na płn od Częstochowy.
Polecam Pani galerię zdjęć z tamtejszego cmentarza - wykonał je kilka lat temu Piotr Gerasch. Obecnie niewiele z niego zostało, został zdewastowany w obliczu prawa.
Czy wie Pani jak się nazywali rodzice Julianny?
W Czarnym Lesie w 1851 roku wzięli ślub Adam Herter i Elżbieta Bollinger. Dodatkowe informacje o tym nazwisku znajdzie Pani w wyszukiwarce.
nazwiska Kimel i Getlich nie występowały tam, przynajmniej w okresie 1846-1864

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 2 miesiąc temu #5169 przez MAŁGORZATA GETLICH
Replied by MAŁGORZATA GETLICH on topic Odp: Czarny Las i okolice
Bardzo dziękuję za informacje. Przeglądałam indeksowane informacje i znalazłam kilka ciekawych rzeczy. Rodzicami Julianny Getlich z domu Kimel (lub Kimmel) byli: Antoni i Karolina z domu Herter. Zdjęcia z cmentarza obejrzałam od razu, szkoda, że takie miejsca ulegają zagładzie i to w majestacie prawa. Muszę się pospieszyć z wizytą tych regionów.A oczywiście Julianna Getlich była z domu Kimmel(Kimel), a nie Herter.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 2 miesiąc temu #5283 przez Zbigniew Michnowski
Replied by Zbigniew Michnowski on topic Odp: Czarny Las i okolice
Witam serdecznie,
czy ma Pan może informację o Annie Magdalenie Bollinger, która wyszła za mąż za Jakuba Backenstossa, roku niestety nie znam. W parafii Łomna znalazłem zapis o ślubie ich syna Karla Gotfryda Bakenstosa (różnice w pisowni), który urodził się w Czarnym Lesie. Mieli jeszcze córkę Juliannę Backestoss. Anna Magdalena Bollinger i Jakub Backenstoss to moim pra pra dziadkowie. Jeżeli może Pan doradzić mi, gdzie mogę znależ zapisy o moich pra pra dziadach będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam. Z. Michnowski

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie